Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

Pre par dana čitao onaj pdf na 150 stranica što su sočinili neki, kao najava nfl sezone. [mention=2054]kud u maglu Simoviću[/mention] ostavio link na nfl threadu. Oni su sva imena, sve termine i sve ostalo transkribovali na srpski. Nemam pojma kako je njima bilo dok su to pisali, ali ja sam se napatio ko Isus dok sam pročitao oko 20ak stranica. DaQuan Jones je Dakvan Džouns.
A štivo takvo da bukvalno 80% reči mora da se transkribuje i "ukomponuje u duh jezika". Posle 20 stranica batalio da malo odmorim, pa ću kao nastaviti kasnije, ali još nisam ni takao i nikako da se nateram. [emoji3]
Samo nekoliko termina su ostavljali na engleskom, ali u navodnicima, i još na par mesta provukla po koja reč na engleskom. Napišu All Pro i Pro Bowl, ne stave Ol i Bol/Boul ili kako bi to već trebalo. A još sve na latinici i onda bi valjda mogli da ostavljaju A još u uvodu pobrojali sve timove iz lige i pisali na engleskom, Tennessee Titans a ne Tajtans i onda su posle uvoda sve prebacivali na srpski.
Napišu LA Remsi gde ostave LA, ne pišu El Ej, a u sledećoj rečenici imaju Ti Džej Hokenson, Di Džej Čark ili Ej Džej Braun. ili Univeritet Teksas Ej&Em
Sack je sek, ali tackles su im startovi. [emoji3] To na domaćim televizijama i Žurnalu obično stave kao obaranje.
Ja sam ovde na ppp prošle godine malo pisao onaj topić o NFL akcijama i tom Xs and Os aspektu igre, pa sam par puta došao u iskušenje da probam nekako bar malo da smanjim broj reči koje su napisane na engleskom, pa je posle 2 minuta bilo "ma transkribuj mamu svoju budalo" [emoji3]

A taman sam za vikend hteo da pročitam taj uradak...
[emoji15]



....shiit has hit the fan.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Већ сам примијетио раније да овај са Арене нескривено навија против Хрвата, типа кад је преносио Динамо у Лиги шампиона. Мало професионализма га не би убило.

 

 

  • Haha 2
Link to comment

Ja ne kapiram zasto vam je to oko komsijskih timova/reprezentacije cudno. Stoji da je lose, gledano sa profesionalne strane, no ja ne znam nikoga iz mog okruzenja, ko bi navijao za njih (polazim od sebe). 

Indiferentan sam za vecinu bivsih clanica SFRJ (eventualno mogu navijati za njih), no za pomenute, nema trika.

 

 

 

Link to comment

niko i ne očekuje od komentatora da navija za bilo koga, već da realno komentariše dešavanja na terenu

 

navijači navijaju, komentatori komentarišu

simple as that

  • +1 3
Link to comment

Navijao sam protiv momcadi sve do polufinala SP, a onda protiv Eglenske i Francuske za njih

Stavise, secam se da sam tipa 5 minuta pre Mandzovog gola kacio ovde na forumu ono Zivino da kod Engleza 2 stopera buzdovana uvek stoje i moze da se prodje :laugh:

Aca tu tekmu prenosio kao sahranu 

Link to comment

Na pocetku turnira 2018. nisam bio ni za ni protiv njih, ali kako je isao turnir i kako sam slusao komentare, nipodastavanje Perisica, Modrica, esencije sporta, morao sam navijati za njih.

 

I BIH na ovom EP u kosarci je bila gotivna. Ovi sa RTS su bili super u tom kontekstu, mora se priznati.

 

Inace sam veliki desnicar, tako da sam time pokazao da sam mnogo veliki covek, mnogo.

Edited by Milošica
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Miljenko said:

Ja ne kapiram zasto vam je to oko komsijskih timova/reprezentacije cudno. Stoji da je lose, gledano sa profesionalne strane, no ja ne znam nikoga iz mog okruzenja, ko bi navijao za njih (polazim od sebe). 

Indiferentan sam za vecinu bivsih clanica SFRJ (eventualno mogu navijati za njih), no za pomenute, nema trika.

 

 

 

 

ne navijaju ni za Godoy Cruz pa se iz nekog razloga deru kad padne gol, takav im je posao. a važniji i efektniji gol od Dinamovog za ulazak u CL niko od njih neće komentarisati u svojim karijerama

 

pri tom su do skoro komentarisali normalno, a sada ih radikali teraju da usklade svoje prenose sa Vučićevim kompleksima i sa naslovnom stranom Informera

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...