Jump to content
ArleKino

Hagijada(tm)

Recommended Posts

ArleKino

Da ne bi svaki topic završio sa raspravom o haškim presudama, evo ovdje topic za suđenja koja su u toku ili optuženici čekaju odluku Apelacionog vijeća.Najinteresantnija suđenja su ono Rasimu Deliću, kao najviše rangiranom oficiru Armije BiH pred Tribunalom, za ubistva i mučenja srpskih i hrvatskih civila 1993. i 1995., Anti Gotovini i ostalima, za udruženi zločinački poduhvat, Vojislavu šešelju, za udruženi zločinački poduhvat, "Hercegbosanskoj šestorci" Prliću, Stojiću, Praljku, Petkoviću, Pušiću i Ćoriću, za udruženi zločinački poduhvat, te Alfi i Omegi srbijanskog DB-a Jovici Stanišiću i Franku Simatoviću za zločine protiv čovječnosti. Ovo zadnje suđenje već sad smrdi big time - Stanišić se žali na depresiju, žučni kamenac, karijes, šta li već...Od onih koji čekaju odluku Apelacionog vijeća valja spomenuti Milana Martića, Nasera Orića, Dragomira Miloševića i Envera Hadžihasanovića. Martić je osuđen na 35 godina za učešće u udruženom zločinačkom poduhvatu, Milošević je osuđen za Sarajevo na 33 godine, Orić na 2 godine zbog propuštanja da spriječi zločine ubistva i okrutnog postupanja.Inače, danas je u Slobodnoj Bosni izašao prilog sa nekim dijelovima knjige Carle Del Ponte, o tome ko je sa njom sarađivao, a ko ne. Kao najsvjetliju tačku CDP navodi Zorana Đinđića "kao jedinog političara iz Srbije spremnog na saradnju sa Tribunalom" koji je obećavao isporučenje Mladića do ljeta, pri čemu ističe da ga je upozoravala na mogući atentat. Đinđić je odgovorio da ne mora paničiti jer se on čuva. O Vojislavu šešelju, pak, Đinđić je rekao: "Uzmite ga i ne vraćajte nam ga više."

Teja

Zaboravio si bre da navedesh i silne Srbe kojima valjda od ponedeljka i pocinje (ili se nastavlja)sudjenje.Optužnica tereti Pavkovića, bivšeg predsednika Srbije Milana Milutinovića, bivšeg potpredsednika Vlade Srbije Nikolu šainovića i generale vojske i policije Dragoljuba Ojdanića, Vladimira Lazarevića i Sretena Lukića za zločine na Kosovu u prvoj polovini 1999. godine. Najzanimljiviji optuzenik reche danas da u svakom trenutku zna gde se nalaze Mladic i Karadzic :lol: Tu je bacio svog zamenika Nikolica u teshku depresiju jerbo ovaj sada ne zna kako da se postaviprema ovoj tvrdnji sefa mu.U korist Sretena Lukica svedocice i bivshi premijer i bivsi ministar savezne policije Zoran Zivkovic.Da li ovaj sud ima neko ograniceno vreme ili Milutinovicu moze da se dogodi da mu sudjenje trajejosh jedno 36 godina?

Edited by Teja

Kastor

Jedina dva haška suđenja koja mi privlače pažnju i zanimaju me su suđenja Jovici Stanišiću i Frenkiju Stamatoviću. Mi u Srbiji najbolje možemo da znamo koji i kakvi su to arhizlikovci, a Stanišić je i dalje siva eminencija BIA-e. Međutim, oko njihovih suđenja nema nikakve medijske prašine niti sukoba sa sudom, milina jedna od kooperativnosti koja ide dotle da ih puštaju iz pritvora na garanciju američke vlade, a za Stanišića je više nego očigledno da mu pripremaju oslobođenje kao "nesposobnom za suđenje". Preostaje jedino nada da će se u Srbiji naći Obilić koji će im skratiti muke na svoju ruku. Od Haga nikada nisam očekivao niti očekujem ikakvu pravdu i mislim da su svi (ili skoro svi) njegovi pacijenti davno zaslužili gore od smrtne kazne i kreča poput Draže M. (da prosti Tejica koja je alergična na kreč).

Teja
Jedina dva haška suđenja koja mi privlače pažnju i zanimaju me su suđenja Jovici Stanišiću i Frenkiju Stamatoviću. Mi u Srbiji najbolje možemo da znamo koji i kakvi su to arhizlikovci, a Stanišić je i dalje siva eminencija BIA-e. Međutim, oko njihovih suđenja nema nikakve medijske prašine niti sukoba sa sudom, milina jedna od kooperativnosti koja ide dotle da ih puštaju iz pritvora na garanciju američke vlade, a za Stanišića je više nego očigledno da mu pripremaju oslobođenje kao "nesposobnom za suđenje". Preostaje jedino nada da će se u Srbiji naći Obilić koji će im skratiti muke na svoju ruku. Od Haga nikada nisam očekivao niti očekujem ikakvu pravdu i mislim da su svi (ili skoro svi) njegovi pacijenti davno zaslužili gore od smrtne kazne i kreča poput Draže M. (da prosti Tejica koja je alergična na kreč).
Pa ajde cu te ufatim za ovo skoro svi ;) Ovaj Pavkovic,Lukic,Ojdanic,Milutinovic ( ali ni ona budala seljacka i maloumna iz mog kraja sto se klice Shaninovic) bash i nisu smrtne kazne ,verovatno i nikakve zasluzili. Edited by Teja

RAMMS+EIN

ХАРАДИНАЈ ОСЛОБОЂЕН ПРЕД ХАШКИМ ТРИБУНАЛОМХАГ , 3. априла (Тањуг) - Бивши премијер Косова и један од команданата некадашње ОВК Рамуш Харадинај ослобођен је данас пред Хашким трибуналом оптужби за злочине против човечности и кршење закона и обичаја ратовања на Косову 1998. године.Судско веће је оценило да Харадинај није крив ни по једној тачки оптужнице за прогоне на политичкој, верској и расној основи, уништавање имовине, окрутно поступање, силовања и убиства.

Kastor
Pa ajde cu te ufatim za ovo skoro svi ;) Ovaj Pavkovic,Lukic,Ojdanic,Milutinovic ( ali ni ona budala seljacka i maloumna iz mog kraja sto se klice Shaninovic) bash i nisu smrtne kazne ,verovatno i nikakve zasluzili.
Rekao sam "gore od smrtne kazne". Ove tvoje "dobričine" su, brat bratu, zaslužile doživotnu robiju sa prinudnim radom od jutra do sutra u podzemnim rudnicima bez zaštitne opreme na hlebu i vodi. Tako da nemo' se faćaš ako hoćeš da im pomogneš. :rolleyes:

No7

Sledeci je na slobodi Rasim Delic isto nema svedoka, prebijen je jedan od glavnih svedoka a negde u isto vreme je Delic primljen od strane Harisa Silajdzica kao znak podrske. Uopste to sudjenje je smesno jer ne moze samo Delic za mudzahedine da odgovara vec npr. i komandant 3. korpusa Muslimanske armije koje direktno bio nadlezan za mudzahedine.Sve je to poprilicno tuzno a i neku ruku i smesno.Ta ista Karla je vrsila ogroman pritisak na Djindjica a sada pise ovo. A jos je rekla da npr. Zoran Zivkovic nije bas bio kooperativan a ni Cedomir Jovanovic.

ArleKino
Sledeci je na slobodi Rasim Delic isto nema svedoka, prebijen je jedan od glavnih svedoka a negde u isto vreme je Delic primljen od strane Harisa Silajdzica kao znak podrske. Uopste to sudjenje je smesno jer ne moze samo Delic za mudzahedine da odgovara vec npr. i komandant 3. korpusa Muslimanske armije koje direktno bio nadlezan za mudzahedine.Sve je to poprilicno tuzno a i neku ruku i smesno.Ta ista Karla je vrsila ogroman pritisak na Djindjica a sada pise ovo. A jos je rekla da npr. Zoran Zivkovic nije bas bio kooperativan a ni Cedomir Jovanovic.
:blink: Svjedoka je itekako bilo čija su svjedočenja upisana u zapisnik, a dotični svjedok, inače osuđenik za terorizam, je prebijen NAKON svjedočenja što će reći da usporedba sa Haradinajem nije na mjestu. Delić će, ako je suditi po slučaju Hadžihasanović, biti osuđen za nesprečavanje ubistava i mučenja iako bih ga ja, recimo, osudio za pokolj Hrvata u Grabovici i Uzdolu jer mislim da je dvostruka linija komandovanja ustanovljena u slučaju Halilović imala Delićev amin. Delić je KOS-ovo čedo koje je, iako zarobljeno, postalo vrhovni komandant vojske koja ga je zarobila što je presedan (onako napamet, pada mi na pamet samo Halid ibn Velid koji je dobrovoljno postao komandant muslimanske vojske u 7.vijeku).Jedna istraga, vanhaška doduše, me puno više zanima, a to je istraga Tužilaštva BiH o Alijinim škorpionima - ševama. Radi se o klasičnom terorističkom odredu sa državnim ovlastima koji je formirala KOS-ova agentura u SDB-u RBiH na čelu sa Bakirom Alispahićem, Fikretom Muslimovićem i Enverom Mujezinovićem koji je učestvovao u snajperisanju dijelova Sarajeva pod četničkom kontrolom, ali i u atentatu na Sefera Halilovića kojom prilikom su mu ubijeni trudna supruga i šura.
Da li ovaj sud ima neko ograniceno vreme ili Milutinovicu moze da se dogodi da mu sudjenje trajejosh jedno 36 godina?
Tužilaštvo i odbrana su dobili određen broj sati za izvođenje dokaza i svjedoka tako da ne bi trebalo da se bojiš da će 2054. Milutinović izvoditi posljednjeg svjedoka odbrane, 40-godišnjeg Halima sa Kosova, koji će potvrditi priču svog dede da je Mićo bio fin prema njegovoj porodici. :rolleyes:

Kastor
učestvovao u snajperisanju dijelova Sarajeva pod četničkom kontrolom,
A tebe, šejtane jedan, baš briga za Tejicinu alergiju na pominjanje ćetnika i kreća u kontekstu Haga i vascijelog dunjaluka?! Amanjarabi. :rolleyes:

ArleKino
A tebe, šejtane jedan, baš briga za Tejicinu alergiju na pominjanje ćetnika i kreća u kontekstu Haga i vascijelog dunjaluka?! Amanjarabi. :rolleyes:
Uh, šta bi tek bilo da postoji stvorenje koje se zove krečnik... :o

Merlak

1 od suđenja koje nikako da startuje (predmnevam da je razlog isti kao u nekoliko sličnih - tužilaštvo nema niti 1 svedoka spremnog da se izloži riziku) je ono Milana Lukića, po mišljenju samih advokata koji su već branili neke iz njegove ekipe, jednog od najpatološkijih primeraka rođenih ubica. od istih sam čula da mu na duši i ubistva srba koji su u nekom trenutku mahnitanja i krvavih orgijanja odbili da izvrše njegova naređenja ili pokušali da zaštite svoje prijatelje/komšije muslimane. u toku događanja u bosni tesno je sarađivao sa nekim policijskim i vojnim strukturama, ortacima u pljačkama i otmicama. ako se i taj izvuče (a stoji šansa da 'oće), hag je zahvatio gangrenozni proces.

Teja
Rekao sam "gore od smrtne kazne". Ove tvoje "dobričine" su, brat bratu, zaslužile doživotnu robiju sa prinudnim radom od jutra do sutra u podzemnim rudnicima bez zaštitne opreme na hlebu i vodi. Tako da nemo' se faćaš ako hoćeš da im pomogneš. :rolleyes:
Ej, ako je i taj Milutinovic zasluzio krechanu, onda bre pola Srbije mora bacish u krech.Nego ovaj ArleKino me ubija s ti thetnici a ti ko p.. uzivash.Za njega ( al aj za njega me i briga ,znam da je fin decko) i za sve Hrvate i Boshnjake ocigledno su skoro pa svi Srbi tjetnici.I oni sto su isle u skole (visoke ,vojne zajedno za ovim njegovim ratnicima i komandantima) i neki politicari sto su se skolovali u Kumrov(e)cu. Svi bre tjetnici. Jel ziv onaj Ejup Ganic? On valjda nije u Hagu? Sta on radi? Edited by Teja

No7
:blink: Svjedoka je itekako bilo čija su svjedočenja upisana u zapisnik, a dotični svjedok, inače osuđenik za terorizam, je prebijen NAKON svjedočenja što će reći da usporedba sa Haradinajem nije na mjestu. Delić će, ako je suditi po slučaju Hadžihasanović, biti osuđen za nesprečavanje ubistava i mučenja iako bih ga ja, recimo, osudio za pokolj Hrvata u Grabovici i Uzdolu jer mislim da je dvostruka linija komandovanja ustanovljena u slučaju Halilović imala Delićev amin. Delić je KOS-ovo čedo koje je, iako zarobljeno, postalo vrhovni komandant vojske koja ga je zarobila što je presedan (onako napamet, pada mi na pamet samo Halid ibn Velid koji je dobrovoljno postao komandant muslimanske vojske u 7.vijeku).Jedna istraga, vanhaška doduše, me puno više zanima, a to je istraga Tužilaštva BiH o Alijinim škorpionima - ševama. Radi se o klasičnom terorističkom odredu sa državnim ovlastima koji je formirala KOS-ova agentura u SDB-u RBiH na čelu sa Bakirom Alispahićem, Fikretom Muslimovićem i Enverom Mujezinovićem koji je učestvovao u snajperisanju dijelova Sarajeva pod četničkom kontrolom, ali i u atentatu na Sefera Halilovića kojom prilikom su mu ubijeni trudna supruga i šura.Tužilaštvo i odbrana su dobili određen broj sati za izvođenje dokaza i svjedoka tako da ne bi trebalo da se bojiš da će 2054. Milutinović izvoditi posljednjeg svjedoka odbrane, 40-godišnjeg Halima sa Kosova, koji će potvrditi priču svog dede da je Mićo bio fin prema njegovoj porodici. :rolleyes:
Prebijen je svedok koji zna sta se desvaalo jer je svedok desavanja u to isto vreme dok jedan od glavnih svedoka biva prebijen Delica prima Silajdzic kao drzavni funkcioner i ko posle toga sme da svedoci? Ovo nije prvi put kod Muslimana da se to desava desavalo se da i drugim slucajevima nema svedoka ne samo za zlocine nad Srbima vec i nad Hrvatima. I ponavljam to je smesna optuznica jer uopste nema ljudi koji su jos direktnije umesani u zlocine po komandnoj liniji sa Muslimanske strane. A kako si ti isti heroji u muslimanskom delu Federacije nema sasnse da ikada odgovaraju za zlocine.Jeste vidis kako je sve to KOS organizovao i mudzhedine je organizovao KOS a ne Alija Izetbegovic preko svojih "NVO" sve je to zavera KOS-a.A i ovo si otvorio da bi lecio komplekse i dokazivao zavere protiv vaskolikog islama od Irana preko Palestine do Bosne. Uostalom ti si uhvacen da prepisuje tekstove sa islamistickih sajtova sta tu ima vise da se polemise. Edited by No7

Otto Katz
Jel ziv onaj Ejup Ganic? On valjda nije u Hagu? Sta on radi?
Ekavac. Tjetnik.

RAMMS+EIN

Зар је могуће да нико са овог форума неће наћи за сходно да честита 1 Рамушу на херојској борби и још једном извојеваној победи Јустиције над силама српске пропагандне машинерије?