Jump to content
IGNORED

izdavači


kgmr

Recommended Posts

Ne znam gde bih da pitam, možda pravnike na njihovoj temi, ali najviše se tiče ove teme:

 

Kako uopšte, a i u praksi, u Srbiji funkcioniše izdavanje knjige pod pseudonimom?

 

Kako se ponudi rukopis izdavaču, anonimno, preko posrednika, zastupnika? Ili ne anonimno, ali izdavač se obaveže na tajnost?

 

Da li ovo u ovoj našoj zemlji uopšte funkcioniše, s obzirom da i svedočenje sa suda sutradan ujutro bude objavljeno u tiražnim novinama?

 

Ovo čisto radoznalost, ne pišem knjigu. 

Link to comment
  • 1 year later...
1 hour ago, Ras said:

Valjda je i to deo imidža :)

 

Super je to al opet mnogo kupaca gube jer im je sajt nepregledan. Ja prvi, koliko puta krenem da trazim ali odustanem brzo zbog nepreglednosti.

Link to comment

Ћути до скоро нису имали опцију да се плати картицом него некаквим жиро рачунима а ти би још и прегледност сајта :D 

Link to comment

Sve ste tu u pravu, ali im sve opraštam. Imaju em dobar izbor, em fenomenalno dizajnirana izdanja. Neke knjige sam kupovao samo zbog vizuelnog utiska. 

 

Još kada uporedim sa Laguna/Vulkan printovima iz filmova, džaba im svi fenomenalni sajtovi sveta.

Link to comment

Flavio je super lik, a takva mu je i izdavačka kuća. Šteta je što nisu više prisutni u javnosti.

 

Jedan je od retkih koji je shvatio suštinu prevodilačkog posla, da je za dobar prevod, pored jezika sa koga se prevodi,  veoma važno odlično poznavati sopstveni jezik i imati široko opšte obrazovanje. O tome je govorio više puta, kada su ga pitali otkud on u prevodilaštvu, kada se prvo bavio advokaturom.

 

Neposredno pre nego što se serija Područje bez signala pojavila na RTS-u, odgledala sam je online. Dopala mi se, čak sam i suzu pustila, pa sam odlučila da nabavim knjigu.

Pozvala sam direkciju Loma, pošto mi se nije dalo da se vijam sa kuririma i dostavom.

 

Javio mi se Flavio i rekao da to inače ne rade, ali da ako mi je baš toliko stalo, mogu da svratim do njih i da kupim knjigu.

 

Usput me je pitao kakva je serija i da li mislim da vredi objavi drugo izdanje knjige o čemu  trenutno razmišlja.

Ja rekoh da vredi svakako i tako smo završili razgovor.

Na kraju nisam ni otišla po knjigu, jer su bili oni neradni dani za Dan državnosti.

Dobila sam je na poklon.

 

A onda sam, posle nekog vremena, videla da je objavljeno drugo izdanje Područja bez signala.

Eto, Flavio uvažava i mišljenja random čitalaca :)

 

 

 

 

  • +1 4
Link to comment

Žao mi je što ću sad da pokvarim  niz o Flaviju ovom vešću, ali prosto moram. Laguna je objavila knjigu poezije Igora Mirovića :lolol:

 

Prvo Aca Šmrkas, sad Igor Mirović, pitam se ko li je sledeći?

Link to comment
58 minutes ago, Ras said:

Gradac, Valjevo, ostaje još svica da identifikujem.

ovakvo nepoznavanje savremene poezije je nedopustivo!

vavilon kulture, novi sad već plamti

Kremen-plamen-10541.jpg

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...