Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Ovo što koksi spominje je žargon, svakako nije reč o književnoj upotrebi.

 

da, verovatno. 

 

inače "moje" naimati (se) vuče analogije sa  voleti i navoleti (se), živeti i naživeti (se), pevati i napevati (se) i sl.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Klajn u nekom starom izdanju Recnika jezickih nedoumica lukavo zakljucuje da je šou anglicizam s cijom se upotrebom preteruje....O mnozini nista.  :dry:  Dakle, cenim da ne treba preterivati ni sa mnozinom.

Salu na stranu, meni meni vrlo ruzno i gotovo neizgovorljivo zvuci šouovi, pa bih to u govoru radije preskocio.

Link to comment

souovi je iz mene izaslo prirodno, al su mi se uredski jezicari usprotivili tvrdeci da se kaze soui, po analogiji s intervjui.  :wacko:

 

mada, taj pravopisni recnik je objavljen pre vazeceg pravopisa, tako da njegova zapravo nije zadnja, ali, posto u pravopisu nisam nasla, onda cu se pozvati na recnik i upisati sebi jos jedan plus. 

 

fala.

Link to comment

Hmm, teško je izvesti prisvojne prideve od nekih stranih imena. Brukin, sa sve velikim slovom, ne zvuči dobro. ☺ Bruka.

Da probaš neku složeniju konstrukciju poput 'tekst koji je napisala Bruk'? Jeste rogobatno, ali ne znam kako bih drugačije to rešila.

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

+1

 

Meni zvuci sasvim normalno, posto u siroj familiji imam jednu Bruk, i kad pricamo na srpskom, x puta smo rekli 'Brukino' ovo-ono. Mislim, to joj je ime, sta sad da se radi.

Link to comment
  • Krošek changed the title to Jezičke adoumice™
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...