Jump to content
IGNORED

barselona, spain


denise

Recommended Posts

Nije malo uopste. Stanovi su skupi i za iznajmljivanje i za kupovinu (ovde cena pristojnog stana u lepom kraju ide oko 5K evra, ako se ne varam, nisam dugo gledao). Meni je generalno housing ubedljivo najgora stavka zivota u Barseloni. Puno fusheraja, a kosta u pm. Zato je institucija cimerisanja ovde i razvijena kao malo gde u Evropi. Ostalo nije strasno skupo, ni hrana, ni izlasci. Ne bih ti sad znao dati tacnu cifru jer se ja puno krecem, idem cesto za Srbiju i drugde, pa meni u jednacinu ulaze i te avionske karte. Naravno, jeftinije ako zivis sa zenom/devojkom. Ne cudi me da si zbunjen, bas zbog ove disproporcije u ceni stanova i troskova za ostale stavke. Recimo stanovi su u Becu dosta jeftiniji, ali je sve ostalo skuplje.

Link to comment
Nije malo uopste. Stanovi su skupi i za iznajmljivanje i za kupovinu (ovde cena pristojnog stana u lepom kraju ide oko 5K evra, ako se ne varam, nisam dugo gledao).
palo je malo, ja sam gledao, ali nebitno to sad...
Link to comment
Pa meni generalno obala izmedju Bcn i Valensije i nije bogzna sta (cak mi i malo depresivno, strogo licni utisak), mnogo mi je lepse severnije, ka Costa Bravi. Ali, na tu stranu je najzanimljiviji Sitges, 20 km od Castelldefelsa. Slatko mesto, ima neku svoju pricu (festival horor filmova, gejevi, karneval), a i vreme je lepo, tako da ako uhvatis vremena, sto da ne. Ako bi vas islo vise, to mozda moze i taksijem da se odradi.
Taj Sitges je poznat. Recimo, lokalna recepcionerka mi ga je preporucila kada sam u Barselon boravio par dana pre par godinaPola sata vozom od Barselone.
Link to comment
  • 4 months later...
Vaca Paca je iznenadjujuce dobro mesto zaq jesti. 10 € all you can eat sa odlicnom hranom a ukljuceni su 1 pice, kafa, desert i naravno bife sa odlicnim rostiljem.Barselona je odlicna za doci sa ekipom u provod. Na drugoj strani arhitektura je neverovatna. Plaze su isto odlicne, pogotovo Marbella beach.Nazalost situacija tamo mi ne izgleda nimalo dobro. Ljudi su nervozni i nadrkani.U dosta lokala gde sam bio rade isti ljudi od 9 do 9 i to potpuno sami. Iznenadilo me je da nemoguce usitniti je*enih 100 € u trznom centru pa cak i u Santander banci.
Link to comment
  • 5 months later...

Idem krajem aprila, pa mi treba neki relativno pristojan, a ne preskup hotel ili hostel. Postoje li neki delovi grada koje treba izbegavati kad se bira smestaj?

Link to comment
  • 1 month later...

zavisi koliko ostajes, i da li se lozis na stare kopacke i sl artifakte.realno ima boljih stvari za videti.stostice smestaja, ja onomad jedva nasao, u gockoj cetvrti.hostel ko hostel, pristojno cist, sa sve crncem u sobi, bio valjda 17 il 18 ojra.kontam da vredi proveriti bed end brekfast varijante.nemoj propustiti muzej brodova i muzej cokolade, prvi zbog postavke, a drugi zbog cokalada za kupiti.resto, tipa pikasa, miroa, dalija i sl kontam da ces svakako videti.akvarijum je dojaja, a blejanje na plazi del rej do jutarnjih casova je podobavezno.

Edited by ToniAdams
Link to comment
Ako idem na utakmicu na Kamp Nou, vredi li trosenja vremena da idem i u obilazak stadiona?
jedno je vidjeti prazan stadion ali atmosfera na KN za vrijeme utakmice je fantasticna i unikatna. neva veze sa balkanskim shvatanjem fudbala...ono sto je meni bilo fascinantno, osim ronaldinja naravno :D , je kako je organizovan ulaz/izlaz/kretanje te mase prije i poslije utakmice. jednostavno nemas osjecaj da je prisutno toliko ljudi. nevjerovatno. covjer se zaista osjeca siguran sto recmo nije slucaj u rimu...typo typo Edited by Krampa
Link to comment

Hvala obojici. Ostajem 5 dana, pa zato ne znam hocu li stici da uguram sve sto me zanima. Trebalo 6, ali onda mi aviokompanija promenila kartu i sad stizem u 8 uvece umesto u 11 ujutro. <_< Na utakmicu idem sigurno, to ne bih propustila, karta kupljena jos pre dve nedelje, Barsa-Malaga. Nema Ronaldinja, "samo" Mesi. :Hail: Za obilazak stadiona cu onda odluciti tamo, zavisno od vremena. Ortak koji tamo zivi i koji je veliki navijac Espanjola hoce da me vodi i na njihovu tekmu, ali i to ce zavisiti od vremena.Muzeji koje je Toni spomenuo cekirani, akvarijum takodje, kao i velika vecina ostalih predloga sa topica. Sad samo da odbrojavam jos 10 dana.

Link to comment

Meni akvarijum nije bio nesto spektakularan, ne znam zasto, mislim nije da sam se nagledao vecih i ljepsih al' prosto mi nije bio nista posebno.Idi i na Espanjol ako imas vremena. Fudbal > sve ostalo :D

Link to comment
Meni akvarijum nije bio nesto spektakularan, ne znam zasto, mislim nije da sam se nagledao vecih i ljepsih al' prosto mi nije bio nista posebno.Idi i na Espanjol ako imas vremena. Fudbal > sve ostalo :D
Idem definitivno i na Espanjol-Hihon, drug je vec kupio kartu i za mene i sad ne mogu da odbijem cak ni kad bih zelela. A ne zelim. :)
Link to comment

Za tih 5 dana, sta znam... ja bih mozda otisao u jedan muzej, ali ne vise. U odnosu na ostatak ponude Bcn je prilicno mrsava na tom polju. Te utakmice realno jesu mnogo veca fora. A opet, prazan stadion, nista spec, prilicno je skrajnut i trositi toliko vremena vredi jedino ako se bas nevidjeno lozis na fudbal (i FC Barçu pride).

Link to comment
Idem krajem aprila, pa mi treba neki relativno pristojan, a ne preskup hotel ili hostel. Postoje li neki delovi grada koje treba izbegavati kad se bira smestaj?
ja znam da je ovaj dobar, burazer je bio smesten tamo kad smo bili na sajmu, za 5 dana je platio 140 evra, ulica izalazi na Placa Espanu gde ti je stanica metroa i ostalih prevoza. Tu ti je i ona fontana ispred koje svi imaju slike, katalonski muzej, Montjuichttp://www.hoteltransit.es/home.phprenoviran hostel, sve novo u sobama, koje su male ali i onako ti treba sama da prespavas tamoako treba koji tip za klopu kazi, ja sam tamo stalno poslovno pa idem po kafanama i restoranima, jbg kad je deo posla ;) Edited by kepa
Link to comment
Za tih 5 dana, sta znam... ja bih mozda otisao u jedan muzej, ali ne vise. U odnosu na ostatak ponude Bcn je prilicno mrsava na tom polju. Te utakmice realno jesu mnogo veca fora. A opet, prazan stadion, nista spec, prilicno je skrajnut i trositi toliko vremena vredi jedino ako se bas nevidjeno lozis na fudbal (i FC Barçu pride).
Na fudbal se lozim bas nevidjeno, ali Barsa nije ni blizu moj prvi izbor, cak ni u Spaniji. :) Videcu jos tamo za stadion. Sto se tice muzeja, planirala sam pomorski i Pikasov, a za ostalo, opet, odlucicu tamo u zavisnosti od vremena. Ova dva nemam priliku bas svuda da vidim, pa su mi obavezni.
ja znam da je ovaj dobar, burazer je bio smesten tamo kad smo bili na sajmu, za 5 dana je platio 140 evra, ulica izalazi na Placa Espanu gde ti je stanica metroa i ostalih prevoza. Tu ti je i ona fontana ispred koje svi imaju slike, katalonski muzej, Montjuichttp://www.hoteltransit.es/home.phprenoviran hostel, sve novo u sobama, koje su male ali i onako ti treba sama da prespavas tamoako treba koji tip za klopu kazi, ja sam tamo stalno poslovno pa idem po kafanama i restoranima, jbg kad je deo posla ;)
Hvala za hostel, iako sad vise nema mesta u njemu za period koji mi treba. :D Rezervisala sam Hostal Barcelona, u centru je i kazu da je ok, a i cena je pristojna, oko 160 eur za 6 nocenja.Tipovi za klopu su uvek dobrodosli, samo daj. Mogu i predlozi za neke rute za setnju, ako neko ima.
Link to comment

Oni koji su smesteni u Ljoretu, a zeleli bi za Barselonu, postoji direktan bus iz Ljoreta do Barselone, povratna karta 19e. Pojedinacna karta u metrou je 2e, ulaz u Gaudijeve kuce-muzeje su 15e i 18,15e... Info od prosle nedelje. Nou Camp vredi videti, sad postoji samo velika tura, cini mi se 22e za pojedinacni ulaz, a za grupe je 20e(toliko je nama uzela agencija).Barselona je grad za pamcenje, treba je svakako posetiti vise puta.

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...