Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Imaš NIST na netu pa čitaj. A ako ti nije jasno kako to da je zgrada padala brzinom bliskom brzini slobodnog pada, predlažem eksperiment: baci 2 tega od po 50 kilograma sa neke visine. Ispod jednog tega stavi tanke šper ploče, koje će simulirati spratove. Ispod drugog neće biti ništa. Brzina će biti gotovo jednaka, zato što je slamanje ploče pod teretom gotovo tretutan proces.U slučaju WTC čak se i ta razlika vidi: ogromni komadi zgrade padali su brže od ostatka zdanja, o čemu svedoče brojni snimci.
ne mogu da nadjem. pomozi mi.ti si vidim odlicno proucio zavanicnu verziju pa ce ti biti lakse da se snadjes nego nama.sto se tegova tice, nisam video da se ikakav teg srucio sa nebesa na wtc1, wtc2 a bogami ni na wtc7.inace eksperiment ti je manjkav jer bi sperploce trebalo prosarati vertikalnim celicnim sipkama.wtc-core.jpgkoji to snimci pokazuju "ogromne" komade zgrade?kad su toliko brojni okaci neki. bilo bi zanimljivo pogledati.
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Nije nemoguće, ali je gotovo nemoguće, tj. mogućnost je infinitezimalno mala. Vi ste od toga napravili aksiom i sve dokaze koji govore u prilog zvanične verzije takođe pripisujete zaveri. Uz sve to, oduševljava me Hattorijev pristup. Kaže - pokaži, dokaži. Zašto ja da dokazujem? Pa valjda je na konspirolozima da razobliče zaveru, o padu sva tri zdanja postoje referentne studije koje niko ozbiljan nije do sada opovrgavao, a ja, kao laik, više verujem nekome iza koga stoji akademska titula i ekspertsko iskustvo nego liku sa foruma i njegovom zdravom razumu. Nikome ko nije stručno potkovan u naukama i tehničkim znanjima relevantnim za ovo pitanje ne može se verovati. Prvo titula, pa bibliografija, pa teorija. Kao što ne mogu laici da prepisuju lekove ljudima, tako ne mogu ni fanovi lego kockica da se bave statikom.
Drago mi je da te je zabavila moja analogija, kao i moja bizarna navika da svoj laički sud zasnivam na sudu ljudi koji su nekoj inžinjerskoj ili naučnoj grani posvetili ceo svoj život, umesto što verujem anonimusima- blogerima koji prvo postave paranoidni aksiom pa ga onda dokazuju tako što arbitrarno biraju dokaze i "dokaze " u prilog mojoj tezi.
moguce. mozda i ove bate ne znaju sta pricaju. bice da ni oni nisu kompetenti.
Link to comment
Nije nemoguće, ali je gotovo nemoguće, tj. mogućnost je infinitezimalno mala. Vi ste od toga napravili aksiom i sve dokaze koji govore u prilog zvanične verzije takođe pripisujete zaveri. Uz sve to, oduševljava me Hattorijev pristup. Kaže - pokaži, dokaži. Zašto ja da dokazujem? Pa valjda je na konspirolozima da razobliče zaveru, o padu sva tri zdanja postoje referentne studije koje niko ozbiljan nije do sada opovrgavao, a ja, kao laik, više verujem nekome iza koga stoji akademska titula i ekspertsko iskustvo nego liku sa foruma i njegovom zdravom razumu. Nikome ko nije stručno potkovan u naukama i tehničkim znanjima relevantnim za ovo pitanje ne može se verovati. Prvo titula, pa bibliografija, pa teorija. Kao što ne mogu laici da prepisuju lekove ljudima, tako ne mogu ni fanovi lego kockica da se bave statikom.
Ne postoje dokazi koji govore u prilog zvanične verzije. NIST-ov izveštaj nije dokaz da nije bilo zavere, već samo hipoteza bazirana pre svega na kompjuterskom modelu pošto fizički model spratova nije doživeo kolaps i posle višesatnih žestokih požara.Ponovo pojednostavljuješ. Čak iako pretpostavimo da su kule pale onako kako su oni napisali, to i dalje ne dokazuje da nije bilo zavere jer postoje brojni događaji pre i za vreme napada koji nisu objašnjeni. U koliko neverovatnih slučajnosti si spreman da poveruješ pre nego što odbaciš zvaničnu verziju?Ne postoje tri studije jer zvanično pad WTC 7 još uvek nije objašnjen. NIST nikako da završi analizu. Takođe, voleo bih da mi navedeš kome je to još bio dostupan sav materijal koji je bio dostupan NIST-u kao i ko je još osim NIST-a i FEMA imao pristup delovima srušene zgrade kao i nacrtima zgrade? To je osnovni preduslov za pisanje bilo kakvog naučnog rada koji bi ozbiljno mogao da se suprotstavi nalazima NIST-a.
Link to comment
koji to snimci pokazuju "ogromne" komade zgrade?kad su toliko brojni okaci neki. bilo bi zanimljivo pogledati.
evo.pulledin.jpge da, onaj tvoj batica koji je okačio film na jutjub uspeo je da na osnovu srebrnastih odsjaja na mutnom snimku iz ogromne daljine zaključi da je u pitanju, nepobitno, controlled demolition, i još izveo zaključak da je upotrebljen eksploziv po imenu thermate. Briljantan primer analitičkog rasuđivanja.
Link to comment
Gravitacija na deluexplo2.jpg
E, hvala na fotki. Ova ploča dole levo izgleda ruši zakone fizike jer, ako sledimo Hattorijevu logiku, ona leti brzinom većom od brzine slobodnog pada.(O tome da terminalna brzina i brzina slobodnog pada zavisi od otpora vazduka, tj. od oblika tela, da ne govorimo...takve suptilnosti mogle bi da zbune konspirologe...oni ne vole kada se u analizu unose nekontrolisane varijabile) Edited by vasudeva418
Link to comment
Hm, ako je ploča izbačena eksplozijom onda bi zaista letela brže od brzine slobodnog pada. Ne vidim u čemu to ruši zakone fizike.
E sada već zajebavaš. To što kažeš je tačno (uz prihvatanje pretpostavke da je naboj eksplozije bio usmeren nadole), ali vi ovde pokušavate da dokažete da je eksplozije uopšte bilo. Tu navodnu eksploziju ne smeš da koristiš kao dokaz za tvrdnju kojom dokazuješ da je bilo eksplozije, to je logički nedopustivo, mada takav postupak nesumnjivo ima prođu u konspirološkim krugovima. Edited by vasudeva418
Link to comment

Naboj eksplozije nije morao da bude usmeren na dole. Valjda se slažemo da vidimo istu stvar. Ovo su delovi gornjeg bloka zgrade koji bi trebalo da vrši pritisak na preostali deo zgrade. Međutim, izgleda kao da se on raspao još dok je bio u vazduhu i ne može da predstavlja "teg" koji si koristio u analogiji.PS. Toliko od mene za večeras. Nastavljamo u toku dana ili sutra.

Edited by Conspirator
Link to comment

Malo bih da se umesham, ali samo sa jednom konstatacijom. Uzevshi u obzir manjkavost zvanične verzije, i sve okolnosti pod kojima je došlo do "napada," te da su definitivno i druge svetske 'sile' svesne da svasta nesto tu ne štima, čini mi se da noone actually gives a damn.US of A je slobodna zemlja, te su konspiratori i razne gradjanske inicijative slobodne da kopaju, pretpostavljaju, analiziraju, upozoravaju... niko ih u tome ne guši ne bi li im dao legitimitet. Da mi je da vidim da neko postavi to pitanje pred Kongresom/senatom, da se o tome zaista raspravlja. Ovako mi sve izgleda na bockanje nosoroga čačkalicama.Ajd sad nastavite o fizici.

Edited by Lynn
Link to comment
evo.pulledin.jpge da, onaj tvoj batica koji je okačio film na jutjub uspeo je da na osnovu srebrnastih odsjaja na mutnom snimku iz ogromne daljine zaključi da je u pitanju, nepobitno, controlled demolition, i još izveo zaključak da je upotrebljen eksploziv po imenu thermate. Briljantan primer analitičkog rasuđivanja.
lepa slika, al ti pomenu neke snimke.da vidimo kako to izgleda u pokretu.sto se termiti tice koriste se pri rusenju jer razvijaju ogromne temperature.ovako se postavljaju:historychannel-wreckingball-cdi-cutter1.jpga ovakav ucinak su imale 9/11:thermite_thermate_explosives_wtc_911.jpg
Link to comment
oni ne vole kada se u analizu unose nekontrolisane varijabile)
ovo je suština. svako ko se nekad u životu sretao sa naučno-tehničkom analizom zna koliko je to pipav posao i koliko nekad sasvim očigledne stvari mogu zapravo biti sasma drugačije. kada se u jednačinu uključi toliki broj parametara i promenljivih kao u ovom slučaju, stvarno je vrhunska hrabrost kao laik, pa čak i profesionalac koji nije direktno uključen u analizu, tako decidirano iznositi neke tvrdnje. kao drugo, što je po meni još važnije i što me još više odbija od ovakve vrste diskusije, jesu implikacije koje se provlače iza ovih tehničkih nadmudrivanja. one su na liniji najbizarnijih teorija zavere, po kojima svetom rukovodi neka (masonska, alienbreed, lizardmen, upisati po želji) vlada iz senke koja decenijama uspeva da neometano upravlja sukobima, menja granice, sprovodi svoje nikad do kraja objašnjene naume, a sve to uz apsolutnu kontrolu svetskih informacija, vlada, službi, etc. teorija po kojoj je zapravo ceo ovaj sukob civilizacija kojem trenutno prisustvujemo zapravo jedna savršeno režirana predstava, u kojoj binladen i džordž buš zapravo redovito održavaju kontakte i planiraju sledeći čin u predstavi zvanoj war on terror. izvinite ali takav savršen mehanizam koji bi na svetskom nivou mogao toliko vremena tako perfektno da funkcioniše je po svim logičkim, tehničkim, zdravorazumskim, kakvim god zakonima nemoguć.
Link to comment
Naboj eksplozije nije morao da bude usmeren na dole. Valjda se slažemo da vidimo istu stvar. Ovo su delovi gornjeg bloka zgrade koji bi trebalo da vrši pritisak na preostali deo zgrade. Međutim, izgleda kao da se on raspao još dok je bio u vazduhu i ne može da predstavlja "teg" koji si koristio u analogiji.PS. Toliko od mene za večeras. Nastavljamo u toku dana ili sutra.
A taman smo se zagrejali. Ajd do sutra.Do tada, kratak odgovor: oblak koji vidimo nije dokaz da se veliki deo mase raspao...naprosto, ne znamo kolika je masa oblaka sa slike,mada mi se onako zdravorazumski čini da bi oblak morao biti mnogo veći da se sastojao od materije uništene stotinama eksplozija.
Link to comment
Malo bih da se umesham, ali samo sa jednom konstatacijom. Uzevshi u obzir manjkavost zvanične verzije, i sve okolnosti pod kojima je došlo do "napada," te da su definitivno i druge svetske 'sile' svesne da svasta nesto tu ne štima, čini mi se da noone actually gives a damn.US of A je slobodna zemlja, te su konspiratori i razne gradjanske inicijative slobodne da kopaju, pretpostavljaju, analiziraju, upozoravaju... niko ih u tome ne guši ne bi li im dao legitimitet. Da mi je da vidim da neko postavi to pitanje pred Kongresom/senatom, da se o tome zaista raspravlja. Ovako mi se izgleda na bockanje nosoroga čačkalicama.Ajd sad nastavite o fizici.
nazalost, obzirom na politcko-drustvene implikacije koje bi to imalo, ne verujem da ce istina o 9/11 ikada biti obnarodovana od strane US zvanicnika,pa makar george w. bush sve licno priznao.
Link to comment
lepa slika, al ti pomenu neke snimkeda vidimo kako to izgleda u pokretu.sto se termiti tice koriste se pri rusenju jer razvijaju ogromne temperature.ovako se postavljaju:historychannel-wreckingball-cdi-cutter1.jpga ovakav ucinak su imale 9/11:thermite_thermate_explosives_wtc_911.jpg
My bad, nemam snimke, nego samo fotke. Međutim, šta bi zaključio iz snimaka? Istu stvar, osim ako ovo komađe ne leti na gore ili stoji u vazduhu kao onaj avion iz crtaća koji je ostao bez goriva.Nego, hajde da se dogovorimo: termit ili termat? To nije ista supstanca. Mada, pošto nemate dokaze ni za jedno ni za drugo, u stvari je svejedno. Mala lekcija iz percepcije stvarnosti: to što pojava X teorijski može da izazove pojavu Y nije istovremeno i dokaz da se to stvarno desilo. Za teoriju o termi(a)tu nema nijednog dokaza osim nepobitne činjenice da je takav pad zgrade mogao biti izazvan nabojima termi(a)ta koje je tim od 24 čoveka 8 sati dnevno 72 dana postavljao u WTC, neprimećen od strane 20.000 ljudi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...