Jump to content
ArleKino

Hagijada(tm)

Recommended Posts

ArleKino
mrzim vojne sudove...pogotovo spojene...
Moguće je da si upravu po pitanju ZPČ. Bejtić je jedini osuđen za ratne zločine, ostali su suđeni za ubistva ili svirepa ubistva.E, da, danas kupih specijalni broj Dana "Sjećaš li se Sarajeva?" u kojem se govori o Okružnom vojnom tužilaštvu koje je bilo nadležno za pripadnike Armije RBiH. Moja (nenapisana) pretpostavka je, daklem, bila tačna. Nekad sa Washingtonskim sporazumom se to gasi jerbo smo dobili kantone.

Anarhojapi
Moguće je da si upravu po pitanju ZPČ. Bejtić je jedini osuđen za ratne zločine, ostali su suđeni za ubistva ili svirepa ubistva.E, da, danas kupih specijalni broj Dana "Sjećaš li se Sarajeva?" u kojem se govori o Okružnom vojnom tužilaštvu koje je bilo nadležno za pripadnike Armije RBiH. Moja (nenapisana) pretpostavka je, daklem, bila tačna. Nekad sa Washingtonskim sporazumom se to gasi jerbo smo dobili kantone.
pa da, posto, velim ti, bio je na snazi dualisticki koncept odnosa prema medjunarodnom pravu, a ZPC nisu bili uneti u donace zakonodavstvo...no...eto smo resili taj dio price...kantoni - jasna stvar, samo sam ja pobornik ponovnog [vrloverovatnoprotivpravnog] otvaranja svih slucajeva koje su sudili vojni sudovi...no, ajmo dalje ontopik:sudjenje gotovini...montirani snimci...vrhunac dana - cvrkut ptica zamjenjen zvukom [male] sirene [arieeeeeeeeeeellll]...

Zmitjkoe

Crtica o Tribunalu, tribunalcima i izborima u Srbiji:Sudjenje osnivacu DSS i SRS Jovici Stanišiću odloženo je jer se Stanišić zbog kamena u bubregu nalazi u bolnici a i pati od teške depresije sa psihotičkim znacima. Prividja mu se Dinkic na mestu buduceg premijera. Njegov kolega iz Sluzbe, koji slučajno stanuje u istoj pritvorskoj jedinici i koji je inače rodjen psihotičan, mirno sastavlja novu vladu u svojoj ćeliji. Voja od Schevenigena salje sitnu knjigu Voji od Belanovice u kojoj predlaze da DSS u buducoj vladi zadrzi MUP, koji je vazdan i imao. Interes Sluzbe je iznad partijskih interesa. Toma Mrtvozornik, pak, bi najradje pisao Tribunalu da zadrzi Voju od Scheveningena.

Anarhojapi
Crtica o Tribunalu, tribunalcima i izborima u Srbiji:
jerbo nema dovoljno topika na kojima se o tome pise... :unsure:

Fins fleet
130 godina do novog rata.
Da je srece. :rolleyes:

billadni
...i tako 130 godina do novog rata.
Dobar ti je ovi odgovor brate Krampa. Al ja ipak mislim da ne mora bit pravi. Za suprotno dovoljno je skontati da:Ako govorimo istim jezikom, to ne znači da smo drugi narod, već samo druge budale.Primedbica: Zaoštravam Hagijadu. Edited by billadni

Anarhojapi
Zaoštravam Hagijadu.
u prijevodu na hrvatski "shiljim stojka"

billadni
u prijevodu na hrvatski "shiljim stojka"
E, i ođe se naravski kaže "šiljim stojka", ali, zaoštravam Hagijadu je on topic. ;) Nastavljato.šiljkenje{ Sad, kad se naučno zna da su isti narod, može se slobodno sva krivica svaliti na Srbe. { Samo, ne znam kako da započnem temu, a da me ne sankcionišu? Kad ođe komu kažem da su mu Ujke braća, zaaaamrziiii meeee, ko da sam mu balegu u lice bačijo. A što? }}

St.Anger

ajd da i ovde turim članak iz Jutarnjeg listaLink na članak

Geoffrey Nice; Problemi u slučaju Haradinaj reflektiraju slabost strategije Carle Del Ponte koja se temelji na uspostavljanju neke vrste jednakosti ili proporcionalnosti krivnje između svih strana uključenih u rat na prostorima bivše Jugoslavije

Anarhojapi
dzefri najs, mastr ov stejting di obvijs...fascinantna je ta neovisnost u radu koju je CdP uzivala...namah je za sve kriva i odgovorna, jerbo je unilateralno delala, bez da je ikad ikog iocemu konzultirala...kapiram da je ona osobno odgovorna za smrt [te sledstveno neprocesuiranje] sledecih:milosevic predsednikbre slobodanbobetko humanhog jankotudjan krivogubec franjoizetbegovic reisulem alijashushak zrakoprc gojkopot dvofrtalj polvisarionovic dzugashvili netrebamudodavatnishta [jer je ocito hrvat] josiPbroz tito ionjehrvatalsugamontiraliameripajejossumnjiviji [takodje] josiphunski madjarkromanjonac atila...majkujojdajojmajku...

Caligula
ajd da i ovde turim članak iz Jutarnjeg lista.... "Presuda Haradinaju jedinstvena je jer sudsko vijeće u njoj naglašava kako je “steklo snažan dojam da se suđenje odvijalo u atmosferi u kojoj se svjedoci nisu osjećali sigurno”. Čak 34 svjedoka u tom predmetu svjedočila su uz zaštitne mjere, 18 tek kad im je izdan obvezujući nalog, a dvoje tek nakon što su protiv njih podignute optužnice, pa su uhićeni i izvedeni pred sud. Dvojica potencijalnih svjedoka poginula su tijekom samog suđenja."
... mda. Karla je kriva indid. Nije dobro pripremila svedoke.Ostaje nam da sacekamo Sheshelja na aerodromu za par meseci - verovatno Hag odluci Da jedan Tachi kao premijer nije dovoljan na Balkanu.

St.Anger

Još malo;

Geri M?ller: Ne može švicarska veleposlanica pisati tračerske knjige Geri M?ller, šef Odbora za vanjsku politiku: Mislim da Ministarstvo vanjskih poslova, kao poslodavac Carle Del Ponte, mora odgovoriti Odboru može li ona i dalje biti veleposlanica
Jutarnji list

Anarhojapi
Gerd M?ller, najbolji strijelac njemacke reprezentacije na svetskim sampionatim: Mislim da Ministarstvo Shporta, omladine i rekreacije branitelj 1991-92 [ko jebe ove ostale, to su ratni profiteri], kao poslodavac Carle Del Ponte, mora odgovoriti Odboru može li ona i dalje biti izbornica zenske nogometne repke argentine ili ju krive noge i velika glava diskvalificiraju
inace, vreme u dagestanu umereno oblacno, u popodnevnik se casovima ocekuje razvedravanje uz blagi porast temperature...

St.Anger
inace, vreme u dagestanu umereno oblacno, u popodnevnik se casovima ocekuje razvedravanje uz blagi porast temperature...
Čini mi se da ti ponestaje inspiracije :rolleyes:

ArleKino

Da pomenem 1 sitnicu koja govori o našem pravosuđu:nedavno je pred Sudom BiH oslobođen šefik Alić, optužen za zločine nad zarobljenicima i civilima. Uglavnom, tužilac Brian Kidd (mislim da se lik tako zove) je tražio kaznu od 50 godina zatvora.Kvaka je u tome što je najteža sankcija dugotrajni zatvor sa maksimalnim trajanjem od 45 godina. :mellow:Ima li kakvih vijesti iz Haaga, šta kaže šeki?