Jump to content
IGNORED

Restorani: tamo gde se ceni vas novac (iliti: dobre prilike)


yolo

Recommended Posts

Mislim da ne treba mnogo da pisem o tome koliko su besmisleno postali skupi restorani u Beogradu. Zato sam odlucio da pokrenem temu rezervisanu za one koji ipak pokusavaju nesto da promene u uobicajenoj semi gastro stvari u Beogradu.Mozda mi ovo ne bi palo napamet da nisam prosao pored Little Baya u Dositejevoj 9a i video da u naredna 2 meseca - do 10.decembra, restoran nije uveo 50% popusta na kompletan meni.Ovaj restoran ne mora biti po svacijem ukusu ali je svakako doneo svezinu na beogradskoj sceni - koliko menijem koji je jedno za srpske uslove vrlo korektno vidjenje francuske kuhinje via london, toliko pokusajem dodatnih sadrzaja. U restoranu su se povremeno ili redovno, u zavisnosti od faze u kojoj se nalazio, mogle cuti operske arije ili barem kvalitetna klavirska muzika, dovoljno diskretno da se dopadne i onima kojima ovako nesto nije na srcu. Vlasnik restorana je Petar Ilic, londonski ugostitelj kome je ovo ako se ne varam 4. ili 5. lokal istog imena - ostali se nalaze u Londonu.Evo izvoda iz menija sa aktuelnim cenama:Pohovane pilece grudi, punjene mlevenom jagnjetinom i nanom sa sosom od pecuraka 250 din umesto 495Filet lista sa spanacem i salsom od paprike i maslinovog ulja 250 din umesto 495Svinjski vrat na grilu sa paskanat pireom i slaninicom 250 din umesto 495Rostirani filet lososa sa pastom od spanaca i morskim plodovima 400 din umesto 795Selekcija jagnjetine sa aromaticnim patlidzanom i glaziranim povrcem 400 umesto 795Biftek sa gratiniranim krompirom i sotiranim pecurkama 400 umesto 795Cheese cake od vanile sa sumskim vocem 80 umesto 160Popust 50% vazi na celi meni do 10. decembra. Ovo gore je samo uzorak koji je ako smem da primetim blizi prosecnom srpskom ukusu - na meniju se nalaze mnogo izazovnije stvari za one kojima je to potrebno.Ne ulazim u razloge ove odluke ali mislim da za ovo kao dobru praksu treba da se cuje. Nadam se da ce akcija uspeti - danas popodne je Little Bay bio vrlo popunjen pa se nadam da ce ovo uticati i na druge restorane u Beogradu da malo razmisle o svojoj politici cena koje su dovele dotle da je vecina restorana uglavnom prazna ili da ih posecuju oni kojima je svejedno i sta jedu i koliko kosta.Little BayDositejeva 9a011 3288995, 011 3284163www.little-bay.co.uk

Edited by gazza
Link to comment

OK, kada sam vec bacio zisku, nisam mogao da ne overim situaciju veceras.minus:ladno, dobro se obucite. izgleda da jos nije pocela sezona grejanjamuzika: operske arije u pop aranzmanima. cak mislim da sam cuo i nightwitch ako se tako zove onaj finski sweet metal s operetskom pevacicomplus:cuo sam "la vally"hrana. hebanje keve. possibly trenutno najbolja hrana u gradu, cak i po full cenama.sta smo imali:2 dunje 2x180 din1 flasa "montana pinot noir" 2004, 1999 din1l akvavive (mozda i 2?)1 carpaccio1 terrine od butkica sa remuladom od celera1 selekcija jagnjitine, gore opisana (a eksluziv, mega ekstra)1 bifstek sa ne znam cime1 tanjir sira kao dezert1 coko tart sa sladoledom1 kombuha2 espresasaldo: 4.448,00 din.porcije su za mene perfektne velicine, nije prezderavanje ali nije ni pirotjanski. ja sam u jagnjetini dobio 1 chop i 2 odreska tj rolade.ako ukljuce grejanje i smanje dozivljaj sa budalastom muzikom, bice ovisnika i navucenih.

Edited by gazza
Link to comment

samo da primetim da je ostalo sisanje sa vinom. meni inace slab pino noir montane (za koju dajic shuta dupe) kosta 2000, a u maloprodaji je tipa 800 kinti. za ostale cene je 1 masiv rispekt.

Link to comment

vina su normalne BG cene, dakle jace. ali moze da se probere: recimo varijanta je 1300, ruzica radenkovic je 900, njegov carigrad obicni je 1300, tu negde je i radovanovic cabernet, carigrad barik je 1600. kasiljero beli crni je 1600-1700.mislim, jos da su i cene pica prepolovili, kapiram da bi iznosili mrtve pijane i prezderane i izbacivali napolje. i bez tobyja:)

Edited by gazza
ruzica roze carigrad prokupac
Link to comment
samo da primetim da je ostalo sisanje sa vinom. meni inace slab pino noir montane (za koju dajic shuta dupe) kosta 2000, a u maloprodaji je tipa 800 kinti. za ostale cene je 1 masiv rispekt.
ne bih se slozio: faktor 2.2 za pice uopste nije dranje.o izboru (da bi za iste pare mogli da ponude neko bolje vino) ne bih diskutovao, ne razumem se
Link to comment

faktor je 2.5a kasiljero beli je 600 din u tempu, dakle faktor 3. necu da trolujem sada topik o 1 humanom poduhvatu obzderavanja soraba, samo da primetim da ce restorateri pre d'umru nego sto ce cene vina postati normalne.

Link to comment

realno saraju sa cenama, od 2 do 3, a mozda i jace. vecina vinske karte su 2-7.000 stranska vina. ocito je stvar nabavke, mada kazem, ko nece, ne mora da se spuca, ima da se probere.

Link to comment
vina su normalne BG cene, dakle jace. ali moze da se probere: recimo varijanta je 1300, ruzica radenkovic je 900, njegov carigrad obicni je 1300, tu negde je i radovanovic cabernet, carigrad barik je 1600.
Bed daki, il su oni lose napisali il si ti beleske za topik fat'o posle degustiranja.Od 2001 kad je bila jedina serija obicnog Carigrada( i to u drugoj kupazi), sve ostale berbe naovamo su u celosti barikirane, dakle obican (nebarikiran) Carigrad ne postoji.
Link to comment
Bed daki, il su oni lose napisali il si ti beleske za topik fat'o posle degustiranja.Od 2001 kad je bila jedina serija obicnog Carigrada( i to u drugoj kupazi), sve ostale berbe naovamo su u celosti barikirane, dakle obican (nebarikiran) Carigrad ne postoji.
jeste da - bice da sam permutovao cinjenice i etikete - znaci jedno je obican carigrad (tj barik) a drugi je carigrad rezerva (sto ce reci isto to samo za sisanje ovcetine). ionako bojkotujem i carigrad i prokupac dok se ne uverim da se nesto promenilo u boci.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...