Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Laibach has been payed with uncommon honour by editors of cult comic edition ABSOLUTE KINGDOM COME. In its new editon, which has been issued at American publishing house DC Comics, Laibach's frontman is appearing as one of the new superheroes from the story. He has been named Von Bach and is, among Superman, Batman, Captain Marvel, King Crimson and other flying hypertrophies, featured as a negative hero.Dressed in Laibach-style uniform he wears groups's trademark on his chest and is, just like the rest of heroes, flying trought the air with supersonic speed.Von Bach was described in the card set as "Yugoslavian would-be dictator." The Revelations supplement says this about him:"This is one of my earliest new-breed designs and one of the most important. This German-speaking superhuman and would-be dictator is the example of the Hitleresque villain that had so much symbolic importance in the Golden Age of superheroes. The blocky cross on his chest is evocative of the kind of bold symbols used by Fascists. Von Bach has the words `liebe' (love) and `hass' (hate) tattooed on his arms and, in fact, his entire body has been covered with one large tattoo of that dark color that most tattoos become, with his natural flesh color only coming through in the designs on his body."
Von-Bach_250.jpgSuperheroes_von-bach_250.jpg
Link to comment

Ja sam isto za neko deljenje stripovskih tema, zato sto sam prilicno plitak citac stripa i ne zelim citati teme koje se ne ticu mojih direktnih interesovanja :)U njih spadaju:Sve sto izdaje Vertigo. Iz razloga sto moja Vertigo kolekcija vise nema novih clanova, jer sam sve vec skinuo. To mi s jedne strane zadaje bol, jer sam na primer Konstantina kompletno procitao tri puta, a s druge strane me tera na istrazivanja u smeru Image-a, Crossgen-a, Dark Horse-a... sto polako podize moje obrazovanje za koji stepen.Zombi stripovi koji mogu da se porede sa The Walking Dead. Zato sto svaki novi broj cekam kao ozebao sunce, diveci se genijalnosti autora i briljantnosti same ideje da se zombi stavi u bilo koje umetnicko delo. Po mom misljenju, gde god ima zombija, ne moze biti bas toliko lose, a ovom prilikom bih naglasio da svako poredjenje sa gore pomenutim remek delom koje ne naglasava superiornost istog ce u startu biti odbaceno kao neozbiljno :)Image stripovi koji valjaju. Ne da nema nista sto valja, nego su izdali mali milion stripova. U ovom trenutku imam pedesetak naslova na hardu i primecujem da tek svaki deseti vredi citati. Svaki savet u ovom smeru je dobrodosao....I tome slicno...Inace, smatram da Y nije u redu nazivati limunadom, posebno posle desavanja iz novembarskog i januarskog (2008) broja. Nazovite me detetom, ali tamo je postavljeno mnogo pitanja koja se retko vide postavljena na tako dobar nacin, od osnovne radnje, do mnogih podradnji.

Link to comment

morala sam da se zakacim, pa sta kosta da kosta.upravo odgledala novu epizodu the simpsons (valjda 7. u 19 sezoni), nisam mogla da odolim bez obzira na nemacki nah, da bas ne otkrijem sve, ali comic book guy dobija konkurenciju, i u novoj radnji artists' signing.tu su clowes, spiegelman, i jedini koji nije nahovan: gospodin alan mur. obavezno gledati, neke od recenica koje izgovara su antologijske.

Link to comment
cinilo ti se nekad davno. ko i alan ford.ja sam se lozio u osnovnoj, ali dosta je naivno kada procitas posle mnogo godina.
Zbavio blagodareći dobroti 1 forumaša kome i ovom prilikom zahvaljujem. Kada ga izguštam javljam utiske.
Link to comment
  • 2 weeks later...

upravo procitao:x2709.jpgi have, in my time, found little use for convention - especially insofar as it involves being dictated to by men. nista posebno, al nije lose, jednostavna avanturisticka pricica bazirana na krajnje ociglednoj mitoloskoj referenci (i cinjenici da je i ona poznavala nekog ranijeg elementala, sto meni deluje prilicno nategnuto), ali solidno odradjeno. a ima i malo sexa. nisam nikada ranije citao andy diggle-a (tekst), pa ne znam kakvi su mu inace standardi, al ovde se u najmanju ruku nije izblamirao.sudzuka (crtez) isto solidan, standardno zanatski nenametljiv i blizi evropi od vecine vertigovaca; recimo na nivou last man-a ili fables.meni je johanna zapravo zanimljivija zbog sandmana nego zbog samog hellblazera (sa kojim bas i nema neke veze), tako da je ova knjiga, vrednost same price na stranu, zanimljiva i kao jos jedan delic puzzle. prica se desava 1785, par godina pre susreta sa morpheusom i hobom galdingom, i francuske revolucije; i objasnjava se kako je johanna constantine postala lady, a i kako je prvi put saznala za susrete u taverni.(edit: sad vidim da nikome osim najupucenima verovatno nije jasno - lady johanna i john constantine su rodjaci, jebo oca ako znam kakvi, iz razlicitih vekova, u svakom slucaju oboje su clanovi porodice koja se na raznim mestima pojavljuje u raznim dc serijalima. ovo je izaslo kao specijalno izdanje hellblazera ali zapravo kao sto rekoh gore bas i nema neke veze sa tim serijalom, moglo je biti i specijalno izdanje sandmana, osim sto nije dovoljno dobro i sto sandman vise ne izlazi a hellblazer da. elemental se odnosi na swamp thing-a, strip u kojem je alan moore kreirao john-a, od cega je cela ideja o porodici magova constantine krenula. johannu je kreirao neil gaiman u sandmanu. prvi put se, zajedno sa sekspirom, pojavljuje u epizodi "man of good fortune", u pomenutom susretu u taverni 1789, a kasnije se ispostavlja na razne nacine bitna i postaje jedna od dragih sporednih likova. john se takodje pojavljuje u sandmanu.)sad sam opet prelistavao sandmana, "man of good fortune". svaki put se najezim koliko je gaiman superioran, na nivou svake recenice.- i am no devil.- and i'm not jewish.

Edited by kurdi
Link to comment
Inace, smatram da Y nije u redu nazivati limunadom, posebno posle desavanja iz novembarskog i januarskog (2008) broja. Nazovite me detetom, ali tamo je postavljeno mnogo pitanja koja se retko vide postavljena na tako dobar nacin, od osnovne radnje, do mnogih podradnji.
nismo dotle stigli, cekamo trade, koji je iz neobjasnjivih razloga najavljen tek za jun.ali stvarno ne vidim kako ce iz svega da se ispetlja u 6 epizoda.aj osnovna, ali podradnje... jel saznajemo recimo ko su uopste kulperi i one bube sto ubise onu vise-s-nego-m psihologicarku?ja licno y volim, ali sam ovde malo obazriv da nam se ne razocraju austerovci, pa da dignu ruke od daljeg citanja stripova i krenu da nas zezaju.a i jeste limunada u odnosu na recimo sandmana.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...