Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

prvo sam htela na jezički hejt, ali ajde konstruktivno... htela bih da vidim neko pisano pravilo za transkripciju albanskih imena. počelo je ozbiljno da me nervira ovo ljaljanje. ispada da svak albansko ime ima lj. u jugoslaviji nije bilo tako. jedino što sam uspela da saznam na nekoj lingvističkoj grupi, da nije bilo nikakvih promena u pravilima...

 

Link to comment
9 minutes ago, levi said:

juče u prenosu fudbalske utakmice reprezentacije naše južne pokrajine, komentator igrače zove Šala, Zaneli, Aliti..

 

zar nije ranije bilo Šalja?

očigledno da je došlo do totalne zbrke pa se govori ko kako stigne

albin kurti je nekad bio albin, sad je aljbi, prezime halimi je sad ponegde haljimi. dočim je keljmendi uvek bio keljmendi.

duplo ll se u albanskom čita tvrdo, a jedno l meko što može da liči na naše lj, ali opet se ništa ne poklapa

Link to comment
3 hours ago, darling said:

:D

 

i ja bih rekla hecbekovi, po analogiji s bek, bekovi. ne znam da l bi jezikoslovac zamerio, hecbek je nova rec u nasem novom jeziku, jos se nije snasla. 

 

Pa ono, mogla se snaći fino, frontovi i bekovi a ne fronci i beci :D

 

Nego ne mogu da verujem da nema reči u našem jeziku, tražim brošure juga ali nešto izlazi mali gradski auto...

Link to comment

Rod nema veze sa deklinacijom, samo se igrom slučaja najčešće poklapa sa njom (većina imenica prve vrste su muškog, druge srednjeg, dok su one treće i četvrte vrste najčešće ženskog roda)...

Link to comment
22 minutes ago, Ajant23 said:

Rod nema veze sa deklinacijom, samo se igrom slučaja najčešće poklapa sa njom (većina imenica prve vrste su muškog, druge srednjeg, dok su one treće i četvrte vrste najčešće ženskog roda)...

 

 

Ovde ima rezona, ta splav i te splavi.

Link to comment
  • Krošek changed the title to Jezičke adoumice™
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...