Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Danas je trend'ovo... Nagazio je (sa komentarom na svom Red Right Hand blogu) u "cancel culture" i silno iznervirao "the chattering classes". Mislim, možeš da za života uradiš ne znam kolika i kakva čuda, ali ako se samo jednom sapleteš o novovremensku moralno-političku podobnost i izraziš 1 nepopularno mišljenje, ne samo da ćeš najebati zbog toga, nego će odjednom ispasti da ništa što si ikad uradio (barem od Birthday Party naovamo, u NC slučaju) ni qrcu ne valja.

 

Šta sve danas pročitah, da su Bad Seeds nastali izbacivanjem "cool" članova iz Birthday Party (njima Blixa nije cool?!), da je Grinderman bio truba (i plus toga mizogin), da je NC "kanonizovan" od strane australijske mejnstrim kulture (a ja nikad čuo njegovu pesmu na radio talasima u Australiji!) I da je Kylie Minogue spasla njegovu karijeru, a ne obratno (a ja naivan mislio da se samo radilo o 1 duetu...)

 

Jedan od onih dana kad ti je žao što postoji internet...

Link to comment

"Political correctness has grown to become the unhappiest religion in the world." - Ova rečenica je triggerovala baražnu paljbu u rasponu od kritika, preko sprdnje, pa do nadmenih uvreda ("on je 1 seljak iz Warracknabeala, šta očekujete"). U tom "silosu" u kom se (kao u kakvom hive mind-u) nalaze tzv. progresivni ozi twitteraši (što je praktično moj Twitter timeline) to su neoprostive reči koje Cavea mapiraju direktno ako ne u alt-rajt, ono u društvo JK Rowling (podećam na njen nedavni neoprostivi greh izražavanja nepopularnog stava prema trans-ženama).

 

Izgleda da nikom od tih progresivaca nije palo na pamet da Cave, naprosto, ne prebiva u tom istom silosu, te njegov "napad" na PC kulturu nije ono što oni misle da jeste. Radi se, dakle, prosto o jednoj knee-jerk reakciji.

 

Pored toga, povremene "počasti" koje bi Cave dobio od australijskih mejnstrim umetnika (u vrlo retkim prilikama, da dodam) su izgleda uzrokovale puno profesionalne zavisti. U tom progresivnom silosu se sada odjednom postavilo pitanje kako se 1 provincijalac i bivši post-panker pretvorio u nekakvog (samopromovisanog) barda i kulturnu ikonu...

 

Takođe se juče puno shareovao ovaj tekst iz 2009, link ispod. Tekst je istovremeno jako dobro napisan i beskrajno zloban. Apsolutno bilo koja javna ličnost se na isti takav način može "pocepati"; niko ne bi ostao imun na stavljanje pod elektronski mikroskop (uz sveprisutnu najmaliciozniju moguću interpretaciju grešaka i greškica... tako su i brkovi iz Grinderman faze = mizogini brkovi.)

 

The monarch of middlebrow

 

Zanimljivo je da je sva ova provala zgražanja i omraze prema Caveu isključivo iz australijskih izvora (ja barem nisam našao ništa neaustralijsko). Na kraju, ispade da se cela priča svodi na ono prastaro: Then He said, “Assuredly, I say to you, no prophet is accepted in his own country."

 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 months later...

4dd8344d22ae67db44c46352324891de1bf0d352

 

6c9af2882a5f08276b928b87e1c70d93a747a141

 

d2ef47426457a92eb764ebbd547ad121f6918e8c

 

49551fa03059539ee5640b428a515fe8724ba6e9

 

b070f734e43e51bbe63f039d26645c7ab22828e2

 

Extract from Boy on Fire. The book is due in bookshops on November 19.

 

The performance film Idiot Prayer – Nick Cave Alone at Alexandra Palace, the extended cut, is in cinemas next month. The album will be released on November 20.

Link to comment
  • 3 weeks later...
1 hour ago, Ras said:

Ambicija je čudo.

Mislim da je samo workaholic...

 

Quote

Nicholas called me during lockdown and asked if I would write 12 litanies. I happily agreed,” Nick Cave said

 

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...