Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Nisam to znao, hvala na informaciji. :)edit: Nego, kad smo vec kod blizanaca, Casanova se seli u Marvel. Lose vesti su da ce ponovo objaviti prva dva trejda, i to u full coloru. Krajnje nepotrebno, s obzirom da su trobojne kombinacije davale stvarno sjajan i unikatan izgled stripu. Dobre vesti - Casanova Vol. 3 je na putu! Jeeej!

Edited by Calavera
Link to comment

Procitao ovih pet Daytrippera sto su izasli na cug, sto je izgleda stvarno bila greska. Necu suditi o celom stripu dok se ne zavrsi, ali mi nije jasno sta je ovde poenta, kao ni...

...zasto Bras umire na kraju svakog stripa. Cenim da ima veze sa onim sto se provlaci kroz strip, da se zivot ne moze ceniti bez smrti, ali sta je tacno u pitanju? Mozda da sve iscitam jos jednom.

I nekako se bojim da ce sve zavrsiti nekom sladunjavom patetikom i naravoucenijem. Nadam se da gresim.Crtez je naravno sjajan, ima neki surealni kvalitet, verovatno da bi implicirao da se radnja desava u snovima ili tako nesto. Recimo, pogledaj ovu zgradu u #1:daytripper_01_17.jpgPredivno. :wub:

Edited by Calavera
Link to comment

Čovek piše kreativne čitulje for a living, pa sam ja nekako pretpostavio da radnju svake epizode on manje-više zamišlja, tj. te delove u kojima redovno umire. Ostatak bi trebalo da je realističan, tj. nekakav kolaž prikaz njegove biografije, ni po čemu izuzetne.Možda svaka od tih "smrti" označava nekakvu metamorfozu, neku bitnu životnu promenu ili tako nešto - rodilo mu se dete, umro mu otac, onu je upoznao, ova ga je ostavila - ali nisam se toliko udubljivao. Gledano posebno, svaka priča je na mene ostavila nekako smirujuć utisak, sa sve tim artworkom... jeste sentimentalno i rasplinuto, ali šta sad, ne možemo svi da budemo Hellblazers, Spiders Jerusalems, i Agents Chews :)

Link to comment
Možda svaka od tih "smrti" označava nekakvu metamorfozu, neku bitnu životnu promenu ili tako nešto - rodilo mu se dete, umro mu otac, onu je upoznao, ova ga je ostavila - ali nisam se toliko udubljivao.
Razmisljao sam jos malo, mozda se radi o odlukama kod kojih pogresan izbor vodi u smrt. Ne pravu smrt, vec metaforicku, smrt snova, nade, takvih stvari.
Gledano posebno, svaka priča je na mene ostavila nekako smirujuć utisak, sa sve tim artworkom...
Na mene depresivan, jebiga. :( A i kakav bi bio kad se svaki broj tako zavrsava.
Link to comment
Chew10pg00.jpgNajzad! Cliffhangeri iz proslog broja su razjasnjeni, ali su se zato pojavili novi. S obzirom da je ovo kraj drugog trejda, kraj je malo antiklimaktican (pogotovo kad znamo kakav je bio kraj prvog). Doduse, sad bar znamo da je Laymanu Srbija i Rusija jedno te isto. <_<
Link to comment

Ovvaj... možda ja nisam ispratio najbolje, ali ne vidim da su objasnili WTF je ta oktopoidna biljka sa ukusom piletine? Skočiše sa tog podzapleta prvo na slovenske vampire pa na valentine's bullshit, bez milosti... :unsure: A što se tiče srpsko-ruskih problema identiteta, piši lepo čoveku i ponudi svoje usluge, prevodilački konsaltning i sl. Tako ćeš bar malo unapred znati šta se dešava :)

Link to comment

Pa to je upravo to, biljka sa ukusom piletine koja se pojavila na ostrvu. Onaj omaleni guverner je pozatvarao sve vidjenije kuvare kako bi eksperimentisali sa novim jelom.

Link to comment
Pa to je upravo to, biljka sa ukusom piletine koja se pojavila na ostrvu.
Uh, jako objašnjenje. Toliko smo znali od starta. Ja sam očekivao neku vezu sa tom globalnom zaverom oko ptičjeg gripa, ili bar da ima extraterrestrial origin. A ne "eto tako, jedna biljka sa pipcima hobotnice i ukusom piletine se jednog dana pojavila na jednom ostrvu..."Ma nema šanse, vratiće se na to kasnije 100%. Nisu je slučajno presadili u saksiju na terasi whatsherface, buduće Mrs. Chew.
Link to comment

Caesar? Pa Savoy mu je valjda pravi šef, mastermind iz senke, a ne onaj kauboj Montero sa početka. Verovatno je zbog njega i namerno promašio Chewa, bio mu je sitting duck...BTW, shvatio sam na šta me od starta asocira crtež: Gorrilaz.

Link to comment

Nego, ja stvarno poslao mejl Laymanu, a ovaj odgovorio u roku od sat vremena... kaze:

I know and agree, Calavera. I would also say that just because Savoy SAID he is a Serbian, does not make him so.
Znaci da nije Srbin uopste! Curses! Foiled again! Edited by Calavera
Link to comment

Ih, izvlači se jeftino kao autori Losta..."Jeste da smo ranije čuli da je A u stvari B, ali ko zna, možda su likovi lagali, možda su i sami obmanjeni, možda ne znamo da održimo koherentnu priču duže od 30 minuta..."Sviđa mi se kako si mu se potpisao sa Manny Calavera, verovatno ga je baš to ubedilo u tvoju upućenost u istočnoevropske lingvističke finese :D

Link to comment

Pa, ako pogledas logicno, ne bih ni primetio da "vampir" ne govori srpski osim ako i sam nisam Srbin (ili bar razumem jezik). Ko zna, mozda mi email izadje u sledecem broju. :Dedit: Nego, ponovo iscitavam Casanovu i svaki put kad ga ubacim u CDsiplay mi deluje sve bolje. Ovo je kao The Big Sleep (film), prvi put ga gledas zbog Bogartovih onelinera i noir atmosfere, a u kasnijim ponovnim gledanjima pocnes da kapiras sta se tu zapravo desava.edit 2: Casanova9-018.jpg:lol:

Edited by Calavera
Link to comment

Ja iščitavam zaostale brojeve Unwritten, i jebiga, opet sam razočaran Majkom Kerijem.mryezb.jpgPremisa je bila više nego obećavajuća, ovaploćenje uberpopularnog literarnog lika (open source Harry Potter) u stvarnoj osobi, i rezultujući problemi identiteta... plus organizacija iz senke koja vekovima unazad utiče na pisce i kroz njih oblikuje stvarni svet.Egzekucija je bila... less than expected. Carey se pogubio u fantaziranju i fanovskom praćenju protagoniste, bez dovoljno strukture i usmerenja, likovi su mu bledi, skoro kartonski, mini-zapleti često banalni... nekad deluje kao da mu je neko drugi zadao tu premisu, pa se on sad muči da izgura do raspleta.That being said, onaj one-shot sa Kiplingom i Markom Tvenom mu je bio odličan. Šteta što ostatak stripa nije takav.Od Lucifera na ovamo nisam naišao na nešto Kerijevo što baš valja. God Save the Queen je treš, Crossing Midnight prosek u najboljem slučaju, a Hellblazer ko Hellblazer. :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...