Jump to content
IGNORED

barselona, spain


denise

Recommended Posts

generalno u Španiji, a pogotovo na Rambli, uvek!!! veoma veliki oprez sa stvarima jer se pljačka najstrašnije
obavezno biti oprezan:- prilikom prijavljivanja na recepciji hotela, gde su ljudi obicno opusteni i umorni od puta, pa spuste stvari pored sebe i skoncentrisu se na popunjavanje glupavih formulara.- kad sedis na klupi (aerodromskoj najvise) i neko te pita SLEDJA kao nesto vrlo vazno da mu objasnis - spreda si vec pokraden u dve sekunde.
Link to comment

Ortaku su na aerodromu u trku iz ruke oteli torbu sa lap topom i nesto para sto je bilo unutra.@Glas_razuman koej su pare u pitanju? :)

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Nije tržište palo već nikad nije ni postojalo, makar ne u obimu u kom su ga zamislili investitori. Celu proteklu deceniju se u Španiji sumanuto zidalo i već godinama par miliona stanova i kuća zvrji prazno. Sad su krenuli da prodaju za daj šta daš kako bi makar delimično izvukli štetu.Takođe, poslednje 2-3 godine su banke konfiskovale gomilu nekretnina na osnovu nevraćanja kredita i ta ponuda dodatno obara cene.

Link to comment
  • 6 months later...

jesi se vratio?ovaj ne voli pescane: "ne znam, meni je more oko barse prilicno djubre... jedino gore ka severu, costa brava, cadaques..."pescane: "pa u samom gradu mozda bogatell... barceloneta ce verovatno biti prenapucena... a van grada sitges, koji je i kao mesto zanimljiv i sant pol de mar..."ima li u barseloni jeftine hrane i/ili forumaša?

Link to comment
  • 2 weeks later...
Ovde piše samo o Barsi, da nema neko ko može da napiše koju o Majorci?
Šta te zanima? Bio na palmi 7 dana, S'arenal deo. Obišao još 2 remote plaže uz to. Najbolja zajebancija je teranje bajsa od s'arenala do grada palme tik uz more (6e bila renta) po takvih podlozi za koju su avionske piste grbavice fudbalskih terena Srbije u nižim rangovima. I spremi se da ne ideš u Španiju već u Nemačku.
Link to comment
Šta te zanima? Bio na palmi 7 dana, S'arenal deo. Obišao još 2 remote plaže uz to. Najbolja zajebancija je teranje bajsa od s'arenala do grada palme tik uz more (6e bila renta) po takvih podlozi za koju su avionske piste grbavice fudbalskih terena Srbije u nižim rangovima. I spremi se da ne ideš u Španiju već u Nemačku.
Pa bolje u Nemačku nego UK. :) Biću smešten u Pegueri, zanima me šta bi trebalo obavezno da vidim/iskusim, čuo sam da Majorka nije skupa upšte i najviše me zanima da l ima tamo nekih ekskurzija i po kojim cenama, hvala!
Link to comment

Vidi, nisam bio nešto puno, 6 celih dana od čega smo dosta blejali po playa de Palmi, koja je najveća plaža i najkomercijalnija, msm da je 6km duga.Pored bajk vožnje zahvaljujući kojoj smo malo i bazali po Palmi, obišli onu katedralu i sl, ono što moraš da uradiš je da iznajmiš kola i da se odvezeš negde dalje od grada, pošto koliko vidim, blizu si Palme. Tek u tim remote plažama leži zabava. Mi smo obišli es trenc i callas de mallorca (obe u jednom danu, tek smo se poslednji dan nakanili da rentujemo kola). Renta je smešna, bila 45e na dan, što nas izašlo oko 10 po čoveku.Evo da ti malo zagolicam maštu, iz porodičnog albuma:Es trenc:60503_434589547625_2212319_n.jpgCallas de mallorca, kao što š videti, stena u sredini deli plažu na dve. Voda je super čista, talasi stalno oko metar bili, milina, a ako si hrabar, možeš da skačeš sa nekih 10ak metara, a i sa manje na nogu, tikvu ili koji već deo tela...60503_434589582625_5005145_n.jpg

Link to comment
  • 1 year later...

Na brošuri piše da Hola BCN karte pokrivaju samo R1 (od Rodalies linija, pored naravno metroa, buseva i tramvaja). Za grad takođe preporučujem kupovinu T10 karata u mašinama na ulazu u metro, to je 10 vožnji za malo preko 10 evra.

 

Za R2 verovatno treba da se pogleda ovde.

Link to comment

Hola BCN karte pokrivaju prvu zonu prigradske zeleznice (Rodalies de Catalunya), tako da se uz nju moze putovati svim vozovima koji prolaze kroz tu zonu, pa i R2. Ukoliko se otputuje  van granice iste placa se doplatna karta pri izlasku sa zeleznicke stanice. Moze da se koristi i za voznju od/do aerodroma iako se nalazi u zoni 4.

 

Karta zona prigradske zeleznice u Barseloni >>   Rodalies de Catalunya

 

Na netu kupujes vaucer koji menjas za kartu na oznacenim mestima u gradu (aerodrom i zeleznicka stanica), vaznost ide od trenutka prvog validiranja.

Link to comment

jbg, piše ovo:
 
WP_20150115_21_12_18_Pro.jpg


"... Rodalies de Catalunya (Zone 1)", ne znam da li to isključuje R2.

S druge strane, ovde piše ovo:
 

 

Hola BCN! multi-day travel cardsIf you are visiting Barcelona choose your Hola BCN! for 2, 3, 4 or 5 days and plan your route around the city and metropolitan area on public transport: metro and bus (TMB), local train (FGC), tram (TRAM) and regional train (Rodalies de Catalunya)

 

bez ove napomene za Zone 1.

 

 

A možda da kažeš gde i kuda ideš pa da ti osmislimo itinerer :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...