Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

5 hours ago, renne said:

Popunio i ja, ali ima bezveznih pitanja

Gde se mogu sećati od pre pedeset godina koji sma prvi strip pročitao, npr

 

ja sam stavio da je veliki blek, mada moze biti i da je komandant mark. u stvari, baba mi je citala stripove kad sam imao oko 4-5 godina i engleze zvala engelezi. i od tada je krenula ljubav prema stripu, a zahvaljujuci njima sam da citam naucio mnogo pre nego sto sam posao u skolu.

  • Hvala 1
Link to comment

Odgovorio i ja. Kad se pominju stripovi za mlađe, Kalvin i Hobs isto mogu biti zanimljivi. Opet, računam da su novim generacijama bliži i dalje superheroji ili čak mange (darkwood je imao nekih). Fibra je isto krenula sa nekim izdanjima baš za mlađu publiku, generalno nekakva ponuda postoji.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Popunila sam.

Ima sad, osim navedenih, za klince i Garfild. To čitaju moji.

Ja sam počela da čitam s 9 godina, Alana Forda. Čak se sećam donekle i priče.

I ćera je jedno vreme čitala ALana Forda, čak kao nešto i sakupljala. Sad klinja čita ćerine Garfilde.

Ne znam kako da se odredim prema recimo Dilanu Dogu, kog sam počela da čitam u 5. razredu, a dete mi je sad toliko. Kao, rated R je :mellow:

A imaju ih na izvolte, cela polica je u DD-ovima.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Ne znam kako da se odredim prema recimo Dilanu Dogu, kog sam počela da čitam u 5. razredu, a dete mi je sad toliko. Kao, rated R je :mellow:

A imaju ih na izvolte, cela polica je u DD-ovima.

 

Neka čita Dilana, neće ništa da joj fali, naprotiv.

 

Ne znam kakav odnos imate u smislu o čemu razgovarate, ali možeš eventualno da joj kažeš da ima nekih specifičnih stvari, nasilja i golotinje i da sama odluči da li joj to prija ili ne. 

 

Mislim pola nas je to počelo da čita sa 7-8-9 godina :D

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

Neka čita Dilana, neće ništa da joj fali, naprotiv.

 

Ne znam kakav odnos imate u smislu o čemu razgovarate, ali možeš eventualno da joj kažeš da ima nekih specifičnih stvari, nasilja i golotinje i da sama odluči da li joj to prija ili ne. 

 

Mislim pola nas je to počelo da čita sa 7-8-9 godina :D

 

 

Pa i ja sam, to kažem, a danas postoje drugi kriterijumi :D

Mislim da je ranije izbegavala zbog prštećih mozgova, raspadajuće kože itd., ali je nedavno počela da gleda horore (sa mnom :lolol:

Golotinju su svakako učili, za to mi je u nekoj situaciji rekla, "ok mama, znam sve to, to on (brat) još ne zna, ali ja sam pobogu to učila". :isuse:

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

 

Pa i ja sam, to kažem, a danas postoje drugi kriterijumi :D

Mislim da je ranije izbegavala zbog prštećih mozgova, raspadajuće kože itd., ali je nedavno počela da gleda horore (sa mnom :lolol:

Golotinju su svakako učili, za to mi je u nekoj situaciji rekla, "ok mama, znam sve to, to on (brat) još ne zna, ali ja sam pobogu to učila". :isuse:

 

Dilan čak nije ni preterano eksplicitan, ima seksa, ima sisa, ali mislim da nije baš nešto što ona već (verovatno) nije videla ovako ili onako (da ne kažem učila u školi!) :D

Mislim ja kao klinac sam to voleo da vidim ali ni tada nisam imao osećaj da je to sad nešto ne znam šta krupno.

  • Haha 1
Link to comment
22 minutes ago, copkillah said:

 

Dilan čak nije ni preterano eksplicitan, ima seksa, ima sisa, ali mislim da nije baš nešto što ona već (verovatno) nije videla ovako ili onako (da ne kažem učila u školi!) :D

Mislim ja kao klinac sam to voleo da vidim ali ni tada nisam imao osećaj da je to sad nešto ne znam šta krupno.

 

Da, u pravu si, kad malo razmislim, nije Dilan ne znam kako R. Najjače je što i ja, koja sam verovala kako sam openminded i drugačija keva :sleep: dolazim u situacije da se zapanjim šta sve ovo starije dete zna, i još me kao poklopi, jao bre mama stvarno......:lolol:

 

Uglavnom, imaju biblioteku stripova u kući, na raspolaganju im je :)

Ja sam uglavnom bunarila kod starije braće, zavlačila se po ćoškovima....

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Popunila. Za decu može i Hogar Strašni. Moj stariji sin lista Asterixa za sad, bogu hvala kuća nam je pećina sa strip-blagom tako da će moći da bira. 

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

spacer.png

 

Sećam se Prata

Jako dobra knjiga. Pri kraju sam, još 20-ak strana.

Fali samo Patricija Canoti, ali kako su je ostali kvalifikovali, verovatno nije dolazilo u obzir da se i ona ovde nađe.

 

Autor : Mišel Žans (priredio)
Izdavač : STALKER 2021
Knjiga „Sećam se Prata” sabira svedočanstva osmoro ljudi iz Pratovog najbližeg okruženja. To su članovi njegove porodice, saradnici, prijatelji od najranijeg detinjstva. Njihove uspomene otkriće nam njegovu ljudsku stranu – vrline i mane – koju nismo uvek mogli da razaznamo, često zaslepljeni mitom o Pratovoj genijalnosti i njegovoj romanesknoj biografiji, kao i identitetskom isprepletenošću s njegovim Kortom, čemu je on sam, svojim bezgraničnim pripovedačkim darom, ponajviše kumovao. Subjektivna svedočanstva ispričana u Malamoku, ostrvskom naselju na ulazu u Venecijansku lagunu, potkrepljena brojnim privatnim fotografijama, pomoći će nam da stvorimo objektivniju sliku o tome ko je bio Hugo Prat.

 

Odlomak:

Sećam se kako nam je jednom prepričao film koji je gledao u jednom od najbednijih venecijanskih bioskopa. Ulaz je bio jeftin, ali slika loša, a rolne često pomešane. Dakle, vratio se sav oduševljen i prepričavao nam japanski film o kamikazama… Toliko neobična stvar, toliko senzacionalna da smo svi otišli da pogledamo film. Teško razočaranje, otužna nebuloza… Našli smo Huga, nezadovoljni, a on će: „E pa, mnogo je bio bolji onaj film koji sam vam prepričao!” I bio je u pravu, njegov pripovedački talenat napravio je razliku, a u to vreme imao je tek sedamnaest-osamnaest godina…
Ivo Pavone o Hugu Pratu
 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, klimt said:

 

Odlomak:

Sećam se kako nam je jednom prepričao film koji je gledao u jednom od najbednijih venecijanskih bioskopa. Ulaz je bio jeftin, ali slika loša, a rolne često pomešane. Dakle, vratio se sav oduševljen i prepričavao nam japanski film o kamikazama… Toliko neobična stvar, toliko senzacionalna da smo svi otišli da pogledamo film. Teško razočaranje, otužna nebuloza… Našli smo Huga, nezadovoljni, a on će: „E pa, mnogo je bio bolji onaj film koji sam vam prepričao!” I bio je u pravu, njegov pripovedački talenat napravio je razliku, a u to vreme imao je tek sedamnaest-osamnaest godina…
Ivo Pavone o Hugu Pratu
 

Tajna kvaliteta tog filma kojim je Prat bio oduševljen je u pomešanim rolnama!

Odrastao sam na filmovima u provincijskom bioskopu, u kojem je Čepke, naš kinooperater, činio istu stvar - menjao redosled rolni, izostavljao nepotrebno i sl . Sve u svemu, dobro iskustvo! Recimo, kada ti kasnije u životu serviraju Linča, nemaš nikakvih problema da pohvataš konce- sve ti dođe prirodno.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Ras said:

Tajna kvaliteta tog filma kojim je Prat bio oduševljen je u pomešanim rolnama!

Odrastao sam na filmovima u provincijskom bioskopu, u kojem je Čepke, naš kinooperater, činio istu stvar - menjao redosled rolni, izostavljao nepotrebno i sl . Sve u svemu, dobro iskustvo! Recimo, kada ti kasnije u životu serviraju Linča, nemaš nikakvih problema da pohvataš konce- sve ti dođe prirodno.

kinooperater - montažer :D

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...