Jump to content
IGNORED

barselona, spain


denise

Recommended Posts

Jos dve kulinarske preporuke: 1) Paredeta (Born) za morsku hranu. Ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet u gradu. 2) La Bombeta. Dobar tapas bar u Barseloneti. Nadrkano osoblje, ali tako to mora u kultnim mestima.
još jedna preporuka za la bombetu, mjesto je simpatično, spiza jednostavna i ukusna, uglavnom dolazi domaći svit, jedino što je iz 10 skoro nemoguće nać misto. na barceloneti od ribljih restorana svakako preporučam salamancu (i to mislim da je br 2, pošto ih ima više, uglavnom ona najveća, na kantunu, na 2 kata sa terasom) ona je nešto skuplja, ali odlična riba, školjke, dobra atmosfera i izvrsna usluga. Edited by Nicol
Link to comment

Crveni, ako uspes da odvojis jedan dan (i ako te to zanima, naravno) obidji zabavni park Port Aventura, nekih sat vremena voznje od Barselone. Ogroman je, tematski podeljen na oblasti (Kina, Divlji zapad, Mediteran...) i ima luuude voznje. Navodno je drugi u Evropi, odmah iza Pratera. Naravno, ako su lagali mene... :)

Link to comment
Crveni, ako uspes da odvojis jedan dan (i ako te to zanima, naravno) obidji zabavni park Port Aventura, nekih sat vremena voznje od Barselone. Ogroman je, tematski podeljen na oblasti (Kina, Divlji zapad, Mediteran...) i ima luuude voznje. Navodno je drugi u Evropi, odmah iza Pratera. Naravno, ako su lagali mene... :)
Nisu te lagali. Ufur je 40 evara, a za najhrabrije postoji slobodan pad sa 70 metara: vežu te, popnu liftom na tu visinu i onda ffffijuup, do nekih par metara iznad zemlje gde su amortizeri. Nisam probo, al su mi rekli da ti nakon toga bude mnogo draže što si živ. cool.gif
Link to comment

cisto da pomenem, za ubuduce, ko moze da pikira odlazak u barsu, nek ucini to oko 18tog ili 19tog maja. tad je svetski dan muzeja, i ufuri u sve su za dz. sracunao sam da sam onomad ustedeo oko 140 ojra.

Link to comment
Nisu te lagali. Ufur je 40 evara, a za najhrabrije postoji slobodan pad sa 70 metara: vežu te, popnu liftom na tu visinu i onda ffffijuup, do nekih par metara iznad zemlje gde su amortizeri. Nisam probo, al su mi rekli da ti nakon toga bude mnogo draže što si živ. cool.gif
Imao sam zelju da oprobam i to, ali se na red cekalo 3 sata, sto mi se nije uklapalo u koncepciju. Morao sam da se zadovoljim sa Dragon Khanom i ostalim 'vozicima' :)S tim u vezi, najbolje je iz Barselone krenuti oko 6. Mislim da se park otvara u 7, a guzva je neverovatna. Zato je najbolje unapred rezervisati ulaznice.
Link to comment

Ja probao i dobio sliku da mogu da se hvalim. Isto i sa Dragon Khanom i ostalim zezancijama.Inace fast pass je nekih 10e vise i vredi svake pare jer prekrati redove za cekanja za vise nego duplo

Link to comment
Crveni, ako uspes da odvojis jedan dan (i ako te to zanima, naravno) obidji zabavni park Port Aventura, nekih sat vremena voznje od Barselone. Ogroman je, tematski podeljen na oblasti (Kina, Divlji zapad, Mediteran...) i ima luuude voznje. Navodno je drugi u Evropi, odmah iza Pratera. Naravno, ako su lagali mene... :)
Volim sve što mi otera želudac u grlo, jedino ne verujem da ću ići, jer živim u Severnoj Americi. A kao što Italijani ne idu u Kanadu da bi probali pizzu, a Srbijanci ne idu u Englesku na leskovački roštilj... :)
Link to comment
da pomenem neke svoje barselona favorite, ovo prvo bi cini mi se, moglo biti your cup of tea... http://www.galinsky.com/buildings/GermanPavilion/ - sjajna gradjevinahttp://fundaciomiro-bcn.org/ - ako volis miroa ovo je retka poslasticahttp://www.barcelona.com/barcelona_directo...boqueria_market - mnogi tvrde najbolji pijac na svetu
To je svakako preterana tvrdnja no ne srece se svaki dan, okrepljenje vocnom salatom tamo nece promaci Rambliranom turisti. Avinguda Diagonal je dozivljaj sam za sebe. Treba je proci od kraj do kraj. Odlican dil su i turisticki busevi dva dana za neku sicu izadjes i udjes kad god hoces.
Link to comment
  • 8 months later...

Barselondjani, ima li ko da mi kaze nesto podrobnije o festivalu La Mercè, ili bar da mi podari neki dobar sajt na kome je potpun program.Takodje, treba mi preporuka za neki jeftin hotel/hostel koji je centralno pozicioniran.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...