Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

  • 1 month later...

https://nova.rs/vesti/politika/vucicevi-progurali-na-silu-i-novi-sad-na-vodi/

 

Quote

Novosadski odbor Stranke slobode i pravde (SSP) saopštio je danas da će vlasti u ovom gradu usvojiti generalni urbanistički plan, te podvukao da je Novi Sad je postao "peračnica novca" i jeftino građevinsko zemljište za mafijaško potkusurivanje.

 

da li je ovo "peračnica" ispravno?

nisam čuo do sada, a ni uspeo da pronađem perionicu u ovom obliku.

Link to comment

u banja luci sam u ulici koja se nekada zvala danka mitrova videla, na međusobnom rastojanju od pedesetak metara, autoperionicu, autoperionu, autopraonicu i autopraonu.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

 

Ček, i ovo se računa u pravilni oblik?


da, zavisno od toga kako se pise (i izgovara)

banjaluka (dugouzlazni na trecem slogu) - banjaluci

banja luka (dugosilazni*, dugouzlazni, izgovara se kao dve reci) - banjoj (znaci banovoj) luci

 

e: *nisam siguran oko ovog akcenta, hjp kaze kratkouzlazni: Banjalúka (Bànja Lúka) ž 〈G Banjalúke/Bànje Lúke, D L Banjalúci/Bànjōj Lúci〉

Edited by Krošek
  • +1 1
Link to comment

spojeno još i može, ali nema sile da ja kažem bila sam u banjoj luci. to me asocira na ono: gde si bila, što te nema do sada? a meni dođe da kažem ma pusti me

bila sam negde u pičkoj materini, ali ne kažem jer nisam prosta.

Link to comment

Vidjam stalno reklamu za neku medjunarodnu skolu koja glasi "the best place to go" i to mi para usi i oci. Zar ne bi trebalo da bude "...to go to"? Deluje mi pre da su hteli da kazu "the best place to be", ali opet, cudno bi mi bilo da medjunarodna skola gresi u reklami?

Link to comment
  • Krošek changed the title to Jezičke adoumice™
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...