Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

citao neko moore-ove wildc.a.t.s. i wild worlds?(izasla sad kao neka kompletna reizdanja pa se mislim)
Po mom skromnom misljenju, ne vredi para. Simpaticno je to sve, ali Carlijevi andjeli su previse puta sazvakani za moj ukus. Pa cak i kad imas poneku novu ideju - jednostavno nije vredno truda.
upravo procitao:x2709.jpgmeni je johanna zapravo zanimljivija zbog sandmana nego zbog samog hellblazera (sa kojim bas i nema neke veze), tako da je ova knjiga, vrednost same price na stranu, zanimljiva i kao jos jedan delic puzzle. prica se desava 1785, par godina pre susreta sa morpheusom i hobom galdingom, i francuske revolucije; i objasnjava se kako je johanna constantine postala lady, a i kako je prvi put saznala za susrete u taverni.
Ima jos jedna stvar, a za to treba procitati i "Threnchcoat brigade", takodje Hellblazer-ov spinoff. Izgleda da je pitanje Konstantinovog porekla vazno u nekom smislu i da je neko sve vreme razmisljao o tome i davao sansu nekim buducim autorima da razviju pricu u tom smeru. Povezanost sandmana i konstantina je jedna od najnenametljivijih i najlepsih u svetu stripa, nekako se vidi da jedni drugima nisu potrebni za dizanje tiraza, nego se medjusobno pomenu, tek onako. Bas smekerski, ako mene pitas.
nismo dotle stigli, cekamo trade, koji je iz neobjasnjivih razloga najavljen tek za jun.ali stvarno ne vidim kako ce iz svega da se ispetlja u 6 epizoda.aj osnovna, ali podradnje... jel saznajemo recimo ko su uopste kulperi i one bube sto ubise onu vise-s-nego-m psihologicarku?
Prilicno je jasno ko su kulperi (a i nije neka misterija), a zaista ne mogu da skontam na sta si mislio pod bube(?). Ustvari, nisam siguran da kontam do kog dela radnje si ti stigao (mislis li na jun 2007 - whys and wherefores)? Btw, ja sam tek sad od tebe saznao da me deli jos samo jedan broj od kraja i to me pomalo rastuzilo. Bas sam pre nedelju - dve rekapitulirao ceo Y i potvrdio sam sebi da ga bas gotivim. Nedostajace mi...
Link to comment

ohoho, dobro je, krenulo raspisivanje... :)walking dead - knjige su tako po 120-150 strana otprilike, kao i obicna (tanja) vertigo izdanja. ali ja ne znam da li su im epizode od 24 ili 32 strane, pa zato ne znam jel to 4 ili 6 epizoda po knjizi.a izaslo je 7 knjiga, tako da ako je po 6 onda je vec skoro sve izaslo u knjigama, ko sto bi bio i red. vertigo knjige obicno izadju 2, 3 meseca posle poslednje epizode koja u knjigu ide.ako je po 4, onda zesce kasne sa (t)radovima.ma naravno da se sandmanom nista ne poredi, niko to nije ni mislio. mislim nezavisno od ukusa, velika je razlika u ozbiljnosti (pretencioznosti).a Y i ja volim, za slucaj da se nismo razumeli.sandman present nisam citao.od spin-offa sam citao samo dve gaimanove death knjige.nego ja bih rekao da se i medju ovim ostalima 100 bullets ipak izdvaja kompleksnoscu, mada je u drugoj polovini malo krenuo simultano da razvlaci i malo na silu komplikuje (kako je to postigao istovremeno samo on zna).u pocetku je odlicno vodio pricu tako da ne deluje da se nesto na silu skriva na povrsnom nivou, sve lako tece a opet nista ne razumes na nivou pozadinske price i moras iznova da citas da bi provaljivao ili makar naslucivao ko tu koga zapravo. u drugom dleu kao da je postao namerno nerazumljiv.

Link to comment
Prilicno je jasno ko su kulperi (a i nije neka misterija), a zaista ne mogu da skontam na sta si mislio pod bube(?). Ustvari, nisam siguran da kontam do kog dela radnje si ti stigao (mislis li na jun 2007 - whys and wherefores)?
bube - epizoda 20 cini mi se (ne znam kako se zove, ali valjda deo safword story arc-a), pojavljuje se neki setauket ring, imaju one maske ko muve.(uh, ona terapeutkinja je bas zajeban lik...)moracu sve opet da iscitam...
Link to comment

Jedno pitanjce...mozda neko zna!Da li neko zna nesto o kvazipricici "Alan Forda" koja je, prema onome sto sam cuo, navodno objavljena u Mladini (neki, pretpostavljam, mastovitiji, pricaju da je bilo i italijansko izdanje koje, ko zna zbog cega :lol: , nije objavljeno ovde), a u kojoj Broj 1 u toku bitke na Neretvi savetuje Tita...Ja sam odvise star...bla,bla :) ...ali moj ti je savet da srusis most ...Ima li neko pojma da li bi to negde na netu moglo da se nadje...Ako uopste postoji? Ili je to samo jos jedna urbana legenda?Hvala!

Link to comment
ma naravno da se sandmanom nista ne poredi, niko to nije ni mislio. mislim nezavisno od ukusa, velika je razlika u ozbiljnosti (pretencioznosti).a Y i ja volim, za slucaj da se nismo razumeli.sandman present nisam citao.od spin-offa sam citao samo dve gaimanove death knjige.
Razumeli smo se skroz za Y. Ako ti nekad bude pri ruci, preporucujem "Sandman presents:", ne zato sto je ne znam kako genijalno, nego jer mi se cinis autenticnim lozacem za sklapanje puzzla i pozadinskih prica. Posto sam i sam takav, cenim da ces izvuci neku korist iz ovih stripova.
nego ja bih rekao da se i medju ovim ostalima 100 bullets ipak izdvaja kompleksnoscu, mada je u drugoj polovini malo krenuo simultano da razvlaci i malo na silu komplikuje (kako je to postigao istovremeno samo on zna).u pocetku je odlicno vodio pricu tako da ne deluje da se nesto na silu skriva na povrsnom nivou, sve lako tece a opet nista ne razumes na nivou pozadinske price i moras iznova da citas da bi provaljivao ili makar naslucivao ko tu koga zapravo. u drugom dleu kao da je postao namerno nerazumljiv.
Ja dodjoh do neke 70. epizode, pa sam zakljucio da treba iskulirati dok se ne nakupi brojeva. Redovno ih skidam (stiglo se do 86), a citacu za par brojeva. Cini mi se da je ovako jedino moguce pohvatati radnju. Posebno znacaj sporednih za glavnu pricu. Sto ti kazes - cini se da nije bio toliko stidljiv na startu (u prvih 40 - 50).
bube - epizoda 20 cini mi se (ne znam kako se zove, ali valjda deo safword story arc-a), pojavljuje se neki setauket ring, imaju one maske ko muve.(uh, ona terapeutkinja je bas zajeban lik...)moracu sve opet da iscitam...
Sad me teras da ceprkam po diskovima, jer mi je hard pomalo ogranicen. Ne mogu bas u ovom trenutku, ali ocekuj danas - sutra detaljan izvestaj o navedenim misterijam :). Sad je i mene smorilo sto se ne secam svega, a nema tri nedelje kako sam prosao kroz ceo strip.
Jedno pitanjce...mozda neko zna!Da li neko zna nesto o kvazipricici "Alan Forda" koja je, prema onome sto sam cuo, navodno objavljena u Mladini (neki, pretpostavljam, mastovitiji, pricaju da je bilo i italijansko izdanje koje, ko zna zbog cega :lol: , nije objavljeno ovde), a u kojoj Broj 1 u toku bitke na Neretvi savetuje Tita...Ja sam odvise star...bla,bla :) ...ali moj ti je savet da srusis most ...Ima li neko pojma da li bi to negde na netu moglo da se nadje...Ako uopste postoji? Ili je to samo jos jedna urbana legenda?Hvala!
Konsultovao sam se sa prijateljem koji tvrdi da ima sve brojeve izdate do rata. On kaze da je to izmisljotina. Opet, ne verujem ni da on pamti bas svako cudo, jer je ipak citao davno sve to. Moje misljenje je da je hoax, ali nikad se ne zna - Alan Ford je bio jako popularan kod nas i nije iskljuceno da su autori dali igrariju za ovdasnje fanove.
Link to comment

samo brzo za alan forda - jebiga nisam siguran, a bio nekada.tacno je sledece:1. u originalnom zagrbackom izdanju jesu bile cudno preskocene neke epizode, ecimo 13, 51.. tako neki brojevi. to se lepo vidi posto originalni broj epizode pise na svakoj strani. i pricalo se o razlozima za preskakanje tipa tita, o objavljivanju u mladini i sl.2. u kasnjiim reizdanjima te epoziode nisu preskocene (u onim trobrojima, pa srpskim reizdanjima, pa je cak bio mislim jos pre toga bio i neki specijal a4 formata sa tri legendarne neobjavljene epizode...).3. mada mi je ko klincu ta prica bila uzbudljiva sada se uopste ne secam sta je na kraju bilo u tim epizodama.ali sta god da je bilo, to vise nije tko nenabavljivo na nasem trzistu.

Link to comment
Poslednje sto sam citala je Fables.Odlican, super funny strip o svim karakterima iz bajki koji zive u Fabletown-u, koji je deo NYC.Tu je Zlatokosa terorista, Pinokio decak koji pizdi na dobru vilu jer je njegovu zelju shvatila doslovno, te ne moze da poraste i kresne nesto, Princ Charming zigolo, Tri mala praseta, pobunjenici... and so on...
ja sam danas otkrio sta je ivica radio u salemu :(generalno solidna i na trenutke dirljiva deveta knjiga(mene posebno dirnula sudbina zaboprinca ambrozija)fables9-737711.jpg- is santa real?- of course he is... and guess what? he's one of us.glede zaboprinca, jedna indirktno vezana scena:scan0002.jpgbodljikavo prase kasnije objasnjava prijatlejima - actually, a frog i met once thought me the scam. of course he never admitted it was a scam, but i knew better.
Link to comment
crtez mi deluje lepse nego u prethodnim, ili mi se samo cini?
u ovoj knjizi ima par kratkih epizoda (2-4 strane) koje se ubacene izmedju glavnih prica i bave se sitnim dozivljajima potpuno sporednih likova + cela jedna epizoda gde se kratkim poglavljima odgovra na razna pitanja citaoca. sve te kratke pricice su crtali gostujuci crtaci. i ovo je jel iz jedne od njih.a glavnu pricu i dalje (uglavnom) crta buckingham.ovaj slikarski(ji) pristup jeste kul za kratku pricicu, ali verovatno bi malo gusio da je glavna radnja tako crtana.edit: ispravio lapsus. Edited by kurdi
Link to comment
Konsultovao sam se sa prijateljem koji tvrdi da ima sve brojeve izdate do rata. On kaze da je to izmisljotina. Opet, ne verujem ni da on pamti bas svako cudo, jer je ipak citao davno sve to. Moje misljenje je da je hoax, ali nikad se ne zna - Alan Ford je bio jako popularan kod nas i nije iskljuceno da su autori dali igrariju za ovdasnje fanove.
I ne mislim da je to bilo oficijelno izdanje (pomenuo sam doduse pricu jednog mog prijatelja da je cuo (ah...rekla-kazala) da je ta epizoda izasla u Italiji, u sta ja ne verujem), nego da su se ovi iz Mladine zezali pa stampali u listu Mladina mozda jednu stranicu ili nesto slicno sa pricom Broja 1 o bici na Neretvi.Ako neko slucajno nesto otkrije, molim da podeli sa nama! :) Hvala! Edited by Nesh
Link to comment

mali izvestaj...prelistao danas u radnji walking dead.cini mi se da navlacenje ne mozemo zanemariti kao realnu mogucnost...i taman da kupim prvi trade (epizode 1-6) kad vidim da postoje i hard cover izdanja u kojima su spojena po 2 tradea (i.e. po 12 epizoda), ali nemaju prvu knjigu...sad narucio sa amazona, al obzirom na prznike ko zna kada ce da stigne.poceo da citam scalped, samo jednu epizodu.nisam znao da je brian k vaughan pisao i za lost.

Link to comment
samo brzo za alan forda - jebiga nisam siguran, a bio nekada.tacno je sledece:1. u originalnom zagrbackom izdanju jesu bile cudno preskocene neke epizode, ecimo 13, 51.. tako neki brojevi. to se lepo vidi posto originalni broj epizode pise na svakoj strani. i pricalo se o razlozima za preskakanje tipa tita, o objavljivanju u mladini i sl.2. u kasnjiim reizdanjima te epoziode nisu preskocene (u onim trobrojima, pa srpskim reizdanjima, pa je cak bio mislim jos pre toga bio i neki specijal a4 formata sa tri legendarne neobjavljene epizode...).3. mada mi je ko klincu ta prica bila uzbudljiva sada se uopste ne secam sta je na kraju bilo u tim epizodama.ali sta god da je bilo, to vise nije tko nenabavljivo na nasem trzistu.
Nisam siguran da postoji ta sa Titom ali vrlo moguće da je bio izbačen npr "No.007 Ucviljeni diktator" koji se dešava u J.Americi i gde diktator svu kintu od američkih donacija (namenjenih oružju) trpa u džep.Beše jedno vreme zabranjen i jedan Miki Maus, zaboravio sam koja je radnja.. Nešto oko kraljeva i prevrata..
I ne mislim da je to bilo oficijelno izdanje (pomenuo sam doduse pricu jednog mog prijatelja da je cuo (ah...rekla-kazala) da je ta epizoda izasla u Italiji, u sta ja ne verujem), nego da su se ovi iz Mladine zezali pa stampali u listu Mladina mozda jednu stranicu ili nesto slicno sa pricom Broja 1 o bici na Neretvi.Ako neko slucajno nesto otkrije, molim da podeli sa nama! :) Hvala!
Ovo je već sasvim moguće, oni su se dosta zezali. Edited by ion
Link to comment
Nisam siguran da postoji ta sa Titom ali vrlo moguće da je bio izbačen npr "No.007 Ucviljeni diktator" koji se dešava u J.Americi i gde diktator svu kintu od američkih donacija (namenjenih oružju) trpa u džep.Beše jedno vreme zabranjen i jedan Miki Maus, zaboravio sam koja je radnja.. Nešto oko kraljeva i prevrata..Ovo je već sasvim moguće, oni su se dosta zezali.
Ucveljeni diktator je, cini mi se, izasao i kao deo trobroja! U svakom slucaju, citao sam ga, pa ne verujem da je bio zabranjivan ili preskocen. Mozda privremeno... Edited by Nesh
Link to comment
Ima jos jedna stvar, a za to treba procitati i "Threnchcoat brigade", takodje Hellblazer-ov spinoff. Izgleda da je pitanje Konstantinovog porekla vazno u nekom smislu i da je neko sve vreme razmisljao o tome i davao sansu nekim buducim autorima da razviju pricu u tom smeru. Povezanost sandmana i konstantina je jedna od najnenametljivijih i najlepsih u svetu stripa, nekako se vidi da jedni drugima nisu potrebni za dizanje tiraza, nego se medjusobno pomenu, tek onako. Bas smekerski, ako mene pitas.
Tehnički, Trenchcoat Brigade je spin-off Books of Magic, zar ne? Nebitno, u svakom slučaju slažem se da je crossover Sandman-Hellblazer OK i nenametljiv, posebno kad se ima u vidu da je publika ovog drugog uglavnom vrištala za crossover sa Preacherom, tačnije za priču na temu "Cassidy i Constantine walk into a bar..." :rolleyes:Inače, moram da priznam da je mene Hellblazer prilično razočarao, sad kad sam iščitao sve. Mrzi me sad da elaboriram, ali više sam očekivao.Glede Fables, pročitao sam do 50 i neke, ostalo nemam kad/odakle da skinem. Vrlo simpatično, iako na momente dosadno. Bukvalno sam zaspao dok sam čitao Đepetov "evil overlord" ekspoze. Bolje od Lucifera? Blasphemy.Ne znam da li ste ovde pominjali The Invisibles? Ja stigoh do Entropy In the UK, i ne znam, zabavno jeste ali radnja bolno meandrira... da sam ja autor, ne bih se hvalio sličnostima sa Matriks zapletom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...