Jump to content
IGNORED

jednacenje po vulgarnosti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Gresis. Makar u nekim slucajevima. Neke reci su nasle nove znakove iz prakticnih razloga. Promicu filterima dok obezbedjuju pun repertoar iskonske vulgarnosti. Pruzaju maksimalnu bezbednost. Nove nastale reci, takozvane "nastaice", su vrlo lako prepoznatljive, citke, britke i jednostavne za upotrebu.
Link to comment

ali na 1 pramajci makar to nije bio slucaj. moglo se pisati u originalu, nije se za to ni banovalo, pa se opet hebalo. (priznajem da sam preterao nazivajuci hebace licemerima, ali poenta stoji.)2 mioba:ista epizoda sa bakom se meni omakla sa dedom. (blush) morao je biti prvi osnovne (dede kasnije nije bilo da se zgraza nad mojim kocijaskim recnikom...)

Link to comment

sto mu kuraca s ontarija, chandra potpuno si u pravudodao bih i neprimerenu upotrebu penisa i vagine gde im nije mesto (a mesto im je, bar po meni, samo u medicini)zamisli da neko kaze "nabio sam joj peniscinu u dlakavu vagincinu" apsolutni uzasmada to ni izbliza nije zlo kao ovo sa q i sa h kad god sam imao dilemu dal da budem (potencijalno) banovan, warnovan ili sta vec, il sam skroz eliminiso psovku ili se drzao vukovog pravila. tako me naucila uciteljica jos u prvom osnovne, ko su moderatori to sad da menjaju

Link to comment

Ne psujem. Ni uzivo, ni po forumima. H i Y se koristi iz straha od banovanja. Kada se koristi u razgovoru "1 na 1" (ICQ, chat itd.), onda je ili fora, ili "stidljivost" (a mozda malcice i pristojnost), ili "licemerje" (ponajvise zato sto se kao snebiva, a ipak psuje) . Ali pravo licemerje je rec seX. To najcesce "ova danasnja omladina"... Lepa, nimalo bezobrazna rec. Ali cim je "maskiraju", znaci da joj daju "bezobrazno" znacenje. Mislim... nije ga sramota da npr. otvoreno nudi seX, ali ga "blam" da napise seKS. :unsure::lol: :lol: :lol:A ima i citav "jezik" koji se koristi na netu. Npr. ss umesto š, sh umesto š, y kao zamena za j, q za ku, ee za i itd. Jedno sluzi da olaksa razumevanje, drugo da ga skrati... a sve se svodi na "englesko-srpski". :) Pa onda npr. kazu: "Ssta/shta radiss/radeesh? Ya sad eedem quci." :lol:"Fantaziranje" nema granica, videla sam i primer "yya ssadd iddemm kkucci". :ph34r:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
videla sam i primer "yya ssadd iddemm kkucci". :ph34r:
To zvuči baš kao onaj crnjak, - Da li imate prijatelje koji mozda zlostavljaju svoje dete?- Pa iiiiima. Mozda sam i ja nekada zlzlzlzlozlzlzlost... ali ne znam sad mozda iiiiiima sigurno, pa pogreeeesi covek.
polu offtopic: ja sam cuo da je ss kao oznaka za s(uma) uveden poodavno na telex aparatima, koji nisu podrzavali nase znake. al nije provereno
To je ako se dobro sećam tzv. Tanjugov standard: ž - zzš - ssđ - djč - ccć - chMožda nije preterano logičan, ali je ipak bio standard, za razliku od pomenutih primera. :) Nađoh i link:http://users.volja.net/romag/qwyx/Tabela.html Edited by Miroslav Jeftic
Link to comment
dakle, koliko 'ruznih reci' koristite u svakodnevnom govoru? koliko u pisanju? koliko se uzdrzavate? koliko vas pogadja kad ih negde vidite ili cujete? da li ih treba zabraniti na forumu, ili izbegavati, ili, naprotiv treba ohrabrivati korisnike da pisu gramaticki pravilno?
...ja psujem ko kocijas, a jos se uzdrzavam...ali kad vidim kako se 3orge preoporodio ovde, sve mi je teze da se kontrolisem...skratim iskljucivo kada me mrzi da kucam, 'jbt' i 'qrac' u principu, mada sam pisao i 'hebiga' pod uticajem drugih psovaca tamo ...malo mi je drama da ne izgovorim 'jebiga' sefu, mada uglavnom nemam problema da se izrazavam knjizevnim jezikom, za ostalo me zabole...inace mislim da 'ruzne reci' ne bi trebalo ni zabranjivati, ni ohrabrivati, a kome smetaju taj ih svakako moze izbegavati...mozda psovanje i nije bas neki stil, ali ja ga tako dozivljavam, pod uslovom da se kletve ne racunaju u psovke, njih koriste iskljucivo retardi i bogobojazljivi bolidi...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...