Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

Kada mi je brat od tetke doneo kao klincu jedan Asterix strip album u boji, bio sam toliko odusevljen, da sam se pravio blesav, kako isti nije kod mene.:happy:

Hvala za sve zabavne sate.

Link to comment
On 25.2.2020. at 0:07, maheem said:

Ja uzeo Akiru. Treći put :D Maestralno

Juče sam završio drugo čitanje Akire. Prvo sam dao sinu, pa kad videh da nije zainteresovan ("Bolji je Naruto"), uzeh da prelistam, a onda nisam mogao da se zaustavim.

 

Večeras sam ponovo započeo treći tom Stevea Canyona. Polako, sa uživanjem, Caniff je za mene bio i ostao broj 1. 

 

RIP Uderzo

Link to comment
  • 2 months later...

Uvek sam voleo stripove, a posto me skola nikada nije interesovala, uglavnom sam provodio vreme gledajuci VHS kasete, slusajuci diskove i citajuci stripove kada je trebalo da se vise posvetim skolskim obavezama, nazalost nikada nisam imao neku zavidnu strip kolekciju, ni priblizno veliku kao sto je bio slucaj sa diskovima i video kasetama, ali koji god strip da mi je pao u ruke, istog momenta bih se bacio na citanje i gledanje slika, da sada ne smaram koji su mi sve bili omiljeni, osvrnucu se na ono sto mi se prethodnih godina najvise svidelo.

 

DC Comics je za mene uvek bio broj jedan, pre svega jer sam obozavao sve sto je vezano za Gotham City, sve pozitivce i sve negativce, uvek sam mastao o njemu i cesto sam zamisljao da Beograd tako izgleda, narocito dok sam slusao prvi album od grupe VIP, a krivo mi je sto su skoro svi DC filmovi snimljeni u Holivudu za mene bili ogromno razocaranje, jedino ona trilogija od Nolana je zadovoljila neka moja ocekivanja, dok na primer Marvel snima daleko bolje i zabavnije filmove, narocito Deadpool oba dela, nego sto stampa stripove, bar je to neko moje misljenje.

 

Zadnjih godina najomiljeniji strip mi je postao Red Hood and the Outlaws, narocito Volume 1 kada su u ekipi Red Hood, Arsenal i Starfire, dok mi je Volume 2 ipak znatno slabiji kad u pomoc Crvenoj Kapuljaci dodju Artemis i Bizarro, inace sam Red Hood za one koji mozda nisu upuceni je pre mnogo godina bio Joker, pre nego sto je poludeo, a kasnije je pod Crvenu Kapuljacu dosao Jason Todd, drugi po redu Robin nakon sto je Dick Grayson postao Nightwing, a najjaca fora je u tome sto je Jason Todd ubijen od strane Jokera, da bi zatim bio odnet u Lazaruus Pit gde ga je Ra's al Ghul digao iz mrtvih, samo sto od tada Jason kao novi Red Hood vise nije bio pozitivac, nego je sve vise i vise poceo da odlazi u sivu zonu, da bi u par navrata postao veci negativac od onih protiv kojih se ranije borio, medjtum kasnije se ponovo vratio na pozitivnu stranu.

 

Steta sto jos uvek nije snimljen nijedan film o njemu, bas mislim da bi Red Hood mogao biti pravi pogodak Warner Bros. Pictures, da mene pitaju ja bih izabrao da ga glumi Zac Efron, posto sam video neke slike koje su fanovi pravili i mislim da bi se savrseno ukopio kao Jason Todd, nego pre deset godina je izasao dugometrazni crtac posvecen njemu pod imenom Batman: Under the Red Hood (2010) i preporucujem ga svima.

 

https://www.imdb.com/title/tt1569923/

 

AplLROE.png

 

Nego da se vratim na strip Red Hood and the Outlaws Volume 1, to je meni cisto savrsenstvo i svako izdanje mi se mnogo svidelo, a posebno moram da izdvojim Starfire, to je za mene postala najlepsa i najzgodnija strip junakinja ikada, narocito sa onom svojom vatrenom crvenom kosom i prelepim zelenim ocima, za one koji ne znaju nista o njoj, ona je najprepoznatljivija kao deo Teen Titans ekipe, pravo ime joj je Princess Koriand'r, dolazi sa planete Tamaran i sto je najjaca fora, tamo svi dozivljavaju seks kao sto recimo mi dozivljavamo rukovanje, znaci bez problema ulece u krevet sa kim stigne, vise se ni sam ne secam koliko je imala seks scena, ali bilo ih je vise nego u bilo kom stripu koji sam procitao, a najbolje je da ovaj post obogatim sa nekim primerima da ljudi vide kako to izgleda, Starfire je prava Boginja :wub:

 

bmEm7Jd.jpg

 

Stavicu u spojler jos 8 slika da ne bih zatrpavao ovaj post, kao i da ne pokvarim citanje nekome ko zeli da procita ceo strip, a ostali uzivajte u najlepsoj strip junakinji :heart:

 

Spoiler

oeSQDqb.jpg

a4xW2qA.jpg

Uvwme8g.jpg

A0BmHvm.jpg

wur3JXp.jpg

P6NRWOH.jpg

lVzzy4T.jpg

iFVVUNj.jpg

 

Edited by Бруклинский
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Jel ima ljubitelja Maltezea na ppp?

 

Ničim izazvan sam uzeo da obnavljam gradivo, odrastao sam uz 2-3 albuma hrvatskog izdanja (crno-beli tisak), jako sam voleo te stripove tada...a sada uvidjam neke stvari malo drugačije, recimo dijalozi su puni vrlo nevešte ekspozicije, a crteži imaju sporadično greške (uglavnom anatomske prirode). Sve mi to sugeriše da Prat nije bio baš vrhunski ni pisac ni crtač, ali i pored toga stripovi imaju jedan nenadjebiv šmek i duh koji malo koji drugi imaju. 

Link to comment
On 10.7.2020. at 12:27, goofs said:

Sve mi to sugeriše da Prat nije bio baš vrhunski ni pisac ni crtač

 

Posle ove konstatacije nema se sa tobom šta pričati o Prattu, i o stripu uopšte.

Link to comment

Nemam pojma kakav je hrvatski prevod na Kortu, moje iskusktvo sa Bernijem koji drzi nekoliko hr kuca (ludens, bukglob, stripagent) je da ne placa previse lektore, a i vecina prevodilaca su mu pokupljena zbrda zdola. Ovo sto ja imam od njega u mojoj biblioteci (MM, DD, NN, MNO i nekoliki albumi tipa Silaz, Mobi Dik, Bronzano doba) je takvo ko da sipam sodu bikarobonu u oci kad iscitavam njegov "prevod".

Sto se samog crteza tice, tu sam sa klimtom u saglasnosti.

Treba te tuci samo tako:P

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nikola Đorđević je uradio dobar posao sa prevodom Korta u Komuninim izdanjima. Imam i neke albume u izdanju Bookglobea i ne sećam se da mi je prevod smetao.

 

Pretpostavljam da Prat verovatno nije među omiljenim autorima ljubitelja hirurški preciznog i detaljističkog crtanja.

Sam Prat je govorio o crtežu koji se menjao tokom godina i koji je u poznim epizodama Korta (Švajcarci, Mu...) postao pojednostavljen i gotovo simboličan.  Mislim da se može povući paralela i sa Mebijusom, čiji je crtež evoluirao na sličan način. Verujem da se radi o svesnom izboru autora (i u slučaju Prata i u slučaju Mebijusa) i teško bi mi bilo da uopšte polemišem o lenosti, unovčavanju stare slave i sličnim trivijalnim razlozima. Moglo bi se postaviti pitanje inspiracije i baš me zanima koliko bi ljudi izabralo neku od ovih priča (Švajcarci, ili Mu) za omiljene Kortove avanture?

Link to comment

Akira, uzeo i ja da čitam na srpskom po prvi put, nakon čitanja na engleskom - ima ovo Marketprint izdanje sa početka XXI vijeka u Alan Fordu za 2000 dindži, komplet od 40 svezaka, bagatela.

 

Inače, evo nešto zanimljivo, intervju sa glavnim i odgovornim urednikom Marketprinta Slavkom Draginčićem, o istoriji njihovog izdavaštva.

Bože dragi šta sam sve njihovih izdanja pročitao. Možda su mi Marketprint (+ forum) izdanja prva asocijacija na bezbrižno djetinjstvo.

 

http://striposlavija.blogspot.com/2019/02/secanja-intervju-slavko-dragincic.html?m=1

  • +1 1
Link to comment
On 30.7.2020. at 22:33, Ras said:

 

Pretpostavljam da Prat verovatno nije među omiljenim autorima ljubitelja hirurški preciznog i detaljističkog crtanja.

Sam Prat je govorio o crtežu koji se menjao tokom godina i koji je u poznim epizodama Korta (Švajcarci, Mu...) postao pojednostavljen i gotovo simboličan.  Mislim da se može povući paralela i sa Mebijusom, čiji je crtež evoluirao na sličan način. Verujem da se radi o svesnom izboru autora (i u slučaju Prata i u slučaju Mebijusa) i teško bi mi bilo da uopšte polemišem o lenosti, unovčavanju stare slave i sličnim trivijalnim razlozima. Moglo bi se postaviti pitanje inspiracije i baš me zanima koliko bi ljudi izabralo neku od ovih priča (Švajcarci, ili Mu) za omiljene Kortove avanture?

 

Mislim da su "drastične" promene u Pratovom crtežu bile vidljive i ranije. Lično nisam imao problema sa tim, naprotiv. Ne znam sad tačnu hronologiju ali npr. Venecija mi jeste jedna od omiljenih epizoda a tu je crtež već bio "nov" 

 

Na pamet mi pada još jedan od omiljenih crtača i stripova kod koga je takođe vremenom došlo do velikih promena u crtežu. Reč je o Milazzu (Ken Parker). 

Link to comment

Meni se ta promena u crtežu kod Millazza izuzetno svidela, obožavao sam vizuelno Parkera toliko da mi je u kasnom pubertetu postao najomiljenije izdanje, računajući i Zlatnu Seriju i Lunov Magnus Strip. Mislim da je on potpisao i neke od epizoda Nik Rajdera

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...