Jump to content
IGNORED

kurs dinara


bup

Recommended Posts

Ode evro... i jos ce. sad kad fed poveca interest rate, ode dolar u nebo. koliko citam, kapital se masovno seli u usa. nebo je granica. usao sam nesto dolare kad je bio 1,3 dolara za evro, ali sam vise usao u nok kad je bilo 9,1 nok za euro (danas 8,7) i chf pre ovog ludovanja. jbg, dolar je bio mnogo mnogo bolja opcija ali evra skoro da i nemam. da li sam to po prvi put u pravom trenutku iskocio iz broda koji tone?

 

koliko je ojacao, za 0,02?

Link to comment
  • Replies 668
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • čekmeže

    48

  • žaro

    27

  • Muwan

    26

  • yolo

    25

Top Posters In This Topic

ako eur pada, da li će dinar možda ojačati u odnosu na EUR ili to nema veze sa nama ?

 

Neće imati neki uticaj, ionako se ovde većina poslova i obavlja u evrima. Evro je mesecima slabio u odnosu na dolar, a rastao u odnosu na dinar. 

Link to comment

Koliko ovde može da se dobije čuvanjem (manje) ušteđevine u dolarima?

U smislu da je nama € praktično domaća valuta i da se sve računa i kupuje u njima.

Npr. kupovina polovnog auta.

Kada se kupuje (polovan) auto kod nas plaća se u evrima. Ako bi ja npr štedeo u dolarima, skupim pare za auto, ali onda moram u menjačnicu da zamenim dolare za evre. Neću li tom zamenom izgubiti sve što sam dobio na nekom potencijalnom jačanju dolara prema evru?

 

Na dolaru se može zaraditi samo ako se štedi na duže staze? Ali, u tom slučaju su moguće razne fluktuacije tj. da dolar počne da pada i da se tako izgubi ono što je u međuvremenu dobijeno. A opet zamenom para u menjačnici se gubi dobijeno zbog provizije?

Link to comment

ne gubi se nista, ukoliko dolar ojaca u odnosu na evro ti si sigurno na dobitku. mozes i u menjacnicama da se dogovaras ako zamenjujes vecu sumu, da dobijes bolji kurs.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...