Jump to content
IGNORED

Uskoro dolazi jedan film


3opge

Recommended Posts

Zodiac je, mozda, najkvalitetniji Fincerov film, posle omiljene mi Igre:)O ulozi doticnog proceni tek kad je vidis.
jel to sala? ne mislim za zodiaca, meni je on najbolji fincherov, nego za igru? c'mon, onakav kraj je uvredljivo i bezobrazno glup. do 5 minuta prije kraja film je sasvim solidan, ali kraj... mislim, on padne sa 250. sprata, ovi ga uhvate charshafom, svi srecni, izljube se, michael smuva deboru karu... <_<
Link to comment
jel to sala? ne mislim za zodiaca, meni je on najbolji fincherov, nego za igru? c'mon, onakav kraj je uvredljivo i bezobrazno glup. do 5 minuta prije kraja film je sasvim solidan, ali kraj... mislim, on padne sa 250. sprata, ovi ga uhvate charshafom, svi srecni, izljube se, michael smuva deboru karu... <_<
I da je pao sa 2500-og sprata...to ne menja sustinu filma, onakvog kakav je. Sve drugacije bi bilo lose. To je najbolji Fincerov film, koji je,uostalom, jedan od retkih znacajnih americkih reditelja danas. Drago mi je da se slazemo za Zodiac-a.
Link to comment
I da je pao sa 2500-og sprata...to ne menja sustinu filma, onakvog kakav je. Sve drugacije bi bilo lose.
Agree, juče sam baš vodio raspravu sa nekim kome se kraj isto nije svideo, i tražio sam barem 1 alternativni kraj po volji dotične, a da poruka, takva kakva jeste (verovatno najbolje o svemu porazmisliš dok čekaš da se razmažeš po patosu) ostane netaknuta, ne dobih odgovor.
Link to comment
Ulise, ne znam po cemu je Zodiac kvalitetniji od Fight Cluba recimo.za mene je Z. veliko razocaranje, za to je odgovoran prvenstveno dosta slab i nategnut scenario.ne znam da li ima sanse da docekamo neki direktorski odrezak.
Uh, legendo, izvini tek sada videh tvoje pisanje.Ako mi je koji F. film precenjen to je FC. Verovatno struktura price privlaci, inace filmski inovantnog nema puno.U Zodiacu F. je svesno krenuo sa pricom, koja za razliku od 7 nema efektan? kraj. Ovde sve o samoj prici znamo na pocetku.Zodiac je briljantan film o necemu drugom...zar mislis da je pravio bilo kakvu kopiju sedmice?..Zodiac je film o ljudskoj opsesiji...i btw.briljantna rekonstrukcija jednog vremena. Poci sa tom premisom i snimati sa filmom koji u stvari i nema klasican kraj i ucinitiga interesantnim za mene je hvale vredno. A Game...moji komplimenti tom briljantnom filmu o ljudskoj otudjenosti i (samo)manipulaciji
Link to comment
Uh, legendo, izvini tek sada videh tvoje pisanje.Ako mi je koji F. film precenjen to je FC. Verovatno struktura price privlaci, inace filmski inovantnog nema puno.U Zodiacu F. je svesno krenuo sa pricom, koja za razliku od 7 nema efektan? kraj. Ovde sve o samoj prici znamo na pocetku.Zodiac je briljantan film o necemu drugom...zar mislis da je pravio bilo kakvu kopiju sedmice?..Zodiac je film o ljudskoj opsesiji...i btw.briljantna rekonstrukcija jednog vremena. Poci sa tom premisom i snimati sa filmom koji u stvari i nema klasican kraj i ucinitiga interesantnim za mene je hvale vredno. A Game...moji komplimenti tom briljantnom filmu o ljudskoj otudjenosti i (samo)manipulaciji
sve je to tacno sto kazes. vidim da je kritika uglavnom bila odusevljena upravo tom prikazanom opsesijom. ja ipak ne mogu da se zadovoljim pricom koja ima neverovatne rupe popunjene trivijalnim resenjima. pracenje necije opsesije ne moze mi biti dovoljno samo po sebi ako nije praceno odgovarajucim interakcijama medju karakterima koje se logicno a ipak neocekivano za gledaoca razresavaju.da se ne zavaravamo, fincher je u Z. jako daleko od bilo kakve kompleksnosti u psiholoskim dimenzijama likova. u tome je Fight club ipak nedostizan i tesko ponovljiv.
Link to comment
sve je to tacno sto kazes. vidim da je kritika uglavnom bila odusevljena upravo tom prikazanom opsesijom. ja ipak ne mogu da se zadovoljim pricom koja ima neverovatne rupe popunjene trivijalnim resenjima. pracenje necije opsesije ne moze mi biti dovoljno samo po sebi ako nije praceno odgovarajucim interakcijama medju karakterima koje se logicno a ipak neocekivano za gledaoca razresavaju.da se ne zavaravamo, fincher je u Z. jako daleko od bilo kakve kompleksnosti u psiholoskim dimenzijama likova. u tome je Fight club ipak nedostizan i tesko ponovljiv.
Zivot ipak nije film i najcesce nema filmska resenja. To je Zodiac. Odnosi izmedju likova su onakvi kakvi jesu u zivotu i resenja? jesu trivijalna ali zivotna.FC je postmoderna zamisljotina...nemam nista protiv...ali prednost dajem zivotnim resenjima.
Link to comment
jebiga, izgleda da nema dovoljno starih talentovanih africkih amerikanaca-glumaca u ovoj zemlji pa Frimen mora da igra u 90% novih filmova.
Mada mu u prilog ide i činjenica da je jedan od najboljih glumaca današnjice wink.gif
S nestrplenjem ocekujem nove filmove Kaufmana i brace Coen.
http://www.imdb.com/title/tt0887883/Čitao sam najavu u najnovijem Totalfilmu i biće do jaja. Ekipa obećava!Inače, film koji iščekujem: There Will Be Bloodhttp://www.imdb.com/title/tt0469494/ Edited by ducca
Link to comment
Zivot ipak nije film i najcesce nema filmska resenja. To je Zodiac. Odnosi izmedju likova su onakvi kakvi jesu u zivotu i resenja? jesu trivijalna ali zivotna.
po meni je ovo verovatno najvazniji kvalitet zodiaca.meni se cini da je taj faktografski, smiren, pomalo i distanciran, fragmentaran pristup prici u zodiacu upravo svesno izabran, radi kontrasta sa samom bizarnoscu, ludilom i sokantnoscu stvarnih dogadjaja (a moguce i kontrasta sa nekim prethodnim fincherovim filmovima). imam utisak (previse ucitavam, moguce), da je autor mnoge ogranke radnje namerno ostavio nedovrsenim, samo okrznutim, prigusenim, sto se moze primeniti i na same likove, upravo da bi pojacao utisak nedovrsenosti, frustracije i uzaludnosti same potrage i opsesije koja je prati. ono sto meni smeta, ako se dobro secam, je donekle neujednacen ritam - drugi deo filma je nekako brzi i povrsniji, donekle se neutralise ona sporost i pedantnost koja karakterise prvi deo filma (a koja u ovom filmu svakako ima vaznu funkciju). svejedno, po meni, odlican film.
Link to comment
meni se cini da je taj faktografski, smiren, pomalo i distanciran, fragmentaran pristup prici u zodiacu upravo svesno izabran, radi kontrasta sa samom bizarnoscu, ludilom i sokantnoscu stvarnih dogadjaja (a moguce i kontrasta sa nekim prethodnim fincherovim filmovima). imam utisak (previse ucitavam, moguce), da je autor mnoge ogranke radnje namerno ostavio nedovrsenim, samo okrznutim, prigusenim, sto se moze primeniti i na same likove, upravo da bi pojacao utisak nedovrsenosti, frustracije i uzaludnosti same potrage i opsesije koja je prati.
slazem se. takodje, cini mi se da je fincer htjeo da film izgleda kao i rad mladog detektiva-amatera u analognoj eri, bez sofisticiranih tehnika i instrumenata u istrazi ali i komunikaciji, nasuprot digitalnom (csi) dobu. valjda (izmedju ostalog i) tako nastaje kontrast sa ranijim fincerovim (postmodernim) filmovima. zodiak nekako dodje predpostmoderan (nakaradna konstrukcija, znam), ali fincer bas time ostaje aktuelan. bilo bi mozda i smjesno da 2007 snimi jos jedan film koji stilski i koncepcijski pripada devedesetim.
Link to comment
zodiak nekako dodje predpostmoderan (nakaradna konstrukcija, znam), ali fincer bas time ostaje aktuelan
recimo postpostmoderan:)Zodiac je najbolji americki film poslednjih nekoliko godina a Fincer je najtalentovaniji reditelj Amerike danas.
Link to comment
recimo postpostmoderan:)
pa htjela sam to da kazem, ali sam odustala jer predpostavljam da bi bilo oponenata, a sama fraza je stvarno nebitnapa da, postpostmoderan, zato aktuelan. fincer i ranije i sada prati trend u drustvenim naukama - postmodernizam, feminizam, poststrukturalizam su passe Edited by morgana
Link to comment
Meni taj Zodijak po opisu licio na Traffic, nisam hteo da se zamaram.
Nije Zodiac zamarajuć uopšte, šteta je propustiti ga i onako je ovogodišnja Holivudska ponuda bila je jedan veliki *hit.Inače što se Finchera tiče, ne znam, po nekom mom utisku spada u neku komercijalniju grupu reditelja ali je svakako jedan od najboljih tu. Ali mnogo više iščekujem filmove Nolana I Aronofovskog npr. (Tarantina da ne spominjem :wub: )Što se teme tiče očekujem od braće Koen da izvade godinu i ne mogu dočekati No country, a mnogo sam srećan otkad sam čuo da Ritchie snima treći deo Londonske priče ali dobro, to neće skoro B) Edited by stamcha
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...