Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

tek sad sam doshao do novog albuma (znam sramim se :blush: )... cini mi se nekako "brz"...
Izdrzi jos malo. Vredi! :)IMO, album je vrhunski. U nekim momentima dosta vuce na The Doors-e. Stvarno razbija!
Puštene su karte u prodaju.2300-2600
Uh, skupo, bre, al vredi! :D
Link to comment

e, ajd ako ima neko link za taj novi album o kojem ovde drobite do besvesti i nazad, nek posalje na pm.nadam se da je moj drug warren ellis imao zapazenu ulogu, a na njega racunam i za par vip karata ('oce keva i tetka da gledaju svog miljenika, a to su ozbiljne dame, pa ne bih da mi se guzvaju u parteru). verovatno cu da pogledam, premda sam odavno izgubio interesovanje za ovaj bend, a i znam da nema sanse da mi se svidi kao onaj koncert iz 1990. na koji sam upao pukom srecom tj. neven culibrk, tadasnji kolega iz ritma, poklonio mi svoju kartu i zaputio se da postane desna ruka amfilohija na cetinje. taj iz '90. je jedan od najboljih koncerata koje sam video, kejv sveze sredjen u rihebu, raspolozen, menjao kravatu sa likom iz prvog reda, a i pesme su bile iz prvog perioda, dok je to, makar po mom misljenju, imalo mnogo, mnogo vise smisla nego poslednjih nekoliko godina.

Link to comment
Držim fige da BG vidi Cavea. A vala i ja (opet).
je l' to znači da ćeš biti u Areni? oćemo neku pivu?edit: a, sad vidim da nećeš biti, nego da nikola dolazi u melburn svako malo otkad se odselio u englesku... enihouz, mi izmenili sve planove oko porodičnog preseljenja u telaviv pa ćemo leto provesti u srbiji - zbog kejva (a i bjork, posibli mejbi)...30 jura je okej za kejvov cert. mislim da je jeftinije nego što je u izraelu svirao (ovde je bilo 50 jura). Edited by srgjeef
Link to comment
sudeci po nekim online tekstovima koje sam citao u poslednje vreme, nick cave ima veliko poverenje u ellisa i nerazdvojni su saradnici i kompanjoni.
aha, dakle voren je razlog sto se nikola dozvao pameti. nego, daj bre neki link za taj album.
Link to comment
aha, dakle voren je razlog sto se nikola dozvao pameti. nego, daj bre neki link za taj album.
ode link zbog nove etike poshtenjashtva u globalnom okruzhenju. :cry: inache, josh sam se setio da je u majncu je bio upad 55 eura, i to samo nik i voren (bez sidsa). tako da je 30 eura sasvim, ali sasvim okej cena. c u there...ps. valjda ce barem pivo u areni da bude po srpskom udruzhenom standardu? :unsure: Edited by srgjeef
sklonjen link prema ppppropisima
Link to comment

Ma dzaba mu Warren, sve dok pravi albume kao Nocturama i No More Shall We Part. Nikolu sam gledao 3 puta - '97, '01 i '05 i svake godine mi je bio sve grdji. Jos mu je onaj minimalizam iz '97 zvucao najiskrenije. Najvise me smorio 2005 - jbt 15 ljudi na bini, dva bubnja, bek vokali - kada ih vidis smrznes se, ocekivajuci gruvanje, a od istog ni g - sve zvuci kao da sviraju 4 coveka, sve proracunato, bez imalo duha, cak i one pesme koje mu na ovih par poslednjih generalno jadnih albuma zvuce ok, na tom certu su bile lose. '90 sam bio klinja, ali i dan danas zalim sto nisam bio u SKCu tada. Da se razumemo - Grinderman jebu kevu, takvog Nikolu volim, dok mi sve ove novokomponovane sevdalinke nikako ne leze. A i ovaj novi album - mislim vise sa tim biblijskim temama, Nikola se popeo i samom bogu na k. Makar dosao sve sa Blixom i Hugo Race-om, mene Arena nece videti.Nego Bad, jel istina da dovlacis Shellac u nase selo?

Link to comment
Ma dzaba mu Warren, sve dok pravi albume kao Nocturama i No More Shall We Part. Nikolu sam gledao 3 puta - '97, '01 i '05 i svake godine mi je bio sve grdji. Jos mu je onaj minimalizam iz '97 zvucao najiskrenije. Najvise me smorio 2005 - jbt 15 ljudi na bini, dva bubnja, bek vokali - kada ih vidis smrznes se, ocekivajuci gruvanje, a od istog ni g - sve zvuci kao da sviraju 4 coveka, sve proracunato, bez imalo duha, cak i one pesme koje mu na ovih par poslednjih generalno jadnih albuma zvuce ok, na tom certu su bile lose. '90 sam bio klinja, ali i dan danas zalim sto nisam bio u SKCu tada. Da se razumemo - Grinderman jebu kevu, takvog Nikolu volim, dok mi sve ove novokomponovane sevdalinke nikako ne leze. A i ovaj novi album - mislim vise sa tim biblijskim temama, Nikola se popeo i samom bogu na k. Makar dosao sve sa Blixom i Hugo Race-om, mene Arena nece videti.Nego Bad, jel istina da dovlacis Shellac u nase selo?
ti si ih bese gledao u spaniji 2005-e koliko se secam...ja ih gledao iste godine u budimpesti i uopste nije bilo lose. mozda i zato sto sam tada prvi put gledao cavea, ali zaista nisam imao utisak da je otaljavao, uglavnom je delovao nadahnuto. valjda je bio bolje raspolozen u budimpesti.a sto se tice novog albuma, ne znam koliko si obracao paznju na tekstove ali samo uvodna pesma ima biblijsku temu, dok se cave tek usput dotice bozanskog diskursa u jos par pesama. sve u svemu, nista preterano. druga je stvar sto se pre izlaska albuma pricalo samo o naslovnoj numeri, pa se stekao pogresan utisak.i ne znam sto se pozivas na nocturamu, no more shall we part i novokomponovane sevdalinke. lazarus je, ako i nije bas remek delo (meni se svidja 4-5 pesama), u najmanju ruku dosta poletan, a nick cave je veoma dobro raspolozen na albumu.
nego, daj bre neki link za taj album.
ima u skolici medju novim izdanjima. mrzi me da trazim, proceprkaj malo. Edited by johnnioza
Link to comment

Je li, ljudi, da ne znate mozda, ima li negde lyrics-a za ceo album? Nisam do sad uspeo nigde da ih nadjem. Ako neko ima (ili zna gde ih ima) molio bih lepo da to stavi ovde! Zahvaljujem :)

Link to comment

@johnniozaMoguce da je u Pesti bio bolji, ali mislim da je pre stvar u meni nego u njemu - verujem da on 2008. odsvira i najbolji cert ever, da bi to meni mlako zvucalo. Cave mi je postao nevidjeno dosadan, zato sam i pomenuo ona dva dno albuma: tu me je skroz naskroz smorio, jer nikada pre nije izdao tako lose albume za redom. A ovaj novi mi je suhi prosek, nish spec, jedva da iskopam 2-3 pesme koje su mi ok. Al to ti je - 100 ljudi, 100 cudi.@sludge f.imas sve lyrics sa novog albuma ovde

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...