Jump to content
IGNORED

Dobri i loši komentatori


Recommended Posts

7 hours ago, levi said:

da da Žule i Smiljan su braća po tom plitkoumnom trtljanju, sa gomilom besmislenih fraza i poštapalica. oni su jedini baš nemogući za slušanje. 

 

Apsolutno. Odlična paralela između Juriševića i Banjca, jezivi likovi. Ne znam gde se dade onaj Golalić uz koga smo i zapratili NFL. Inače, jedan od mojih iracionalnih strahova detinjstva je kad se pričalo da će BK TV da otkupi prava SP (valjda 2010) i da ću morati da slušam Banjca :D

 

7 hours ago, levi said:

 ima i onaj jedan uličar/reper na SK, što se dere kao magarac, ali njemu i onako daju neke opskurne prenose pa ga je lako zaobići

 

To onaj pajser što prenosi Škote i Austrijance, voimja oca. Najgore kad SK youtube kanal izbaci neki klip sa njegovim komentarisanjem, 90% komentara: e tako treba da se komentariše, bravo tebra :isuse:

Link to comment
5 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Apsolutno. Odlična paralela između Juriševića i Banjca, jezivi likovi. Ne znam gde se dade onaj Golalić uz koga smo i zapratili NFL. Inače, jedan od mojih iracionalnih strahova detinjstva je kad se pričalo da će BK TV da otkupi prava SP (valjda 2010) i da ću morati da slušam Banjca :D

 

 

 

čovek u amerikama uspešan stomatolog

Link to comment

Jbg, otišao čovek za kešom. Sad baš kontam koliko je on bio dobar komentator, kad je uspeo da nas zarazi NFL-om uprkos Žuletu.

Link to comment

Stojanovic je malopre izgovorio "drugog poluvremena..."

Da li je moguce da mu toliko popusti koncentracija. Prvi/drugi ili ovaj deo utakmice nazvao je poluvremenom.

Potpuno neverovatno! :D

Link to comment

Tako stoji u fudbalskim pravilima, poluvreme je period između dva dela utakmice. Isto tako se insistira na korišćenju termina zamena, umesto izmena. Sad, jbg, kad neki komentator pokuša ispraviti krive drine, malo kad to prođe sa odobravanjem. :)

Link to comment

Pa OK je to, zvanicno to je odmor izmedju dva poluvremena...hm...dela utakmice...:D..zato mi je i cudno da je omanuo. :D

 

Evo i zvanicnicima iz FSS se desi:

 

Quote

Одлука 2
Утакмица омладинаца и кадета траје два полувремена по 45 минута,
а пионира два полувремена по 40 минута.

 

Quote

Судија мора у потпуности надокнадити време изгубљено због
повреде на крају сваког полувремена у коме је то време изгубљено

 

Quote

Судија неће надокнадити грешку у рачунању времена током
првог полувремена, повећавањем или смањењем дужине другог
полувремена.

 

...ali Aca to nikad ne cini. Popusta mu koncentracija. Na nekoj od proslih utakmica cak je rekao ofsajd umesto nedozvoljene pozicije ili sada vec zaboravljenog prestupa.

Ali dobro, bile su uzbudljive utakmice, desi se. :)

 

 

EDIT: Da ne budem nedorecen, i u pravilima igre sa linka  pise

 

Quote

* Уобичајени и одомаћени израз у нашој земљи „полувреме“ не слаже се са
службеним називом полувремена у Правилима игре. Полувреме у Правилима
игре је интервал (пауза, одмор) између првог и другог дела утакмице.

 

ali se u tekstu uglavnom ne drze toga.

 

Edited by Nesh
Link to comment

Da, Aca se toliko kruto drži formalnosti, umesto da se opusti i komentariše fudbalsku utakmicu. Čini mi se da nije bio takav kao mlađi, tj. kad je prenosio Engleze na BK, ali ne sećam se baš detaljno kako je to izgledalo. Stičem utisak da on gleda jako malo utakmica ovih dana i da nije baš upućen šta se dešava u ligama petice. Recimo, juče kaže Totenhem je izgubio od Brnmauta (ko je jednom u životu pogledao MOTD, zna da se kaže Bornmut), i po mnogim drugim sitnicama se vidi nedostatak kompetentnosti. Gde se on informiše, i gde sakuplja one njegove sumanute anegdote, bog će ga znati. Ali ih najverovatnije izmišlja. Šteta jbg, imao je potencijala.

Link to comment
On 8.5.2019. at 22:23, Mindaugas Žukauskas said:

 

Apsolutno. Odlična paralela između Juriševića i Banjca, jezivi likovi. Ne znam gde se dade onaj Golalić uz koga smo i zapratili NFL. Inače, jedan od mojih iracionalnih strahova detinjstva je kad se pričalo da će BK TV da otkupi prava SP (valjda 2010) i da ću morati da slušam Banjca :D

 

Nemoguce da je bilo 2010., zar BK nije bio umro pre toga vec?

Sto se Golalica tice, Renne je objasnio, covek nikada nije ni bio komentator, on je samo poznavao NFL i bio je vise kao strucni konsultant, jer je tada malo ko znao ista o tom sportu u Srbiji, kao naravno ni Jurisevic. To je bila ona legendarna sezona kada je Brady uzeo prvu titulu preko Ramsa sto je bilo svetsko cudo

Link to comment

Da, da. Znam da 2010. nije bila sigurno

Najblize sto su dosli do toga da uzmu nesto tako krupno je bilo kada su podelili prava ili kako to vec da nazovem sa RTS-om kada su prenosili OI zajedno sa njima, ali prenosili su samo neku gimnastiku i ne znam sta jos, ako ista

Edited by Giggsy
Link to comment

kako me nervira ova hodajuca dosada sa sport kluba koja je do sada najavljivala polufinale u madridu. 

ne znam kako se zove. da li je to plavsic?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...