Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Sage se sećam još kad je serijal krenuo u USA, preporučiše ga na nekom podkastu, pa sam ukrao par komada sa neta i posle čitao kako su nailazili. Odlično je bilo, al posle neog vremena sam prekinuo, nisam imao nešto vremena za čitanje, a i stripovi na računaru mi nisu baš neki ugođaj. Što se ČK tiče, imaju svašta, ali nit je jeftino :D nit imam gde da smestim sve što bi me interesovalo. Kupovao sam komplete Asteriksa kako su nailazili, što zbog svoje nostalgije, što zbog edukacije novog naraštaja. Malo mi je čudno kada čitam u ovom novom prevodu, upamtio sam na Politika-Klajn varijantu sa sve imenima likova, citatima itd. S druge strane, sad imam Internet pa mogu da skapiram latinske sentence koje onaj matori gusar i Rimljani odvaljuju i vidim ko su sve te karikature koje se pojavljuju.

Od ovih ostalih, ne ulazi mi se u Marvel kosmos, možda pazarim Vočmene neki dan kad naletim i nekog od Bluberija. Snebivam se Bonelijevih boleština, ove ostale stvari koje se nude nemam pojma šta su, pa će verovatno da se završi reciklažom svega onoga što sam davno čitao u Zabavniku.

Link to comment

Mozda je pogresna tema, al nema veze.

Koliko mogu da vrede ukoricene Galaksije od pre skoro 50 godina? Tacnije od 72-80, fali 1977...
Mozda I ne fali, samo trenutno ne mogu da nadjem



bb7bf027131dddcf5c8f4928df15834d.jpg

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Ja sam nabavio sve Bluberije, neka ih

 

i ja sam bio u iskusenju ali ipak nisam hteo da dupliram posto ga vec imam u sasvim ok izdanju marketprinta. a i budzet za stripove mi je nategnut posto kupujem magicnog vetra (brutalan strip, ako neko nije citao), kena parkera i komancu.

Link to comment

ČK bi valjda uskoro trebala početi i Taličnog Toma. Inače, deluju kao prilični kalkulanti, osim reciklaže starih naslova, čekaju da nestanu i neka (relativno) skorašnja, Sendmena je do nedavno bilo da se nađe svih brojeva (B.Put/Darkwood), Y: Poslednji muškarac (Fibra) trenutno nema samo prvog + će uskoro i serija.

 

Darkwood je pre 2 godine bio pred raspadom ali se čini da će se ipak održati. Za Kena Parkera postoji alternativa (i to cenom povoljna) u onim trobrojima (Fibra).

  • Hvala 1
Link to comment

Bez kalkulanta nema kapitalizma. Sad će i Taličnim da mi izbiju novce iz džepa.:hihi: Zanimljiv mi je bio Bluberi 1, onaj crtež i radnja, nisam znao (fala Gugle) da su se toliko naslanjali na istorijske događaje. Baš da pribavim neki od ovih starijih, gde bi trebalo da budu zli Kantril i ekipa.

Link to comment
  • 2 weeks later...
59 minutes ago, renne said:

Izlazi i prvi broj taličnog toma

 

Bas dodjoh to da postavim.

 

1633602286_Tali%C4%8Dni%20Tom%201%20nasl

 

Izgleda da su krenuli bas od kulina bana, u prvom broju ce biti epizode: Zlatni rudnik kola kopaca, Veliki rodeo i Arizona. Ja nisam citao niti jednu od ovih i mislim da nisu bile objavljene u onim Politikinim izdanjima.

  • +1 4
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pazario prvog Talicnog Toma iz "Carobne knjige", mnogo je cudan crtez :lolol: kao i kod svih pocetaka, glavni lik ne lici na sebe :) nisam jos procitao epizode, ali kvalitet izrade je na mestu, jedini minus je sto nemaju onu mozaik sliku na bocnim delovima korica kao kod Asteriksa.

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 23.10.2021. at 17:45, goofs said:

Pazario prvog Talicnog Toma iz "Carobne knjige", mnogo je cudan crtez :lolol: kao i kod svih pocetaka, glavni lik ne lici na sebe :) nisam jos procitao epizode, ali kvalitet izrade je na mestu, jedini minus je sto nemaju onu mozaik sliku na bocnim delovima korica kao kod Asteriksa.

 

Daj neku fotku, baš me zanima na šta liči.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...