Jump to content
ArleKino

Hagijada(tm)

Recommended Posts

billadni
Зар је могуће да нико са овог форума неће наћи за сходно да честита 1 Рамушу на херојској борби и још једном извојеваној победи Јустиције над силама српске пропагандне машинерије?
A šta tu ima da se ćestita. Pravda uvijek stiže koga treba. šta se ti buniš akoj sad požurila? :wicked: Ne počinje Haška sprdnja sa pravdom samo od Haradinaja. Edited by billadni

ArleKino
Ej, ako je i taj Milutinovic zasluzio krechanu, onda bre pola Srbije mora bacish u krech.Nego ovaj ArleKino me ubija s ti thetnici a ti ko p.. uzivash.Za njega ( al aj za njega me i briga ,znam da je fin decko) i za sve Hrvate i Boshnjake ocigledno su skoro pa svi Srbi tjetnici.I oni sto su isle u skole (visoke ,vojne zajedno za ovim njegovim ratnicima i komandantima) i neki politicari sto su se skolovali u Kumrov(e)cu. Svi bre tjetnici. Jel ziv onaj Ejup Ganic? On valjda nije u Hagu? Sta on radi?
Ovo je klasična zabluda karakteristična za grupu kojoj ti ne pripadaš, tj. srBove. Nemam pri ruci intervju Rogera Cohena za Globus koji je pričao o svojim iskustvima sa okolosarajevskim Srbima. Govorio je o tome kako su ga fino dočekali, kako su cijelo vrijeme insistirali na zajedničkoj sudbini Jevreja i Srba i sl. "dok mu nisu dosadili s tim". Poslije ih je viđao u četničkim uniformama "koje su vjerovatno uzeli od svojih djedova" (najzad, taj kraj i jest bio dominantno četnički u WW2) dok mu je Rašo objašnjavao kako će tjerati Turke iz grada. Imaš knjigu (majčine mi prijateljice :D) Svetlane Broz "Dobri ljudi u vremenu Zla" u kojoj su svjedočanstva ljudi iz tog dijela Sarajeva - uglavnom kao nasilnike spominju četnike (makar je meni najupečatljiviji detalj bilo spominjanje Srba koje su Bošnjaci otkucavali Karadžićevim vlastima zbog sakrivanja Bošnjaka (!) od četnika). Već sam objašnjavao zašto Karadžićeve talibane nazivam četnicima - em im je ideologija ista (ili ti misliš da se etnička čišćenja poput onog Plavšićkinog vrše na ideologiji "bratstva i jedinstva"?), em ih tako razdvajam od onih Srba koji nisu učestvovali u zločinačkim poduhvatima.Ejup Ganić ima svoj univerzitet, vrlo skup i, čini se, vrlo kvalitetan.E, da: zbog dovlačenja No7 ovdje, trebala bi biti optužena za udruženi zločinački poduhvat protiv zdravog razuma u cyberspaceu, skupa sa moderacijom Politike koja mu toleriše konstantno stalkovanje i spamovanje suprotno svom Pravilniku (a 2/3 moderatorskog tima, da citiram Valk, su pravnici). angry.gif Osim ako lik ima ovo na računaru u video-verziji pa ucjenjuje. <_< Enivej, ja ga stavljam na IL pa zamoljavam normalne ljude da ga ne citiraju. Zahvaljujem.
Зар је могуће да нико са овог форума неће наћи за сходно да честита 1 Рамушу на херојској борби и још једном извојеваној победи Јустиције над силама српске пропагандне машинерије?
Ramushteinne, odi na topic Nezavisno Kosovo gdje smo mu odreda čestitali. <_< Edited by ArleKino

ArleKino
1 od suđenja koje nikako da startuje (predmnevam da je razlog isti kao u nekoliko sličnih - tužilaštvo nema niti 1 svedoka spremnog da se izloži riziku) je ono Milana Lukića, po mišljenju samih advokata koji su već branili neke iz njegove ekipe, jednog od najpatološkijih primeraka rođenih ubica. od istih sam čula da mu na duši i ubistva srba koji su u nekom trenutku mahnitanja i krvavih orgijanja odbili da izvrše njegova naređenja ili pokušali da zaštite svoje prijatelje/komšije muslimane. u toku događanja u bosni tesno je sarađivao sa nekim policijskim i vojnim strukturama, ortacima u pljačkama i otmicama. ako se i taj izvuče (a stoji šansa da 'oće), hag je zahvatio gangrenozni proces.
Ovo je tačno. Kastor ima više informacija o podrinjskom kraju, ali znam za braću Pecikoza - Mlađu i Stanka - koji su ubijeni od strane Lukićevih satrapa jer su sakrivali Bošnjake i pomagali im da napuste Višegrad. Neki od njegovih drugara - željko Lelek i Pecikoza (ovom sam zaboravio ime) - su učestvovali u nabadanju beba na mostu Mehmed-paše Sokolovića. Sudeći po svjedočanstvima koje sam čitao, jedan od njih bi bacio bebu u zrak, a ovaj bi je drugi dočekao na nož. Onda bi majka morala da pije krv prije nego što je zakolju.

Merlak
Ovo je tačno. Kastor ima više informacija o podrinjskom kraju, ali znam za braću Pecikoza - Mlađu i Stanka - koji su ubijeni od strane Lukićevih satrapa jer su sakrivali Bošnjake i pomagali im da napuste Višegrad. Neki od njegovih drugara - željko Lelek i Pecikoza (ovom sam zaboravio ime) - su učestvovali u nabadanju beba na mostu Mehmed-paše Sokolovića. Sudeći po svjedočanstvima koje sam čitao, jedan od njih bi bacio bebu u zrak, a ovaj bi je drugi dočekao na nož. Onda bi majka morala da pije krv prije nego što je zakolju.
stravično, monstruozno ali tačno. moj rodjos branio mitra vasiljevića, kuma mu i sudionika u zverstvima, otud znam za neke navode optužnice. dodaj tome i paljenje kuće sa 60-ak ljudi, žena, staraca, dece. vasiljević je oslobodjen (!?) tog dela optužbe zahvaljujući lažnom alibiju koji mu je obezbeđen od strane odgovarajućih službi. lična istraga branioca na terenu dovela je do otkrića niza zverstava koja čak nisu ni stigla do tribunala. zločinački kartel je sve vreme uživao moćnu zaštitu antihaškog lobija što već ulazi u hroniku beščašća.

billadni
Sudeći po svjedočanstvima koje sam čitao, jedan od njih bi bacio bebu u zrak, a ovaj bi je drugi dočekao na nož. Onda bi majka morala da pije krv prije nego što je zakolju.
Užas.-------------------------------...i posle jedini kriv Haradinaj.

Đe se god okreneš zlikovac do zlikovca.Pet hiljada pravoslavaca ubijeno u čistkama po Sarajevu. 150.000 pravoslavnih Sarajlija proterano....Srebrenica i Kozarac... Vukovar, Knin, Goražde, Pakrac... Dečani.150.000 hiljada mrtvih... milion i pol protjeranih....

...a na današnjem pozdravnom govoru, upućenom predsedniku Bušu, gospodin Sanader će vako:"...Srbija se popravila i zaslužuje mjesto u...",...malo posle, Buš takođe, promašuje temu ...nazivajući Hrvatsku košarkaškom velesilom...------------------------------------Kroz Haški sud "međunarodna zajednica" ne samo što izvrće ruglu pravdu, već i uskraćuje objektivno suočeljavanje sa pojedinačnim gresima i kolektivnim promašajima,te tako "mudro" neguje ovo sjeme zla za buduću klanicu

Edited by billadni

Teja
Ejup Ganić ima svoj univerzitet, vrlo skup i, čini se, vrlo kvalitetan.E, da: zbog dovlačenja No7 ovdje, trebala bi biti optužena za udruženi zločinački poduhvat protiv zdravog razuma u cyberspaceu, skupa sa moderacijom Politike koja mu toleriše konstantno stalkovanje i spamovanje suprotno svom Pravilniku (a 2/3 moderatorskog tima, da citiram Valk, su pravnici). angry.gifOsim ako lik ima ovo na računaru u video-verziji pa ucjenjuje. <_< Enivej, ja ga stavljam na IL pa zamoljavam normalne ljude da ga ne citiraju. Zahvaljujem.
Ja sam ga ljubazno pozvala i on se odazvao pozivu.Ti se brani od njega kako znash i umesh ako ti smeta.Ovo ljubicasto nisam razumela jer pojma nemam ko je ovde Djoka a i bash me briga gde i na sta ovog stavljash. ;)

RAMMS+EIN
Усташки патент, овакав злочин је први пут извршен у Јасеновцу 1942.

St.Anger
šta si želeo da kažeš ?

Teja
šta si želeo da kažeš ?
Verovatno je zeleo da kaze ono sto je i rekao.Sta li se pa ti sada uzbudjujesh?

ArleKino
šta si želeo da kažeš?
Čovjek hoće da kaže dvije stvari:1) da su Karadžićevi kasapi jednaki Pavelićevim kasapima u Jasenovcu (znači, 2009, 14 godina nakon kraja rata, trebao bi neko roknuti Rašu) i 2) legalistički, u duhu buduće koalicije SRS-DSS, sugeriše nasljednicima porodica Ljube Miloša i Vjekoslava Luburića da tuže Leleka i Pecikozu za neovlaštenu upotrebu patenta. <_<
stravično, monstruozno ali tačno. moj rodjos branio mitra vasiljevića, kuma mu i sudionika u zverstvima, otud znam za neke navode optužnice. dodaj tome i paljenje kuće sa 60-ak ljudi, žena, staraca, dece. vasiljević je oslobodjen (!?) tog dela optužbe zahvaljujući lažnom alibiju koji mu je obezbeđen od strane odgovarajućih službi. lična istraga branioca na terenu dovela je do otkrića niza zverstava koja čak nisu ni stigla do tribunala. zločinački kartel je sve vreme uživao moćnu zaštitu antihaškog lobija što već ulazi u hroniku beščašća.
To paljenje kuća sa živim ljudima unutra je, inače, metod koji su koristile muslimanske ustaše u mom kraju tokom ubijanja pravoslavaca 1941. i 1942. te četnici Kulen-Vakufa i Srebrenice istih godina. Braća ostaju braća. <_< Inače, Haag je zasrao motku kad su u pitanju procesuiranja zločina na Kazanima. Po svim kriterijima, ubistva na Kazanima su bila zločin protiv čovječnosti. Pred sarajevskim sudovima su počinioci (sa izuzetkom onih poput Cace koji su likvidirani) tretirani kao teške ubice (mislim da su osuđivani za teška ubistva - mislim da je to čl. 171, st. 2.), a ne kao ratni zločinci. Po Statutu ICTY-a, član 10. st. 2. tačka 1. koji govori o izuzecima od pravila Non bis in idem, takvim licima se može suditi i pred ICTY-om. Zašto CDP i kompanija nisu to uradili je vjerovatno povezano sa mukotrpnim dokazivanjem krivice optuženicima za Prijedor i spomenuti Višegrad (valjda je pretpostavljala da bi to izazvalo dodatni gnjev Bošnjaka kojima je MZ ostala dužna tokom rata). Pride, raznorazne srpske logoraške organizacije su pravile nevjerovatne gluposti - recimo, optuživali su Hanku Paldum za ubijanja Srba, za bacanje lavovima Srba i sl., a i danas negiraju krivicu VRS-a za Markale pa su raznorazne optužbe protiv Ćeli prošle nezapaženo.

harper
Sto pokazuje sta? Da su ova dva monstruma manji zlocinci zato sto ovo nije njihov izum, vec je i ranije bilo slicnih monstruma? Odacu ti malu tajnu - nisu ni ustase ovo izmislile. Postoje dokumenti koji pokazuju da su se i disciplinovani rimski vojnici rado "zabavljali" na slican nacin.Inace, da sam ja napisao ovakav post kakav si ti napisao, pucao bih sebi u glavu. Zar je to sve sto si imao da izjavis na temu zlocina od kojeg se normalnom coveku kosa digne na glavi samo dok cita o njemu? Da nisu Srbi izmislili taj tip zlocina? E, hvala sto si nas prosvetlio.

ArleKino
Inace, da sam ja napisao ovakav post kakav si ti napisao, pucao bih sebi u glavu.
Već pogađam Ramushteinnov odgovor:"Хитлеров патент." <_<

Teja
Čovjek hoće da kaže dvije stvari:
Ja covjeka jako dobro poznajem pa nije bash neophodno da mi ti objasnjavash njegove upitne recenice.Osim toga, valjda mozesh da pretpostavish da nisam pala s Marsa pa mi nishta nije ni strano ni nepoznatoni u vezi Karaddzica ,Mladica,Arkana itd. A naravno ni Jasenovca. Edited by Teja

Anarhojapi

a ja mislio topik je o sudjenjima, pa ce se malo pisat o tome, a ono prognoza vremena i cetnix vs. ustase/balije/siptarskiseparatistimajkuimjebem X^n nastavak - Du hast mich gefragt "mogu l' srbi, narod nebeski, zlocina pociniti?"

ArleKino
Ja covjeka jako dobro poznajem pa nije bash neophodno da mi ti objasnjavash njegove upitne recenice.Osim toga, valjda mozesh da pretpostavish da nisam pala s Marsa pa mi nishta nije ni strano ni nepoznatoni u vezi Karaddzica ,Maldica,Arkana itd. A naravno ni Jasenovca.
Pod čovjekom nisam mislio na Angera nego na Ramushteinna što je bar vidljivo iz konteksta. Pažljivije čitaj, ispeci triput, mjeri četiri puta prije postiranja.