Jump to content
IGNORED

Restorani: tamo gde se ceni vas novac (iliti: dobre prilike)


yolo

Recommended Posts

mozda nije trebalo da pisemo o tome ovde? da samukinemo topik?btw, one flajere sa info o 50% popusta su ubacili u sanducice po celom dorcolu i centru grada. kapiram da su svi navalili da sutra jednu english roast, i ja bi da sam se setio na vreme.

Link to comment

Nas 5 juce bez problema rezervisali sto. Cini mi se da je bilo jos mesta gore na galeriji. A bio i Bakarec :D Cenim da u nedelju svi idu zbog te akcije ali ostalim danima bi trebalo da je ok.

Link to comment
Mesto je ogavno i bez Poete, a akcija 50% cene, 50% porcije fenomenalan izum.
haha stvarno? pa sta su radili pre snizenja, sluzili hranu u lavorima?meni volumen porcije ovako odgovara perfektno - a ako ti je ono malo, javi se DO u SUR "pire" da vidis sta je obrok za anoreksike.
Link to comment

o ogavnosti mozemo nasiroko, i o nespretnom osoblju, ali majstor od varjace opako dobro rula u little bayu. sve sto smo sinoc probali je bilo BPX /\, izvestaj sledi u slici i reci:littlebayracunue2.jpg

Edited by gazza
Link to comment

Upravo sam se vratio sa ručka u Litlle Bayu. Enterijer je, što se mene tiče - bjak, a i znam da je nasleđen od prethodne kafane. Muzika isto, - kičerica klasika u popularnim aranžmanima.Ali, mnogo je važnija hrana. Nisam baš imao puno vremena tako da mi je to bio neki skraćeni ručak/večera, bez vina. Pohovana piletina punjena mlevenom jagnjetinom - ukusna, sa merom ispečena tako da je meso sočno, jedino je meni lično falilo da jelo malo više vuče u jagnjeću stranu. Porcija, rekao bih, ni mala ni velika, kada ne bude bilo sniženja biće to i dalje ok. Ovako, idealan bargin. Pre toga recimo solidni potaž od celera i krompira. Za desert čokoladni tart sa sladoledom - dobro, naročito sladoled je bio kvalitetan. Sve to sa koka kolom light je džabe - 590 din. Kelner, kulturan, ljubazan i nenametljiv, ali dekoncentrisan - nije mi uopšte doneo so i biber, a kod deserta je zaboravio da mi donese kašičicu. Eto mene ponovo za koji dan.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

hebote staff je teshko retardiran u litl beju ali hrana je takva sazuvacina za te pare da apsolutno vredi izignorisati finske sweet metal obrade operskih arija (to se valjda zove nightwish) i retko gloop dekor. muzika nazalost dopire do svih stolova u restoranu, ali prizemlje, sredina, ako tamo sednete nema preteranih posledica po probavu. prilikom svoje 2 posete morao sam da ponovim sve isto kao prvi put, terin od butkice sa remuladom od celera, selekciju jagnjetine na pireu od paskanata i musu od pl.patlidzana, na kraju coko ganash sa sladoledom od vanile. nije da nije bilo mrmorenja, coktanja i podvriskivanja dok se jelo.... stoka.

Link to comment

evo jos jednog starog dobrog affordable favorita. u pitanju je institucija nedeljnog rucka u "dunji", neko vreme neformalnom objektu za skupljanje odmetnika od kafanskog mainstreama u beogradu. kuvar (glavni) je jovec, nekadasnji gitarista prve postave el.orgazma koji je u medjuvremenu uhlebljenje nasao u pozoristu tako da je mesto uglavnom (zakonski) funkcionisalo kao klub poz.ljubitelja dok se glas o dobroj kuhinji i niskim cenama nije prosirio i do poreske policije. danas je stvar legalizovan a stari smek privlaci goste i dalje. kuva se onako kako hrist, alah i jehova zapovedaju, znaci kombinacija balkana, mediterana i bliskog istoka, uz povremene iskorake u nepoznato:).ovo je copy/paste nedeljnog programa, obratite paznju kakva ce cica da vam kuva:.............Da, dragi prijatelji,samo za Vas ove nedelje kuvaAIDA COROVIC !neumorni borac za ljudska prava, humanista, gurman...zena velikog srca i istancanog ukusa...a na stolu....mantije, humus,sogan dolma, pilav,pileca salata sa ananasom,baklava...nedelja posle 15h, najava pozeljna, kolicine ogranicene...TakodjeZvezdara teatar, ponedeljak uveceKOKTELI ! ! !najnize cene u graduVolimo VasU. P. R. "DUNJA"Bore prodanovica 13 Beograd011751045, 0637722866, 0645720126dunja@raketa.org

Link to comment

Drugi put otisao u Little Bay i jako lose prosao. drug narucio srednje pecen ka zivom biftek i dobio toliko pecen da je bio krt i imao ukus hamburgera. Dok ej drugi dobio svinjski vrat u kojem je jedan komad mesa bio polupecen i jestiv dok se za drugi ni to nije moglo reci. Ja sam ok prosao sa selekcijom jagnjetine ali ipak mislim da je to to sto se tice mojih poseta ovom restoranu.

Link to comment
  • 1 month later...

Overih i ja Little Bay. Prvi i najjači utisak je da je definitivno u pitanju fora zvana pola cene=pola obroka. Zausta je nemoguće izaći sit posle jednog obroka sa sve predjelom, salatom i desertom. Jednostavno je tako. A znam i još ljudi koji su to isto rekli, nažalost tek nakon što sam ja bio i vratio se, ipak, razočaran. Ambijent je skroz OK, možda i najveći adut ovog restorana. Za hranu prosto nisam siguran šta da napišem, a da ne budem prevše grub. Stvarno mali, dečji, obrok je u pitanju. Ko bude išao, u startu neka računa sve puta 2 i tako neka i naruči. I obavezno izbegnite Filet of lososa jer se to parčence smaže u 2 zalogaja sa sve par barenih zrna graška i pola šargarepe. A da, tu je i polu-živa pasta od spanaća sa kojom ćete se boriti po tanjiru veći deo vremena provedenog u restoranu. Nešto bolja (ok, mnogo bolja) je situacija sa jagnjetinom koja je ovde na forumu već pohvaljena. Vrlo ukusna i ko nabasa tamo neka bude siguran da jaga zaista i vredi.Salata takođe smešna. Nekih pola paradajza sa par komadića mocarele je celih 150 dina što je u najmanju ruku bezobrazno. Sve u svemu, bio sam tamo, video i ne vraćam se. A da im je fora sa pola cene dobra, jeste. Na kraju kad izađeš, shvatiš da uopšte nisi jeftno prošao a nisi ni sit. Jedno od lošijih i skupljih iskustava u poslednje vreme.Čisto da ne bude da odvraćam od ovog restorana, fino je mesto, zaista. Ali upozoravam šta da se očekuje i eventualno šta da se izbegne. Ja nisam baš imao sreće sa izborom hrane, nadam se da drugi hoće.

Edited by ducca
Link to comment

slazem se da little bay ima ups & downs ali prigovarati na kolicine kada se zna da su cene i dalje smesno niske, malo je too much. mesto je i dalje u najmanju ruku podeljeno sa 2 u odnosu na ostatak grada, sto zapravo daje mogucnost da koncipirate mnogo zanimljiviji, slow food obrok nego da se borite sa porcijom za triglodita. 1 starter, 1 riblji main course, 1 mesni main course, 1 dezert, to je sve i dalje ispod 1000 din. gde to ima u bgdu u restoranu ovog nivoa hrane?

Link to comment

OK, možda nekom odgovara porcija koju sam ja dobio, recimo, ali meni je isuviše bila smešna. Pre svega se to odnosi na Filet od Lososa. I mislim da je u redu da ljudi čuju i dobre i loše strane pa da znaju šta ih čeka. Recimo, prethodno pomenuto jelo izbeći, najiskrenije preporučujem, dok na primer jagnjetina uz supicu, predjel, salatu i desert može da zasiti i veoma je ukusno. Opet, šta ja znam, možda sam samo bio previše gladan :)A što se tiče cena, za mnogo manje pare (i to u centru) sam dobijao tolike obroke da nisam mogao da ih pobedim u 1 junačkoj borbi pa sam bivao primoran da polovinu nosim kući i obradujem se free večerom :) tako da se ipak ne može reći kako su do jaja sa cenom. Bolji od većine da, ali sam vrh nikako.

Edited by ducca
Link to comment

mozda sam ja imao srece 2x, doduse oba puta sam jeo isto, terrine od butkice kao predjelo, i selekciju jagnjetine. to je sve bilo tip top, cak nije bilo ni oskudno, kolicinski. supa od bundeve isto odlicna, dezerti so so (nekakav cokoladni ganas ako sam dobro upamtio bese jako dobar, panakota bljaks). ribu nismo jeli, mozda smo se zato i spasili:)

Link to comment
  • 1 year later...

idealan slagvort za ozivljavanje ovog topićaginger tokom leta ima akciju - od 12 do 17h (znači ručak), dvoje jede za 999 dinara.lud'lo, odo da navatavam drugu žrtvu :unsure:

Link to comment

jbt, otvorio topik i čitam prve postove, i naložio se baš... umalo da krenem da rezervišem... i onda skapiram da je to iz 2007. navuko si me. :lol: ali ako , overiće se i džindžer

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...