Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pa tornjevi nisu pali brzinom slobodnog pada. Konspirolozi su prvo izmislili da su tornjevi bili u freefall-u, pa su posle rekli da je to hoax. Tipično.
Tačnije bi bilo brzinom vrlo sličnoj brzini slobodnog pada.Mada, NIST kaže:
Section 6.14.4 of NIST NCSTAR 1:Since the stories below the level of collapse initiation provided little resistance to the tremendous energy released by the falling building mass, the building section above came down essentially in free fall, as seen in videos. As the stories below sequentially failed, the falling mass increased, further increasing the demand on the floors below, which were unable to arrest the moving mass.
Šta to na sledećoj slici tačno vrši pritisak na donje spratove i povećava padajuću masu i zbog čega ovaj odlomljeni blok južne kule ne pada na stranu?st_mont.jpgOsim toga, živo me zanima šta je masivno jezgro zgrade radilo dok je vrh ove zgrade "plesao". Edited by Conspirator
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

Osim toga, živo me zanima šta je masivno jezgro zgrade radilo dok je vrh ove zgrade "plesao".
Ako te dobro razumem, sugerišeš da je CIA u stvari maznula masivno jezgro zgrade?
Link to comment
kvarežma najebao si, ja sam se na onom forumu preganjao s njima do letnji dan u podne. :lol: ne može se opovrgnuti teorija zavere u tome je sva njena draž.
teorija zavere mozda ne, al moze se opovrgnuti da zgrada moze da se urusi brzinom slobodnog pada.:)
Link to comment
kvarežma najebao si, ja sam se na onom forumu preganjao s njima do letnji dan u podne. :lol: ne može se opovrgnuti teorija zavere u tome je sva njena draž.
a, ne, ni ne pokušavam da se upustim u nemoguću misiju... ^_^ samo pokušavam da skapiram šta tačno teoretičari ovde sugerišu :)
Link to comment
samo pokušavam da skapiram šta tačno teoretičari ovde sugerišu :)
Sugerišu da čelično jezgro ne može da se potpuno raspadne od pretrpljene lokalne štete i da je čitava struktura morala da pruži otpor čak i ako je odlomljeni blok zgrade čitavom težinom padao na nju, a nije. Gornji blok južne kule je započeo rotaciju i trebalo je da padne na stranu, ali se to nije dogodilo. Jedino logično objašnjenje je da se blok raspao na više delova, zatim pulverizirao. Pulverizacija je uočljiva na slici koju sam postavio. Da je gornji blok zaista pao na ostatak zgrade bio bi jasno vidljiv i manje-više u jednom komadu na vrhu ruševine posle kolapsa. Umesto toga... imali smo ovoangular_mo.jpg Edited by Conspirator
Link to comment
a, ne, ni ne pokušavam da se upustim u nemoguću misiju... ^_^ samo pokušavam da skapiram šta tačno teoretičari ovde sugerišu :)
Da je ekipa od 24 čoveka 8 sati dnevno, tokom 72 dana, bez pauze, i potpuno neprimećeno od strane 20.000 ljudi, bušila rupe po WTC-u i punila ih eksplozivom, potom to povezala tako veličanstveno dobro da je sve bilo tempirano da pukne u hiljaditom delu sekunde, i dala daljinski Bušovim ljudima koji su u sudbonosnom momentu stisnuli dugme. Avioni su, naravno, uvedeni u priču da bi zbunili stručnjake i naveli ih da pričaju o kerozinu, toploti i drugim cepidlačkim glupostima, ali, naravno, za složene inžinjerske proračune nije potrebno znanje materije, već samo stari dobri zdrav razum, što je element na koji zaverenici nisu računali.Posle fingiranog terorističkog usledila je kampanja pretnji i podmićivanja koja je obuhvatila 99% stručnjaka za statičke proračune, vatrogasnih eksperata, strukturnih inžinjera, koja je dosegla dotle da u USA samo ljudi bez stručnog obrazovanja i ugleda u struci smeju da izgovore da je posredi bila zavera. Ovde su Amerikanci uspeli da prevaziđu sami sebe. Lažno sletanje na Mesec prema ovome nije ništa, iako CIA i dalje plaća silne novce astronomima širom sveta, u Kini, Iranu, Rusiji, Brazilu, da i dalje perpetuiraju priču po kojoj se na Mesecu nalazi ogledalo koje se može dosegnuti laserskim zracima i tako izmeriti razdaljina od Zemlje do Meseca.Neverovatno...
Link to comment

Ja mislim da nije fer da terate Conspiratora da dokazuje zaveru bas sada, kada su mu sajdkiks Shmeling & Kastor na robiji. Jos ce da pomisli da je i PPP umesana u zaveru.

Link to comment
Ja mislim da nije fer da terate Conspiratora da dokazuje zaveru bas sada, kada su mu sajdkiks Shmeling & Kastor na robiji. Jos ce da pomisli da je i PPP umesana u zaveru.
Ja jedino mislim da nije fer to što se ti baviš mojom motivacijom, umesto da pokušaš da konstruktivno učestvuješ u diskusiji. Ako sam toliko laka meta, kontaargumenti bi trebalo da pljušte. Umesto toga, bavite se uopštenim i odavno opovrgnutim teorijama, ili poput Vasudeve smišljate sopstvene teorije koje pripisujete meni.Ono što meni nije jasno je sledeće - da li vi smatrate da je potpuno isključeno ili nemoguće da je neko "iznutra" ovo odradio i na čemu bazirate to uverenje? Edited by Conspirator
Link to comment
Da je ekipa od 24 čoveka 8 sati dnevno, tokom 72 dana, bez pauze, i potpuno neprimećeno od strane 20.000 ljudi, bušila rupe po WTC-u i punila ih eksplozivom, potom to povezala tako veličanstveno dobro da je sve bilo tempirano da pukne u hiljaditom delu sekunde, i dala daljinski Bušovim ljudima koji su u sudbonosnom momentu stisnuli dugme. Avioni su, naravno, uvedeni u priču da bi zbunili stručnjake i naveli ih da pričaju o kerozinu, toploti i drugim cepidlačkim glupostima, ali, naravno, za složene inžinjerske proračune nije potrebno znanje materije, već samo stari dobri zdrav razum, što je element na koji zaverenici nisu računali.Posle fingiranog terorističkog usledila je kampanja pretnji i podmićivanja koja je obuhvatila 99% stručnjaka za statičke proračune, vatrogasnih eksperata, strukturnih inžinjera, koja je dosegla dotle da u USA samo ljudi bez stručnog obrazovanja i ugleda u struci smeju da izgovore da je posredi bila zavera. Ovde su Amerikanci uspeli da prevaziđu sami sebe. Lažno sletanje na Mesec prema ovome nije ništa, iako CIA i dalje plaća silne novce astronomima širom sveta, u Kini, Iranu, Rusiji, Brazilu, da i dalje perpetuiraju priču po kojoj se na Mesecu nalazi ogledalo koje se može dosegnuti laserskim zracima i tako izmeriti razdaljina od Zemlje do Meseca.Neverovatno...
dobro, objasni onda na naucnoj bazi, ili jednostavno prenesi iz zvanicnog izvestaja, kako je pala zgrada wtc7?
Link to comment

dok vasudeva ne nadje neko suvislo objasnjenje za wtc7 koje bi se uklpilo u zvanicnu verziju,u nastavku programa mozemo pogledati desetominutni klip o kontrolisanom rusenju s posebnim osvrtom na 9/11.

Link to comment

Imaš NIST na netu pa čitaj. A ako ti nije jasno kako to da je zgrada padala brzinom bliskom brzini slobodnog pada, predlažem eksperiment: baci 2 tega od po 50 kilograma sa neke visine. Ispod jednog tega stavi tanke šper ploče, koje će simulirati spratove. Ispod drugog neće biti ništa. Brzina će biti gotovo jednaka, zato što je slamanje ploče pod teretom gotovo tretutan proces.U slučaju WTC čak se i ta razlika vidi: ogromni komadi zgrade padali su brže od ostatka zdanja, o čemu svedoče brojni snimci.

Link to comment
Imaš NIST na netu pa čitaj. A ako ti nije jasno kako to da je zgrada padala brzinom bliskom brzini slobodnog pada, predlažem eksperiment: baci 2 tega od po 50 kilograma sa neke visine. Ispod jednog tega stavi tanke šper ploče, koje će simulirati spratove. Ispod drugog neće biti ništa. Brzina će biti gotovo jednaka, zato što je slamanje ploče pod teretom gotovo tretutan proces.U slučaju WTC čak se i ta razlika vidi: ogromni komadi zgrade padali su brže od ostatka zdanja, o čemu svedoče brojni snimci.
šper ploče :Hail: Ovo je još bolje od Cowboyevih zemljotresa :DI naravno poziv na autoritete, to svaki poštovalac zvanične verzije mora da uradi.
Link to comment
Ja jedino mislim da nije fer to što se ti baviš mojom motivacijom, umesto da pokušaš da konstruktivno učestvuješ u diskusiji. Ako sam toliko laka meta, kontaargumenti bi trebalo da pljušte. Umesto toga, bavite se uopštenim i odavno opovrgnutim teorijama, ili poput Vasudeve smišljate sopstvene teorije koje pripisujete meni.Ono što meni nije jasno je sledeće - da li vi smatrate da je potpuno isključeno ili nemoguće da je neko "iznutra" ovo odradio i na čemu bazirate to uverenje?
Nije nemoguće, ali je gotovo nemoguće, tj. mogućnost je infinitezimalno mala. Vi ste od toga napravili aksiom i sve dokaze koji govore u prilog zvanične verzije takođe pripisujete zaveri. Uz sve to, oduševljava me Hattorijev pristup. Kaže - pokaži, dokaži. Zašto ja da dokazujem? Pa valjda je na konspirolozima da razobliče zaveru, o padu sva tri zdanja postoje referentne studije koje niko ozbiljan nije do sada opovrgavao, a ja, kao laik, više verujem nekome iza koga stoji akademska titula i ekspertsko iskustvo nego liku sa foruma i njegovom zdravom razumu. Nikome ko nije stručno potkovan u naukama i tehničkim znanjima relevantnim za ovo pitanje ne može se verovati. Prvo titula, pa bibliografija, pa teorija. Kao što ne mogu laici da prepisuju lekove ljudima, tako ne mogu ni fanovi lego kockica da se bave statikom.
Link to comment
šper ploče :Hail: Ovo je još bolje od Cowboyevih zemljotresa :D I naravno poziv na autoritete, to svaki poštovalac zvanične verzije mora da uradi.
Drago mi je da te je zabavila moja analogija, kao i moja bizarna navika da svoj laički sud zasnivam na sudu ljudi koji su nekoj inžinjerskoj ili naučnoj grani posvetili ceo svoj život, umesto što verujem anonimusima- blogerima koji prvo postave paranoidni aksiom pa ga onda dokazuju tako što arbitrarno biraju dokaze i "dokaze " u prilog svojoj tezi. Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...