Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

gilijamov omiljeni bend je i moj omiljeni bend, najbolji bend sa te kanacke indi scene koja je najjace gruvala pre par godina i koja je u 1 emociji bila prilicno prepoznatljiva i prilicno suprotna od onoga sto citamo u stripu. i on, gilijam, svakako bolje razume te stvari od oba pilgrimova autora. urajta to ne interesuje i dolazi iz 1 2. miljea. misim, bek radi saundtrek, helou?! a scenarista stripa potcenjuje stvari o kojima pise, a to nije lepo ni dobro.

Link to comment
vocmene bi mozda mogao da uradi samo mur himself.i gledajte bre mindscape, posle toga vise nema price.nemam nameru da gledam vocmene. stvarno mislim da je to jedno od retkih dela koja ne treba da se obradjuju u drugom mediju.a ti dvostruki spijunu, neces me navuci da te kaznjavam zbog kritika cere. samo moras da dokazes tu demijovstinu, u moje vreme su tamo bili 30stgs samo ako su raspadnuti od necega.ironman je dosta kul adaptacija. mada nista ne moze ugroziti eksmene.
koliko se ja secam u jednom trenutku se pominjao i paul greengrass. e sada doticni je mozda bio i najbolji izbor za adaptaciju watchmena. malo arty, u stanju svedenim sredstvima da drzi visoku akciju i neko ko bi mogao da bude dave gibbons moorove celuloidne vizije. e sada tu dolazimo do gvinta. greengrass je neko ko bi tom projektu prisao kao filmadzija a ne kao geek u prodavnici slatkisa odnosno kao neko je svestan da su watchmeni u mediju u kom su nastali umetnost sama i da vidi iza ljudi u helankama i trikoima ali bojim se da studiju nije to trebalo.cera ima pusketinu :) i rest my case
Link to comment
01-000.jpgth_01-010.jpg th_01-023.jpgImate ovo na Stripzoni, sva tri broja koja su prevedena na hrvatski. Rec je o bandi motorista koji non-stop vise u baru iz naslova i povremeno izvoze svoje masine na cestu, klasicna francusko-belgijska skola. Gomila kratkih prica, u stilu Gastona... zapravo, pre nego sto sam se informisao na Googleu, na osnovu onih nekoliko tabli koje sam video sam mislio da je ovo delo Franquina licno. Prevod je genijalan, likovi pricaju seksi™ dalmatinskim dijalektom. :D
Link to comment
01-000.jpgth_01-010.jpg th_01-023.jpgImate ovo na Stripzoni, sva tri broja koja su prevedena na hrvatski. Rec je o bandi motorista koji non-stop vise u baru iz naslova i povremeno izvoze svoje masine na cestu, klasicna francusko-belgijska skola. Gomila kratkih prica, u stilu Gastona... zapravo, pre nego sto sam se informisao na Googleu, na osnovu onih nekoliko tabli koje sam video sam mislio da je ovo delo Franquina licno. Prevod je genijalan, likovi pricaju seksi™ dalmatinskim dijalektom. :D
izlazilo je i u stripoteci nekad davno.
Link to comment

Jeste, sad se i meni javlja™.Enivej, prelistah malo ovaj novi Caravan malopre u AF-u... bezveze. Naslovnice su do jaja i najbolji deo stripa, ali ovo unutra je isti Bonelli, drugo pakovanje. Isti zastareli crtez, isti smuseni dijalozi... covek bi pomislio da ce, s obzirom da se radi o mini-serijalu od 12 brojeva (valjda?), sadrzaj biti na visoj razini™, ali jok.

Link to comment
Jeste, sad se i meni javlja™.Enivej, prelistah malo ovaj novi Caravan malopre u AF-u... bezveze. Naslovnice su do jaja i najbolji deo stripa, ali ovo unutra je isti Bonelli, drugo pakovanje. Isti zastareli crtez, isti smuseni dijalozi... covek bi pomislio da ce, s obzirom da se radi o mini-serijalu od 12 brojeva (valjda?), sadrzaj biti na visoj razini™, ali jok.
nisi u pravu. daj mu vecu sansu od samo prelistavanja u radnji
Link to comment

da moram, platila bih, workshop ovakvih razmera, sa ovakvim predavacima, skautima i umetnicima je sjajna prilika za videti i nauciti nesto novo, a nekom se mozda i posreci da nadje posao na portfolio reviews day. no, posto mi je marko zet, idem da pomognem, ucim i uzivam.

Link to comment
000-fc.jpgth_005.jpg th_020.jpgU nekim delovima sveta poznatiji pod nazivom "ovo bi i moj slepi pas znao da nacrta". Nema sta tu mnogo da se objasnjava, samo gledajte slicice. Lewis Trondheim je 1 car i da imam para za Fibrinog Zekana, ne bih casio casa™.U drugim vestima, King City #7 je i dalje odlican. Odolevam zelji da se bacim na Daytrippera i Varvarina Joea dok ne budu gotovi.
Link to comment
Odolevam zelji da se bacim na Daytrippera i Varvarina Joea dok ne budu gotovi.
Što se Daytrippera tiče, ne moraš da se uzdržavaš. Nema nikakvog kontinuiteta između brojeva, ni identitet glavnog junaka nije baš fiksiran. Svaki broj je nezavisna vinjeta, bez previše smisla ali prelepo napisana i nacrtana.Štaviše, preporučio bih da se čita sa pauzama - kad veće nema onog "what happens next" momenta bolje je da se svakom pojedinačno da malo vremena to sink in.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...