Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

Imaš još jednu opciju - ukoliko koristiš Winamp i imaš stalni internet, instaliraš plugin koji se zove "gen lyrics03". Dobićeš novo prozorče i kako pustiš pesmu, on ti automatski vuče tekst iste sa neta (ukoliko ga ima u svojoj bazi, naravno, a iz mog iskustva baza im je poprilicno velika i konkretno za ovaj album ima lyrics).Inače, i ja sam pazario kartu i jedva čekam koncert. Novi album mi je super posle par slušanja, a trenutni favorit mi je "Hold On To Yourself"
Link to comment

@ Linda Leeslazem se potpuno kad je cena u pitanju, 35evrica se da ushtekati pored svih govana u ovoj zemlji...jedino shto je problem shto je ovde "hiperprodukcija" dobrih koncerata pa se nema kinte za sve, ali nekako se uspeva...

Link to comment
Imaš još jednu opciju - ukoliko koristiš Winamp i imaš stalni internet, instaliraš plugin koji se zove "gen lyrics03". Dobićeš novo prozorče i kako pustiš pesmu, on ti automatski vuče tekst iste sa neta (ukoliko ga ima u svojoj bazi, naravno, a iz mog iskustva baza im je poprilicno velika i konkretno za ovaj album ima lyrics).Inače, i ja sam pazario kartu i jedva čekam koncert. Novi album mi je super posle par slušanja, a trenutni favorit mi je "Hold On To Yourself"
Da, znam za tu varijantu. Hvala vam svima puno, jos jedared :)
Link to comment

za sada, a tek sam na #4, nista mudro tj. isto gusenje kao i sve posle tender prey. vidim, vecina se lozi, a i moja keva od 60+, bas ste boranija.najjaci su ovi sto pominju ranije albume. verovatno misle da je prvi onaj sa wild rose ili kako se bese zove ta gnjila pesma sa kajli. mislim, alo bre, cobani i cobanice - ste vi culi from her to eternity ili firstborn is dead, makar pre 5 godina. ovo veze blage sa tim nema. evo, krece i 5. i isto sranje - ne radi. hobo - care!!

Link to comment
za sada, a tek sam na #4, nista mudro tj. isto gusenje kao i sve posle tender prey. vidim, vecina se lozi, a i moja keva od 60+, bas ste boranija.najjaci su ovi sto pominju ranije albume. verovatno misle da je prvi onaj sa wild rose ili kako se bese zove ta gnjila pesma sa kajli. mislim, alo bre, cobani i cobanice - ste vi culi from her to eternity ili firstborn is dead, makar pre 5 godina. ovo veze blage sa tim nema. evo, krece i 5. i isto sranje - ne radi. hobo - care!!
Imao je Cave svetlih trenutaka i posle tender prey, ali to svakako nije ovo novo govno. Al' ja sam karte ipak kupio...
Link to comment
cijenemozda te usere, pa spojis s bajom iz system of a down ;)
ma jok, ne dao bog/satana. samo pitam jer kapiram da ovi nasi oce da ocerupaju raju, pa da niko posle 2 dana neima pare da vidi najbolju ribu na svetu i messer chups ;)
Link to comment
za sada, a tek sam na #4, nista mudro tj. isto gusenje kao i sve posle tender prey. vidim, vecina se lozi, a i moja keva od 60+, bas ste boranija.najjaci su ovi sto pominju ranije albume. verovatno misle da je prvi onaj sa wild rose ili kako se bese zove ta gnjila pesma sa kajli. mislim, alo bre, cobani i cobanice - ste vi culi from her to eternity ili firstborn is dead, makar pre 5 godina. ovo veze blage sa tim nema. evo, krece i 5. i isto sranje - ne radi. hobo - care!!
ja takodje i dalje preslushavam album (za razliku od tebe ne mogu samo da pustim pesmu i da na prvo slushanje kazem "dobra ili losha")...ne vidim da je iko pominjao Kajli ili Harvi (sem tebe) ili neshto iz tog doba i milslim da su na ovom topicu ljudi koji stvarno cene Cave-a...btw tebi u svakom slucaju ostaju "nogice", a i vokal "najbolje ribe" kako ti rece...
Link to comment
ja takodje i dalje preslushavam album (za razliku od tebe ne mogu samo da pustim pesmu i da na prvo slushanje kazem "dobra ili losha")...ne vidim da je iko pominjao Kajli ili Harvi (sem tebe) ili neshto iz tog doba i milslim da su na ovom topicu ljudi koji stvarno cene Cave-a...btw tebi u svakom slucaju ostaju "nogice", a i vokal "najbolje ribe" kako ti rece...
jebi ga, cuo sam album juce 2x zaredom i - jok. nista mudro. grinderman je mnogo bolji bend.sta ima iko od vas sice da pominje kajli i pj? pa ja odlicno znam da retko ko od vas blage veze ima sa prva 2-3 albuma, a ruku u vatru da i ako ko to poseduje, slusa svake prestupne godine jer 'nije pitko' kao ovo sranje koje pravi poslednjih x godina (sve posle tender prey).nego, si ti bese onaj sto se obradovao koncertu chrisa reae? шути сине, шути...
Link to comment
jebi ga, cuo sam album juce 2x zaredom i - jok. nista mudro. grinderman je mnogo bolji bend.sta ima iko od vas sice da pominje kajli i pj? pa ja odlicno znam da retko ko od vas blage veze ima sa prva 2-3 albuma, a ruku u vatru da i ako ko to poseduje, slusa svake prestupne godine jer 'nije pitko' kao ovo sranje koje pravi poslednjih x godina (sve posle tender prey).nego, si ti bese onaj sto se obradovao koncertu chrisa reae? шути сине, шути...
shta fali Chris-u ?...bash me zanima shta je toliko loshe na novom albumu Dig Lazarus Dig?...
Link to comment

Chrisu ne fali nista, osim sto je mejnstrim do bola, ali nek' ti bad da njegovo misljenje. moje je: za nekog kome je nick John Coltrane ne prilici da voli Chris Rea. salim se naravno, ali Coltrane, to je bio car!Chrisu fali telo - glava mu je bila u izlogu (znace Bad)...

Link to comment
Chrisu ne fali nista, osim sto je mejnstrim do bola, ali nek' ti bad da njegovo misljenje. moje je: za nekog kome je nick John Coltrane ne prilici da voli Chris Rea. salim se naravno, ali Coltrane, to je bio car!Chrisu fali telo - glava mu je bila u izlogu (znace Bad)...
Ne razumem ortodoksiju u obozavanju The Bad Seeds albuma iz 80tih, koja iskljucuje svaki album posle Tender Prey. Svaki covek se menja pa i Nick Cave kome su se posle tih albuma rodila cetiri sina u nekoliko "brakova"... Istina je da je poceo u post-punk periodu ali je i tada tvrdio da su za njega jednako veliki umetnici Einsturzende Neubauten i Bob Dylan, Suicide i Elvis, Stooges i Neil Young... Kao i svi navedeni autori Nick je u potrazi za sopstvenim izrazom koji se stalno MENJA i koji nije uvek u istom tonalitetu. Bitno je da ne pravi kompromise sa trzistem i trendovima, a Murder Balllads je dobar nacin da im se naruga, a da pri tom njegove pesmu "udju u dnevne sobe miliona..." Pored neutemeljnosti u samom kvalitetu Nickovog opusa, pljuvanje po kasnijoj fazi i velicanje prvog perioda zatvara vrata komunikacije sa onima koji su poceli da slusaju The Bad Seeds albume 90tih, pa i od 2000 na ovamo. Svi su dobrodosli u cudesan svet NC & TBS. Niko nema monopol na ispravnost u slusanju i tumacenju muzike, radi se o osecanjima i ako je neko postao makar za milimetar bolji covek unutra, slusajuci makar jednu Nickovu pesmu njegov zadatak je ispunjen. Istina je da on sam kaze kako je njegov omiljeni album Your Funeral My Trial ili kako je najcistiji izraz dosegnut sa The Boatman's Call ali isto tako kaze da to nije razlog da ne nastavi dalje sa istrazivanjem muzickog i pesnickog izraza i da pisanje pesama dozivljava kao "svoju duznost". I dalje iskren i dalje sirov kada treba, i dalje svira klavir i peva "najbolje sto ume i moze" i dalje u komunikaciji sa svetom na samo njemu svojstven nacin, uzima gitaru u ruke iako mu se Mick Harvey smejao u filmu The Road To God Knows Where kada uzme gitaru i zapeva sa Blixom neku kantri pesmu. Nick ne postavlja sebi granice kao sto to zele novinari ili fanovi odredjenog stila, nemojte verovati fanaticnim obozavaocima odredjenog perioda, nemojte verovati ni samom Nicku kada prica o svojim pesmama, uzmite sta vam treba i furajte dalje. Vidimo se cetvrtog u Areni.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...