Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

4 hours ago, Milošica said:

Jedno pitanje,mada ne znam da li je to prevaziđeno za prefinjeni ukus ovde :D

 

Dilan Dog ili Zagor? U mom društvu,od nas 10ak koji smo čitali ili čitamo stripove,samo smo jedan drugar i ja za Dilana :D

Nekada se takva pitanja nisu postavljalo

Čitalo se bukvalno sve

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Milošica said:

 

Dilan Dog ili Zagor? U mom društvu,od nas 10ak koji smo čitali ili čitamo stripove,samo smo jedan drugar i ja za Dilana :D

Kakvo je ovo pitanje? Takvi feminizirani ficfirici kao sto je Dilan Dog nisu bili ni u najavi kada je autenticni, najveci, najhrabriji I neponovljivi ubica svih vrsta azdaja,nitkova i ubica, Zagor Te Nej zario I palio, ne samo po Darkwoodu, vec I mnogo sire... :cool:

Link to comment
On 25.9.2020. at 11:33, Milošica said:

Jedno pitanje,mada ne znam da li je to prevaziđeno za prefinjeni ukus ovde :D

 

Dilan Dog ili Zagor? U mom društvu,od nas 10ak koji smo čitali ili čitamo stripove,samo smo jedan drugar i ja za Dilana :D

 

Zagor je baš klinački strip, voleo sam ga do možda svoje osme godine, onda sam prešao na DD i MM. Posle kada sam pokušao opet da čitam, bilo mi je jako mnjeh pa nisam hteo da kvarim uspomenu. Dilan može i sada da se čita bez problema, iako je i tu kvalitet podosta varirao tokom godina. Između njih dvojice - Dilan, a ako gledamo Bonelija - Marti mi je #1. 

  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, renne said:

e jebi ga, do osme

ti baš bio napredan klinac

 

Ne, nisam batalio strip tada jer mi je bio glup, nego su mi ovi pomenuti bili zanimljiviji i prosto se više nisam više vraćao. U tom periodu mi je i ujak poslao ceo gepek Stripoteka i sve to mi je bilo zanimljivije od Zagora. A bio mi je malo glupav kada sam kao "mator" pokušao opet da ga čitam. Samo sam dao okvirni period kada sam otprilike prestao da ga čitam.

Link to comment

U mom društvu Zagor je bio broj 1 strip u tom nekom periodu do pred kraj osnovne škole. U srednjoj, primat preuzima Dilan Dog (eventualno M. Misterija) i...

forumov Sekstrip :D

Link to comment
On 25.9.2020. at 9:13, goofs said:

Halal vera :hail: 

 

Mislim da ti je najbolji i najsigurniji odgovor sajam knjiga, jer tamo bude puno strip-antikvitara i mozes da nadjes svasta a i da pokupis kontakte. Zajeb je sto ne verujem da ce biti sajma knjiga ove godine. Uglavnom, jednom prilikom na sajmu, uz pazar nekih Talicnih Toma, sam dobio ovu vizitku, pa mozes mozda da probas, uz ogradu da je to bilo pre dobrih 4-5 godina, pa mozda se vise covek ne bavi time.

 

zXR8s24.jpg

 

Inace svi strip-klubovi koji se bave antikvitetima su na taj fazon, vizitka i jedan broj telefona, nemaju svoj "salon" i prodajno mesto. Dakrwood je sada izdavacka kuca i knjizara, oni se ne bave vise antikvitetima.

Inace, imam dva ova trobroja sa tvoje slike, rozi i zeleni :) 

Citas li ove nove Fordove sto izlaze? Ne znam ko to izdaje i valjaju li ista.

 

 

Evo me posle duže vremena, mnogo obaveza + net ne radi dva dana, odlepio sam načisto. 

Znam za sajam, jedne godine dok me još držalo sam kupio dosta komada. Inače, kad si spomenuo talični tom, kupio sam dva na limundu baš juče.. Ćale je to imao, i naravno, sad bih se ubio što su nestali pitaj boga kada gde i kome, pa ću polako krenuti kad ovo kompletiram da se sa tim zezam, a planiram da skupim i maxmagnus, meni je to sjajan strip uvek bio, a i srećom ili nesrećom, ima ih samo 25 komada.

Novo ništa nikad nisam čitao, nekako ne mogu... Kada kompletiram epizode, krećem sve ispočetka...

 

 

On 25.9.2020. at 11:41, sekretar said:

Najlakse ti je da odes na FB, ima dosta strip grupa i da napsies sta trazis sami ce ti se javiti, sad ne znam da li su derikoze ali vredi probati

neke od grupa

 

https://www.facebook.com/groups/2167622646686846/

 

https://www.facebook.com/groups/154685201727119/

 

https://www.facebook.com/groups/672626676114583/

 

 

 

Hvala!

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, ToniAdams said:

jbg cim je dilan krenuo da izlazi bio je >>> zagor. 

kako se zove onaj pandurski sto je tu negde u isto vreme kad i dilan krenuo da izlazi? to je bilo prilicno ok.

nik rajder?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...