Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

  • 1 month later...

nikog obviously ne zanima previse, ali cancellara im je jebomater na flandriji i juche na paris-roubaix. uchinio obje trke dosadnim.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

sutra pocinje giro, a malkina nigdje nema :mad:ocigledno, real life mu je veci prioritet od foruma. neprihvatljivo :D elem, sutra pocinje, valjda iz amsterdama ili roterdama, a pelizzotti je banovan zbog dopinga

Link to comment

sta je bre ovo niko ne gleda djirdanas su jednim delom vozili po neasfaltiranom putu i bilo je blato da se nije vise videlo ko je komogli bi i na turu da uvedu takvu etapuStage 7 results1 Cadel Evans (BMC)2 Damiano Cunego (Lampare)3 Alexander Vinokourov (Astana)General Classification after Stage 71 Alexander Vinokourov (Astana) 2 Cadel Evans (BMC) + 1:123 David Millar (Garmin) + 1:294 Vladimir Karpets (Caisse d'Epargne) + 1:305 Vincenzo Nibali (Liquigas) + 1:33

Link to comment

ja gledam, al me malo blam da samo ja postujem :)super etapa, bash su se fino isprljali. ja bi uveo pravilo da u svakoj trci moraju ovako da se uprljaju.zao mi nibalija i bassa, bash nisu imali srece sa padovima. sve ukupno, super je giro do sad, bash uzbudljiv.

Link to comment

Ovo što se trenutno dešava u Italiji je najluđi GT koji sam ikad pratio. Svaka etapa je kao pravi prolećni klasik, generalni plasman se tumba skoro svakodnevno, a još nisu ni prišli onim suludim usponima iz treće nedelje.Ko ne gleda ovaj Giro ćelava mu keva.

super etapa, bash su se fino isprljali. ja bi uveo pravilo da u svakoj trci moraju ovako da se uprljaju
treba da počneš da pratiš i ciklokros :)
Link to comment

Pitanje za upucene, da li ce Alexander Vinokourov voziti ture de france ove godine? I zar nije on imao neku suspeniju zbog dopinga (pre koju godinu), dugo ga nisam video da vozi, mada nisam ni gledao nesto bicikliam od proslog tura.

Edited by Prlapan
Link to comment

Sto sam ja dobro informisan, gledao Kalifornijski tur ne znajuci da se vozi Djiro istovremeno :blush:Jel moze 1 kraca retrospektiva dosadasnjeg dela Djira i naznaka za etape koje ne treba propustiti? :)

Link to comment

uh. prvo, siguran sam da bi neko to uradio bolje i elokventnije od mene, ali otprilike:posle prologa, roze majicu uzima wiggins. na drugoj etapi, zbog nekoliko padova peleton se dijeli na vishe grupa, wiggins dolazi u jednoj od zaostalih [mislim u trecoj], a roze majicu uzima evans. treca etapa, vjetar i novi padovi, roze majicu uzima vinokourov. te prve tri etape su u holandijitrka se seli u italiju, prvo ide timski hronometar, pobjedjuje liquigas, i njihova tri vozaca zauzimaju prva tri mjesta [nibali prvi, basso i agnoli iza njega]. u petoj nema promjene vlasnika roze majice, ali trojica bjegunaca, od kojih je najsimpaticniji japanac chijeg imena, kao ni druge dvojice ne mogu da se sjetim - spektakularno pobjedjuju sa par sekundi ispred peletona. u sestoj isto to, bjeg dvojice vozaca, zaboravih imena, jedan od njih par kilometara pred cilj napada i sam pobjedjuje.sedma etapa je opisana - blato, padovi, vinokourov opet u rozom - zadnjih 10kmu sledecoj ponovo bijeg pobjedjuje - sorensen sam ulazi u cilj, vinokourov i dalje roze.devetu i desetu nisam gledao, ali koliko znam, ne narochito zanimljive, a pobjedjuju sprinteri.i danas etapa u kojoj se na nekom 20. kilometru 50 vozaca odvaja, vinokourov, ovens, basso i ekipa ne kapiraju da tu ima i opasnih vozaca [sastre, prije svih] i pravi se razlika od nekih 15 minuta izmedju 2 grupe, a zavrsava na kraju sa oko 11. poredak potpuno pretumban, porte uzeo roze majicu, sastre sa nekih skoro 10 minuta zaostatka dosao do okok 2 minuta prednosti u odnosu na vinokourova, ovensa i ostale.to bi otprilike bilo to :)u subotu i nedelju su valjda planine?

Link to comment

Loše vreme i pucanje pelotona posle prvog uspona dana su izgleda uslovili nastanak ovakvog bega. Po nekim izveštajima, grupa sa Vinom, Basom, Evansom, Nibalijem, Skarponijem i Garcelijem je počela da se lagano spušta i oblači opremu za kišovito vreme dok se ona velika grupa odvajala ispred. Dok su se osvestili i shvatili ko je sve u grupi ispred njih razlika je već bila velika. A grupa napred nije bila neki beg od 2-5 vozača, nego 56. Pedeset šest. I tamo su Sky, Cervelo i Caisse uzeli na sebe da diktiraju tempo. U grupi iza Likvigas nije nameravao da se ubije od rada jer su računali da je na Astani da brani roze majicu (Anjoli reče posle trke da Vino i ekipa nisu ispoštovali roze majicu). A Astana objektivno nije imala snage za to. Samo danas su odustala trojica iz Vinovog tima. BMC takođe nije mogao da vuče (Evans je spao na cela 4 čoveka u ekipi), i dok su se svi (pa i Likvigas) osvestili i shvatili u kakvim su govnima već je bilo kasno. Neviđena etapa. Ne znam da li sam ikada video da se u na pola nekog GTa dogodi da se na jednoj etapi - i to etapi koja je na papiru tranziciona, a ne od onih koje odlučuju pobednika - promeni 9 od 10 prvoplasiranih u GCu. Posle desete etape prvih deset:1 Alexandre Vinokourov 2 Cadel Evans 3 Vincenzo Nibali4 Ivan Basso5 Marco Pinotti 6 Richie Porte7 Vladimir Karpets8 Stefano Garzelli9 Damiano Cunego 10 Michele ScarponiPosle etape 11 samo Porte je i dalje u prvih 10:1 Richie Porte (Aus) Team Saxo Bank 45:30:16 2 David Arroyo Duran (Spa) Caisse d'Epargne 0:01:42 3 Robert Kiserlovski (Cro) Liquigas-Doimo 0:01:56 4 Xavier Tondo Volpini (Spa) Cervelo Test Team 0:03:54 5 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo 0:04:41 6 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:05:16 7 Linus Gerdemann (Ger) Team Milram 0:05:34 8 Carlos Sastre Candil (Spa) Cervelo Test Team 0:07:09 9 Laurent Didier (Lux) Team Saxo Bank 0:07:24 10 Bradley Wiggins (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:08:14 Arojo i Tondo su sad postali prvi favoriti (pod uslovom da Cervelo hoce da vozi za Tonda a ne za Sastrea). Ali još svašta ima da se dešava. Nema mnogo smisla išta prognozirati u trci u kojoj je na polovini lider dečko kome je ovo prva sezona u ProTouru i prvi GT u životu. Tek predstoji treća nedelja sa nekoliko užasno teških planinskih etapa. Dakle, Brazilac, ne propuštaj: subotu (uslovno, može i da ne bude preterano zanimljivo), nedelju (ovo mora da se gleda - mountain top finish na Zoncolanu, verovatno najtežem usponu u Evropi - uz Angliru u Španiji), utorak (brdski individualni hronometar na Plan de Corones), sredu, i onda petak, subotu i nedelju (28, 29, 30 maj).

Link to comment

the shit hits the fan ....landis se raspricao LINK

Floyd Landis, the American cyclist whose 2006 Tour De France victory was nullified after a positive doping test, has sent a series of emails to cycling officials and sponsors admitting to, and detailing, his systematic use of performance enhancing drugs during his career. The emails also claim that other riders and cycling officials allegedly participated in doping, including seven-time Tour de France winner Lance Armstrong.
In the same email, Mr. Landis wrote that after breaking his hip in 2003, he flew to Girona, Spain—a training hub for American riders—and had two half-liter units of blood extracted from his body in three-week intervals to be used later during the Tour de France. The extraction, Mr. Landis claimed, took place in Mr. Armstrong's apartment, where blood bags belonging to Mr. Armstrong and his then-teammate George Hincapie were kept in a refrigerator in Mr. Armstrong's closet. Mr. Landis said he was asked to check the temperature of the blood daily. According to Mr. Landis, Mr. Armstrong left for a few weeks and asked Mr. Landis to make sure the electricity didn't go off and ruin the blood. George Hincapie, through a spokesman, denied the allegations.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...