Jump to content
ArleKino

Hagijada(tm)

Recommended Posts

Nesh
Meni samo jedna stvar nije jasna...Zar nije logicno da smo uraidli isto sto i Hrvati i poslali Zupljanina (i koga smo vec do sada uhapsili ili koga cemo uhapsiti) negde u picku materinu (ko Hrvati GotovinU) pa da ga tamo uhvate... A ne ovako... Stvanro, uhvatice MLadica u centru Bg, i onda ce svi zli jezici da kazu - aha, znao sam da je bio u Bg!
Vec je pokusano hapsenje Zupljanina u Nisu, sto znaci da se nije ni krilo da je u Srbiji. Uostalom, najvaznije je gde ce biti za jedno 72+ sata. :)

pacey defender

glupo je foru sa kanarskim ostrvima ispucati na nebitnog lika kakav je župljanin; to se čuva za Najbitnijeg. Da, ovo hapšenje izveli su BIA i MUP. Dakle, DSS i Bulatović. Čisto da uđe u zapisnik. Jedva čekam Nikolićevu reakciju.

Edited by pacey defender

Bane5

Za njim se, ako je verovati bratu Rasimu, tragalo intezivno. Kod Nisa im je pobego za dlaku, sada nije bio te srece. Zupljanin je 'sitnija' riba pa se 'volja' za njegovim hapsenjem moze nakamciti. Sa druge strane, sestra BIA mozda i na ovaj nacin salje neku svoju poruku 'buducim' vlastima. Pravi test za BoTa-Gljiva vladu videcemo ipak po pitanju presotale dvojice (Radovan vise-manje i nece biti ultimativni uslov za zivot SSP- i zvanicnu kandidaturu).

Musharaf

kirilo to uvek uspe da najbolje ovekoveci...za buduca neka pokoljenja:

Шта сам вам рекао браћо и сестре!Проклето је све то, од Бога проклето, приљубили су се за земаљско царство, брат брата судовима предаје...тзарад црне земље земље од аршина
Edited by Larko

Heineken

Konacno i Kostunica da uradi nesto dobro za sve nas koji god da su mu motivi.Nego, ipak su tu... Ko bi rekao. :)

Nesh
Konacno i Kostunica da uradi nesto dobro za sve nas koji god da su mu motivi.
Pitam se da li su mu vec javili da je uradio nesto dobro za sve nas. <_< Edited by Nesh

Кристофер Лумумбо

Sajna vest, ali nije mi jasno zbog cega je ovo uradjeno? Zasto bi ovo Kostunica uradio nekoliko dana pre formiranja vlade. Svi znamo na sta su oni sve spremni. To su pokazali kada su izabrali Grobara, pa ga smenili posle nekoliko dana samo da bi Toona bio premijer. Ovo sigurno ima veze sa formiranjem vlade, samo ne znam na koju kartu igra DSS?! Siguran sam da cemo to saznati vec veceras.

Edited by kojot

Д

Параноја је главна црта већине форумаша. Због тога је немогуће да нађем заједнички језик са већином овде. Пре неколико дана сам написао као закључак дуже поруке да је и БИА у функцији ЕУ. Кога занима може да потражи, а за све остало ту је мој потпис.

xavier

Kada je pre godinu dana uhapsen Tolimir, bilo je ocigledno da se time kupuje novi mandat za Bulatovica&co. u BIA. O tempora, o mores, o kako divne zemlje u kojoj se haski optuzenici izvlace kao kecevi iz rukava.

Bane5
Zasto bi ovo Kostunica uradio nekoliko dana pre formiranja vlade
Ako se DSS pita ovo nema nikakve veze za tekucim dogadjanjima, a niti ova stranka uopste moze da razmislja na racionalan nacin. Kostunica nijednim svojim potezom nije do kraja odbijao sradnju sa Hagom. Za vreme njegove vladavine kao premijera isporuceno je najvise begunaca/optuzenika. Cak je i Samardzic u jeku Kosovojesrbija kampanje u jednom TV nastupu rekao da je 'Hag nasa obaveza' bez ikakvog relativizirajuceg dodatka. Oni su dosledni i to lici na njih. Njihova volja za hapsenje ovog kruga optuzenika (osim R&R) je jasna. Mislim da je jedino pitanje da li je unutar MUP-a i BIA-e postojala kalkulacija oko odlaska ludaka sa vlasti i dolaska nove ekipe.

Sharga

Rukopis je uvek isti. Kombinacija probnih balona po novinama(pamfletima stranaka) i neko kvazi hapšenje ljudi koji sve vreme uživaju ličnu zaštitu UDBE. Što se mene ali i većine ljudi u ovoj zemlji tiče, ne mora ni toliko. Gluma je očigledno usmerena ka stranim diplomatama. Oni bi trebalo da su toliko glupi i da se prime na foru. Ne verujem!Ali ovo je fenomenalno: ''Пре неколико дана сам написао као закључак дуже поруке да је и БИА у функцији ЕУ.'' Sada će i CIA poverovati.

Edited by Sharga

Vasilij Zajcev
Za vreme njegove vladavine kao premijera isporuceno je najvise begunaca/optuzenika. ... Mislim da je jedino pitanje da li je unutar MUP-a i BIA-e postojala kalkulacija oko odlaska ludaka sa vlasti i dolaska nove ekipe.
Netacno. Svi su se "predali", ovaj je 1.uhapsen. Verovatno ce biti i 1.izrucen...Tacno. Misevi registruju vodu koja prodire pod palubu i napustaju brod, svako na svoj nacin...

dillinger
Rukopis je uvek isti. Kombinacija probnih balona po novinama(pamfletima stranaka) i neko kvazi hapšenje ljudi koji sve vreme uživaju ličnu zaštitu UDBE. što se mene ali i većine ljudi u ovoj zemlji tiče, ne mora ni toliko. Gluma je očigledno usmerena ka stranim diplomatama. Oni bi trebalo da su toliko glupi i da se prime na foru. Ne verujem!Ali ovo je fenomenalno: ''Пре неколико дана сам написао као закључак дуже поруке да је и БИА у функцији ЕУ.'' Sada će i CIA poverovati.
tako je.bolje da ni ovaj nije uhapšen.ćeš se odazvati na pozive na protest obraza, dveri i sličnih povodom ovog hapšenja?

Bane5
Svi su se "predali"
Nacionalno odgovorni optuzenici :)

melankolic

Da li bilo iko misli da je slučajno što su Holanđani odbili da u svom parlamentu potvrde SSP sa Srbijom zbog nesaradnje s Hagom i nakon toga ovo hapšenje Župljanina?Ja mislim da nije i mislim da se ovim, nažalost, samo dokazuje da se sa Srbijom pregovara samo kaznenim merama. Ako se da zeleno svetlo SSP- u od strane EU zemalja nikad R&R neće biti uhapšeni.

Edited by melankolic