Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

moguce. mada nije prava etapa za napad. ide se na Bisanne i Col du Pre, ali na pocetku. to je prva polovina staze. nakon toga ide spust od 20km, pa 20km uspona, ali blagog. sumnjam da ce Sky da oplete Bisanne i Col du Pre, a bez toga, mislim da ce svako moci da isprati zadnji uspon. plus, ovo lici na etapu gde bi beg mogao da prodje, a onda ni u cilju niko nece forsirati... plus jje sutra monstrum ovogodisnjeg Toura

 

sutra je dan D u alpima. ide se na Madeleine pa na Corix de Fer i zavrsava na Alpe d Huezu. imas 175km sa tri HC uspona, i nekih 10km ravnog. to ce  biti ko ziv a ko mrtav etapa,  i ako neko bude imao jake noge na Alpe d Huezu, moze mnogo toga da uradi. opet, zbog same tezine etape, mozda im samo bude bitno da zivi stignu na cilj :D

 

overall, ja ocekujem relativno mirne alpe, ali za vikend imamo dva klasika. vrlo vrlo zajebana dva dana gde se moze mnogo toga dobiti a jos vise izgubiti... naravno, voleo bih da i danas i sutra jure ko ludi, ali znamo da se to nece desiti :D

Link to comment

Ovo sto kaze freakns ocekujem i ja, sigurna voznja u Alpima, neko ce od GC kandidata ipak da dobije zaostatak, a konacno resenje Toura bice u 3. Nedelji na 19. Etapi gde se obilaze i Tourmalet i Aubisque


Sent from my xxxxx using Tapatalk

Link to comment

napad Valverdea :) ocekivao sam ovako nesto, ali ne ovako rano. konacno pametan potez Movistara, posto je ocigledno da Froome gleda Landu i Quintanu. probao i Pellizotti da se odvoji za Nibalija, ali to vec Sky ne pusta. znaci Froome gleda Nibalija i Landu. who wouldve thought :D

Link to comment

A Uran je definitivno trso. možda nije bio baš kandidat za podijum, al sad se pre može očekivati da odustane, nego što će da juri neku etapu ili top 10

A još sutra D'uez

Edited by Garnirung
Link to comment

prvi napad i svi popucase... uzas... jedino da Thomas vs Froome gledamo, cega naravno nece biti. ostali ce ostati 5min iza. ili vise, ako Sky pozeli... 

Link to comment

Ali Geran fakin Tomas, baš je "napredovao" u poslednjih par godina :laugh:

 

Ceo Skaj je nadrogiran 1/1 samo je problem što će Engleze biti mnogo teže uhvatiti nego Amere. Tačno sam znao da se ovo britansko loženje na biciklizam i Tour neće dobro završiti. Jebem im mater.

Link to comment

Posle nekoliko godina nadanja vise se ne nerviram kad Kintana otpadne par kilometara pred ciljem. Bice zanimljivo videti sta ce raditi ova dvojica iz Skaja kad budu ostali sami protiv nekoliko vozaca. Da li ce Frum spajati za Tomasa?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Link to comment

cuj sta ce... pa rasturice ih. mladi i perspektivni Geraint Thomas u svojoj 33. godini postaje GT contender. ne zelim ljude da optuzujem za bilo sta, ali me jako zanima taj trening sa kojim Thomas naprasno postaje bolji planinski vozac od Nibalija, Quintane i Bardeta... juce kada je povukao videlo se da samo Froome moze da ga prati.

Link to comment
1 hour ago, freakns said:

cuj sta ce... pa rasturice ih. mladi i perspektivni Geraint Thomas u svojoj 33. godini postaje GT contender. ne zelim ljude da optuzujem za bilo sta, ali me jako zanima taj trening sa kojim Thomas naprasno postaje bolji planinski vozac od Nibalija, Quintane i Bardeta... juce kada je povukao videlo se da samo Froome moze da ga prati.

 pa kad su na istoj dijeti..da nije zalosno bilo bi smesno..

Link to comment
2 hours ago, freakns said:

cuj sta ce... pa rasturice ih. mladi i perspektivni Geraint Thomas u svojoj 33. godini postaje GT contender. ne zelim ljude da optuzujem za bilo sta, ali me jako zanima taj trening sa kojim Thomas naprasno postaje bolji planinski vozac od Nibalija, Quintane i Bardeta... juce kada je povukao videlo se da samo Froome moze da ga prati.

 

Meni je najindikativnija stvar u ovom smislu izjava Tome Voklera iz neke 2011.g. (ono kad je bio četvrti u GC). Pitali ga kako je tako napredovao pod stare dane, pa je contender za GC plasman, a on kaže...ljudi pa nisam ja nešto napredovao, penjem se ovim brdima manje-više istom brzinom kao i pre 10 godina, drugi su "nazadovali" :D

 

A onda je došao Sky...

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...