Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Kolonija ježeva, nekako je najnormalnije, mada to je po sistemu elimnacije, a inače je teško pronaći odgovarajuću reč jer su ježevi samotnjaci.

 

Pominjao si jednog kome si davao pivo.:tongue:

Link to comment

maločas upotrebljen hrvatski izraz "tlak". razumem da se taj izraz upotrebljava za pritisak vode, krvi, vazduha. koji izraz se koristi za, recimo, pritisak na pravosuđe, medije, svedoka ili na "gostujući tim u njihovom šesnaestercu"? 

Link to comment
On 14.1.2020. at 11:33, levi said:

nema tu srpsko hrvatsko, to je sve isti jezik 

koliko juče odgledah epizodu "nadrealista" sa prevodiocem za : srpski, hrvatski, bosanski, hercegovački, crnski i gorski. 

Link to comment

imam utisak da treba olabaviti jezicku granicu mi/oni (s obe strane), jer ona van upotrebe sluzbenog jezika ne primecujem kako postoji. mi svi govorimo jednim jezikom, neki pojedinac bogatije, neki siromasnije.

u hrvatskoj se 1. svibnja i dalje slavi 1. maj. hiljada je cesca od tisuce, kesa od vrecice. reko bi covek da je "tamo" trbuh, "ovde" stomak, al "ovde" su trbusnjaci, a ne stomacnjaci, i tako dalje. a da ne spominjem da je u srbiji je vucic tlacitelj, a ne pritiskivac :D

 

 

Link to comment

pratim hrvatske televizije i uglavnom ne primećujem one tuđanštine, novogovore, po svaku cenu. ijekavica uz ponešto oduvek hrvatsko poput: gospdarstvo, očevid, stožer, ... uz standardno cesta, vlak, naziv meseca, u sportu: vratnice, zaleđe, sudac....... verovatno zagrepčani bolje razume beograđanina nego splićanina,

Link to comment
  • Krošek changed the title to Jezičke adoumice™
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...