Jump to content
IGNORED

Uskoro dolazi jedan film


3opge

Recommended Posts

Kralj se vraca.

Director Lars Von Trier has announced that his next venture is going to be Anti-Christ, most probably a return to the horror genre for him after a long time......This new movie tells the story of a wedded couple who retreat to an isolated forest cabin after the woman starts suffering from an anxiety neurosis following the death of their 3-year-old son. Her husband, who is an experienced psychologist and seems to suffer less from the loss, hopes the isolation experiment will help his wife deal with her grief. It will be filmed over 25 to 35 days at the end of the summer in Germany.
Neki kazu da ovaj film nece biti radjen po "D[ogma]95" principima.Nadam se da greshe. Edited by Theetrof
Link to comment
Neki kazu da ovaj film nece biti radjen po "D[ogma]93" principima.Nadam se da greshe.
Hm, nekako neverovatno izgleda da horror uopšte može biti snimljen po dogma principima, prosto mnogi od njih krajnje protivureče zakonitostima ovog žanra. Pre svega izgleda nemoguće postići napetost potrebnu za horror tako što će kamera uvek pratiti ono što se dešava - u horroru se često gledaocu oduzima informacija o tome šta se dešava ne bi li se postigla napetost. Dogma takođe minimalizuje uticaj mnogih elemenata filma (scenografija, svetlo, muzika, šminka, efekti), dok su oni za horror neophodni i izraženo bitni. Recimo, Idioti teško da mogu da podpadnu pod bilo koji žanr, dok Proslava bi mogla vrlo uopšteno da se nazove porodičnom dramom, tj. Dogma se uopšte i ne bavi žanrovskim filmom. To su samo neke, najočiglednije prepreke.
Link to comment

Nekako mi se chini da film, kao forma umetnosti, bezi od zanrovskih podela (a LfT definitivno svrstavamo u red umetnika).Izgleda da sam citirao pogreshan izvor. Ipak je european-films.net suvishe sladunjav da bi bio "objektivan" (sistematichan, mozda) po pitanju ovakvih filmova, te su mu jednostavno nalepili etiketu "Horror".Ovo ce pre biti pricha (apropo ovog kratkog sinopsisa) u koju se utapa neshto shto je best of "Idioterne" i "Riget"-a. ... ili se samo nadam. :)

Link to comment
Ne znam da li spada u ovu temu, procureo je Tarantinov scenario za Inglorious Bastards. Ne preporucujem ovu praksu, ali posto pretpostavljam da za scenario ne vaze tako rigidna autorska prava...
Nisam citao secnario (niti cu), ali sam video komentare po netu (a ima i na latinoreview kratak review :D ) i izgleda da ce biti potpuno ludilo! Trenutno je u pregovorima sa Bredom Pitom za glavnu ulogu, a od juce se pominje i Leonardo DiCaprio (za drugu ulogu; dakle on i Bred bi trebali zajedno da glume u filmu, ako pristanu). Snimanje pocinje u oktobru, a plan je da film bude gotov i spreman za Kan 2009. Da li ce uspeti u tome, videcemo! Jedva cekam! :)
Link to comment
Neki kazu da ovaj film nece biti radjen po "D[ogma]93" principima.Nadam se da greshe.
Samo su "Idioti" radjeni potpuno po Dogma95. Ako je novi film horor, onda sigurnio nije "dogma", tesko bi pronasao glumce :lol:He's currently working on a horror movie, Antichrist, which postulates the Earth was created by Satan rather than God. :rolleyes:
Link to comment

D95, my bad.*Da ne oftopichimo vishe. :) Ostaje da vidimo shta ce biti. /Edit: Btw, koliko nachina, u ovom trenutku, mozete da iskopate u svojoj glavi, pomocu kojih bi ste isprichali prichu koja krece od postulata da je zemlja stvorena by Satan, a da se uklapa u 10D zapovesti? Ja ih imam 2-3. I nijedan nije horor kao takav...:) /niti bilo kako zanrovski definisan/. /

Edited by Theetrof
Link to comment

juce opet video najavu za BRIDESHEAD REVISITED, po svemu sudeci izgleda da ce odnos izmedju Charlesa i lady Marchmain biti jako zaostrenJulia takodje ima potencijal

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...