Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

kome ni posle ovog i OVAKVOG! trejlera nije jasno ko dan da gledamo u isecke iz najboljeg filma svih vremena, taj jest il zlonameran il slep, ili neozbiljan.
Evo, ja :)Ne bih previše da piss on your bonfire, ali mene je Scott Pilgrim toliko neoduševio da nisam mogao da čitam dalje od fajta sa prvim Evil Exom. Mestimično duhovito, sa naglaskom na "mestimično", i ništa više. Film ću možda pogledati ako naletim, mada ne vidim po čemu to Cera ne glumi ponovo Ceru - meni je i ovo njegov standardni typecast, s tim što je ovde dodao quirkiness koji obično demonstrira njegov love interest a ne on <_<
Link to comment
Ne bih previše da piss on your bonfire, ali mene je Scott Pilgrim toliko neoduševio da nisam mogao da čitam dalje od fajta sa prvim Evil Exom. Mestimično duhovito, sa naglaskom na "mestimično", i ništa više.
Isto kod mene. Ajde ima par duhovitih momenata. Al ta nerezonska makljaza me ostavila totalno zbunjenog (cemu to ? ). Nisam odmakao dalje od polovine trece knjige. A ne bi ni toliko nego sam tih dana cekao red za licnu kartu.
Link to comment

Uff... ajde se sami obesite, da ne moram ja da vam dolazim tamo. angry.gif

Al ta nerezonska makljaza me ostavila totalno zbunjenog (cemu to ? ).
Nerezonska? Tesko. Svet Scotta Pilgrima nije potpuno realan, vec sadrzi elemente logike iz video igara. Nemoguce da si to promasio, s obzirom da su doticni brojni i ocigledni (Mithril Skateboard koji daje +3 na kick, uzimanje novcica od porazenih protivnika, save pointi...). Ja sam te borbe sa bivsim exovima uvek shvatao kao boss fightove, s obzirom da ih u svakoj knjizi (odnosno nivou) ima najmanje 1.
Link to comment

Ok nisu mi ni pale na pamet video igrice. Pomislio sam da je to neki manga fazon .Osim menadzera, fife i neke pticice koja skuplja jabuke ne znam kad sam igrao neku igricu.Ali dobro za nekog ko ne igra igrice, kao ja, ovako nesto jednostavno ne moze da funkcionise.

Link to comment
C113692.jpg ovo (epizode 49-60) je konacno izaslo i stiglo sa jedno 6 meseci zakasnjenja.procitah ga u jednom ili dva sranja, i sad opet cekam godnu dana, al nije da se potresam.nije da ne prija, lepo tece, al nije ni da sam se bas polomio da se setim sta je bilo pre, ko je ko, ko ziv ko mrtav.51Uk-568pjL._SL500_AA300_.jpg
Pa svi su mrtvi sem Ricka i sina mu :lol: Ja jos cekam da mi stigne i bogami jako sam nestrpljiv.
Link to comment
Uff... ajde se sami obesite, da ne moram ja da vam dolazim tamo. angry.gifSvet Scotta Pilgrima nije potpuno realan, vec sadrzi elemente logike iz video igara.
I šta sad? U tome je appeal stripa, što koristi logiku video igara? Pre ću onda da čitam Penny Arcade...Ako nije u tome, ne vidim u čemu je. Hipster ima teenage devojku, i band, i loži se na delivery girl Amazona, yay! I... ništa, to je to? Na stranu što izgleda kao da ga je Zograf crtao, stvarno ne vidim nikakvu sadržinu. <_<
Link to comment

To je bilo namenjeno BornToRunu, ali sad kad si spomenuo Peni Arkejd... nije to isto. O'Malley je stvorio pravi svet koji se oslanja na igracke zakone, dok Tycho i Gabe (koje inace obozavam :)) od igara samo prave sprdnju™ u kratkim webcomicima. Meni je kao 1 cistokrvnom gejmeru™ izuzetno drago da vidim strip koji ima ovakvu premisu.Cak i da nisi u celoj toj prici, nije da strip nema sta da ponudi. Dijalozi se doimaju realno, i to ne realno u smislu da su smaracki ili tako nesto, vec zabavno realni, poput Pulp Fictiona ili Glengarry Glen Rossa. Humor je pozitivno otkacen, likovi su krajnje dopadljivi, cela stvar se brzo cita. Da ne pricamo o tome da stvarno dobrih indie stripova bas i nema na svakom koraku.

Link to comment

ja nikako necu braniti taj strip, delom i zato sto sam pre nekoliko strana napiso da je govno, ali ne vidim kako kvalitet stripa ugrozava cinjenicu da ce film sasvim sigurno biti masterpis.MEW je :wub: michael cera je najbolji glumac nase generacije (i ne znam zasto bismo ga menjali kad je na svojim plecima izneo superbad = 1 od najboljih filmova nase mladosti!) i edgar wright je mnogo smesniji i topliji od onog kineza koji pojma nema. a tema je odiseja. dijalektika i fenomenologija duha i to. hevi sajt. naravno, egzekucija je sranje u knjizi, ali edgar wright ima smisla za te egzistencijalne uzlete i ponore mnogo vise od nekog kineza tamo.Hipster ima teenage devojku, i band, i loži se na delivery girl Amazona, yay! I... ništa, to je to?to je zivot. cool.gif HYPE!http://www.youtube.com/watch?v=Lmw5SYebfR0(archie!)Calavera, ti nisi cistokrvni gejmer ako ti je grim fandango omiljena igra. nju obozavamo mi koji nikad nisamo bili gejmeri.

Link to comment

Pogledaj ponovo taj moj post, prvo sam vam se obratio u mnozini a onda citirao tebe i napisao ono.@fancy: Ja sam zbog Fandanga i postao gejmer. :D

Link to comment
:wub: michael cera je najbolji glumac nase generacije (i ne znam zasto bismo ga menjali kad je na svojim plecima izneo superbad = 1 od najboljih filmova nase mladosti!) to je zivot. cool.gif
Dobro, znači generacijska je stvar, ko ima 30+ bolje da ne pokušava... iako i ja obožavam Grim Fandango :Dcutting_edge.png(i Portal! i Portal!)Ali ozbiljno, ne bi mi nikad palo na pamet da o SP razmišljam kao o gejmerskom stripu. A ovo što Calavera piše da su likovi dopadljivi i dijalozi zabavno ralni, tek to ne vidim. Vreme me je pregazilo i u tom pogledu valjda ;)
Link to comment
ja nikako necu braniti taj strip, delom i zato sto sam pre nekoliko strana napiso da je govno, ali ne vidim kako kvalitet stripa ugrozava cinjenicu da ce film sasvim sigurno biti masterpis.MEW je :wub: michael cera je najbolji glumac nase generacije (i ne znam zasto bismo ga menjali kad je na svojim plecima izneo superbad = 1 od najboljih filmova nase mladosti!) i edgar wright je mnogo smesniji i topliji od onog kineza koji pojma nema. a tema je odiseja. dijalektika i fenomenologija duha i to. hevi sajt. naravno, egzekucija je sranje u knjizi, ali edgar wright ima smisla za te egzistencijalne uzlete i ponore mnogo vise od nekog kineza tamo.Hipster ima teenage devojku, i band, i loži se na delivery girl Amazona, yay! I... ništa, to je to?to je zivot. cool.gif HYPE!http://www.youtube.com/watch?v=Lmw5SYebfR0(archie!)Calavera, ti nisi cistokrvni gejmer ako ti je grim fandango omiljena igra. nju obozavamo mi koji nikad nisamo bili gejmeri.
ja cu samo reci cera, cera, cera... nadam se izvan nade da ce ga jason schwartzman pretuci do neprepoznatljivosti.wright...meh. hot fuzz je jednostavno toliko self-indulgent film da sam se osecao ko da gledam the passion of christ.ali sta ja znam ja volim smesne knjizice o ljudima koji nose gace preko pantalona.
Link to comment
Dobro, znači generacijska je stvar, ko ima 30+ bolje da ne pokušava... iako i ja obožavam Grim Fandango :DAli ozbiljno, ne bi mi nikad palo na pamet da o SP razmišljam kao o gejmerskom stripu. A ovo što Calavera piše da su likovi dopadljivi i dijalozi zabavno ralni, tek to ne vidim. Vreme me je pregazilo i u tom pogledu valjda ;)
nije stvar u 30+, bar sam ja primer za to, nego verovatno ne ispunjavas uslov iz podnaslova topika :D. al definitivno za sp ili se navuces odmah, ili nista.zaboravih da se zapljunem, a proslo vec ihahaj. knjizara algoritam u zagrebu ima dosta kul izbor stripova, ali manje-vise to, nego sto su cene u poredjenju sa beogradom mnogo nize. nasla dva helblejzera koji su mi falili, dve modesti blejz iz ove nove sezone, par marvela zanimljivih, ocean warrena ellisa za npr 5 evra ili manje, i jos sto-sta.ali ovom nisam mogla da odolim.Best%2BBook%2BCrime.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...