Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Obavezno pogledati klipove sa Zeljkom Velom i Velimirom Zajecom, to ima da se prepricava po autobusima, evo jednog u tekstu (ima i klip gore)# vela: trener srednjih godina s iskustvom, situiran, trazi posao, klub ili reprezentaciju za daljnje usavrsavanje. SIFRA: Samo me ne saljite u Nizozemsku# zeko: pa dobro, malo si ipak zločest prema njemu# vela: još sam ja dobar, zamisli što mu sad francuski novinari rade.# zeko: hahahahaha :lol::Hail::Hail::Hail:
Link to comment

Upravo ide repriza zadnjih 10-ak minuta na HRT 2 ko hoce da uziva :Dedit:da li je moguce da su ga ugasili :huh: zbog formule izgleda :o

Edited by Feindouno
Link to comment

Vela i Zajec flertuju :heart: .Vela: (komentirajuci izvjesnog igraca): "Sad kad sam ga ja pohvalio, ti shutis, onda ti se sigurno ne svidja..."Zajec: "Ma ne, hehehe....ne mogu ja protiv tebe."Karikirala sam malo, ali genijalan su tandem. :D

Link to comment
Aca na b92:dyveip.jpgAca na RTS-u:24xidcm.jpg
Teacheru, sa zakašnjenjem rođendanska čestitka i poklon i od mene. :)Нови трансфер Стојановића"Аца Енглез" прешао са Телевизије Б92 на РТССамо пре две и по године спортски коментатор Александар Стојановић био је једна од новинарских трансфер звезда преласком са БК ТВ на ТВ Б92, а сада, са почетком Европског првенства у фудбалу ? опет је направио "бум" ? преласком на РТС. Припадник млађе гарде спортских новинара са успехом је на ТВ Б92 коментарисао утакмице шпанске и италијанске лиге, енглеску Премијер лигу (по чему је и стекао надимак Аца Енглез) и трке Формуле 1. Иначе, овај коментатор, према речима љубитеља најважније споредне ствари на свету, надасве води рачуна о укусу фудбалске публике. Ненаметљив је и непретенциозан, а свој занат ради модерно, репортерски добро, има лепу реченицу, не замуцкује, увек је темељно припремљен, има обиље информација, препознаје играче на терену, уме да одабере саговорника, води рачуна о свом изгледу, и речју ? поседује све адуте да постане наше најбоље коментаторско име. На питање како се то догодило да пређе на јавни сервис Србије, каже: - Позив бодећих људи куће да дођем на разговор поклопио се са мојим осећанјем да је време за промену. Искрено, у сваком погледу морам да идем напред. Имам тај немир у себи, што сам рекао и госпођици Шуши и господи Стефановићу и Тијанићу. Верујте, показали су ми да им је стало да будемо у истој професионалној екипи, мислим, више него било ко до сада. Мени су деловали као веома искрени и отворени. Каква су ваша прва искуства на РТС, где сте одмах стартовали у емисији "Јодловање" са Јованом Мемедовићем?- За сада су сви веома коректни. Неки чак срдачни. Тешко је говорити о новој средини после само "шест дана јуна"... Има толико ствари које су нове и другачије. Да ли ћете радити исте послове као на претходној ТВ, или...- За сада је договор да радим исти посао као и на ТВ Б92. Утакмице и Дневник, али сигуран сам да постоји и нешто што ми током разговора нису поменули (смех). Временом ће се појављивати нове могућности и идеје. Тако је на великим телевизијама. Познато је да ТВ Б92 добро плаћа своје ангажованије новинаре. Да ли сте задовољни колико је плаћен овај новинарски прелазак? - Ретко кад сам ја задовољан (смех). Још на ТВ БК отворила Вам се могућност за професионално напредовање, а наставила се на ТВ Б92. Шта очекујете од РТС-а у том погледу?- Очекујем да то буде професионална и амбициозна кућа. Да напредујемо, да се развијамо. Само нека РТС буде фер према мени, ја ћу бити фер према њима. Имате ли трему од велике конкуренције на јавном сервису? - Важно је какав сам ја. Све ће бити добро док год будем давао свој максимум. Важно је да се концентришем на свој рад и на начин како да га унапредим. Стварно не размишљам о томе како раде други. Зато је битно да имам мир који ће ми омогућити да најбоље радим посао. Са каквим утиском сте отишли са ТВ Б92 као већ искусан и познат коментатор, и да ли сте се пријатељски растали?- Волим свој посао, као што сам и волео да одлазим на "деведесетдвојку". Стекао сам тамо много добрих пријатеља, али било је време да се ствари мењају. Дошло је доба да размишљам о себи професионално, а не као о друштвеном бићу. Кажем вам: напред! Знам да неке моје речи звуче одбојно и неприступачно, али нећу никоме да се извињавам зато што на поштен начин хоћу да напредујем. Могу да прећутим, али нећу да говорим неистину. Мада сте дипломирали економију са високом просечном оценом, Ваш сан је одувек био да будете близу спорта, да будете креативни. Да ли су сада Ваши снови близу тог остварења?- Мислим да идем ка томе. Да ? идем ка томе. Полако...Као добар познавалац фудбала, шта прогнозирате: ко може да освоји ово Првенство Европе? - Нисам добар прогнозер, али ми се чини да ће то бити екипа са Иберијског полуострва. Данило Бугарски (ДБ) :D Još samo fale Filipenkovi boldovi i prigodni smajliji, evo, opoonomoćoojem ga da to uradi kad bude mogao/stigao.
Link to comment
Teacheru, sa zakašnjenjem rođendanska čestitka i poklon i od mene. :)Нови трансфер Стојановића"Аца Енглез" прешао са Телевизије Б92 на РТССамо пре две и по године спортски коментатор Александар Стојановић био је једна од новинарских трансфер звезда преласком са БК ТВ на ТВ Б92, а сада, са почетком Европског првенства у фудбалу ? опет је направио "бум" ? преласком на РТС. Припадник млађе гарде спортских новинара са успехом је на ТВ Б92 коментарисао утакмице шпанске и италијанске лиге, енглеску Премијер лигу (по чему је и стекао надимак Аца Енглез) и трке Формуле 1. Иначе, овај коментатор, према речима љубитеља најважније споредне ствари на свету, надасве води рачуна о укусу фудбалске публике. Ненаметљив је и непретенциозан, а свој занат ради модерно, репортерски добро, има лепу реченицу, не замуцкује, увек је темељно припремљен, има обиље информација, препознаје играче на терену, уме да одабере саговорника, води рачуна о свом изгледу, и речју ? поседује све адуте да постане наше најбоље коментаторско име.
Hvala ti kao bratu, brate. Uf, kakvo štivo, počev od uvoda pa sve do samog kraja™... :Hail:
- Волим свој посао, као што сам и волео да одлазим на "деведесетдвојку". Стекао сам тамо много добрих пријатеља, али било је време да се ствари мењају. Дошло је доба да размишљам о себи професионално, а не као о друштвеном бићу. Кажем вам: напред! Знам да неке моје речи звуче одбојно и неприступачно, али нећу никоме да се извињавам зато што на поштен начин хоћу да напредујем. Могу да прећутим, али нећу да говорим неистину.
Neka filipenko boldira, mene se ovo najviše dojmilo...
Link to comment

kako se zove onaj zajebant sa tv metropolis, što ima neki svoj humoristički show? Inače mi nije simpatičan, ali imao je pre par dana odličan prilog - parodiju na komentatore. Komentarisao je utakmicu švedska - Rusija, i to tako što je svakih pola minuta onako usput izgovarao ime nekog od igrača, najčešće pogrešnog, tj onog koji nije u posedu lopte u tom trenutku, a sve vreme je pričao o drevnoj kini i specifičnoj metodi kažnjavanja koju je jedan sudija osmislio. Naime, radi se o toliko teškoj kazni koja se ogleda u tome da se mrtav magarac raspori, i onda se kažnjenik ubaci u leš magarca, zatim zašije, ali toliko da može da diše, i onda taj leš crvi napadnu i jasno je da ne biraju hoće li gristi magarca ili kažnjenika. Naravno, to sve je trajalo dobrih pet minuta, sa kratkim prekidima kada je umesto Anjukov rekao Ibrahimović, i na kraju poentirao "eto, i nekada davno, znalo se da je sudijina poslednja i cenio se autoritet sudije". :lol: Ako neko nađe na youtube ili ukači reprizu, neka javi...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...