Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Žabica, puckavac, kliker (as in clicker), baš sam ih se neki dan setio (sreo lika sa mladim lovačkim psom, koristi clicker za trening psa, ne znam tačno kako to ide).

Bilo ih je isto uz nešto, dal' neke žvake ili tako što, bile su u obliku/dezenu bubamare, a bile su i zelene sa naslikanom žabicom.

Link to comment

Koristi ih za aport i ostale stvari,kad lovi sam i kad nije pogon ne ide da glasovnim komandama kontrolises psa,vec klikerom jos kao stene ga navikavas.Recimo dva klika aport,pa 3 da digne divljac iz marke sve zavisi kako naucis psa.

 

A mozes i da ne konplikujes zivot pa da ga koriatis samo kao jedan klik za aport i dizanje divljaci,ako ker tesko uci :D

Edited by SDSG
Link to comment

Žabica, puckavac, kliker (as in clicker), baš sam ih se neki dan setio (sreo lika sa mladim lovačkim psom, koristi clicker za trening psa, ne znam tačno kako to ide).

Bilo ih je isto uz nešto, dal' neke žvake ili tako što, bile su u obliku/dezenu bubamare, a bile su i zelene sa naslikanom žabicom.

 

 

kliker sluzi za uslovljavanje psa. kad uradi nesto sto zeli, kliknes i nagradis hranom. i tako dok imas zivaca i dok pas ne uradi nesto sto zelis.

evo ovaj oce da pas udje  sa sve 4 noge u kutiju. al posto ne ume da objasni, pas se igra, i svaki put kad slucajno ubaci nogu u kutiju, covek klikne i nagradi. tako leksi shvati da kad ubaci jednu nogu, da ce biti nagradjena. onda covek ceka strpljivo da leksi slucajno ubaci dve noge, pa klikce i nagradjuje dve noge. i tako dalje, dok pas ne uradi ono sto zelis. u vaspitanju klikerom nema kaznjavanja, samo nagrade i strpljenje.

 

Edited by darling
Link to comment

Uz PEZ bombone.

 

Takoe, bravo!

 

 

kliker

 

E 'fala, i mislio sam da je neko uslovljavanje, al' nisam bio načisto...

 

Ja sam moju Beku, kad je ostala slepa, učio da me prati tako što sam joj stalno pričao i pucketao prstima, sad samo pucnem kad vidim da ne zna gde je (npr. kad padne sneg i pokrije sve ivičnjake i mirise, onda baš nema pojma gde je)

Link to comment

savrsheno za ljude (i pse) savrshenih zivaca. ja bih na prvoj trecini desetini (budimo realni -_-) i dijete bacila preko ograde :lolol:

 

tu je jedino vazno da ne zaboravis da kliknes dok dete leti preko ograde :D

Link to comment

Ovo se zvalo klik- klak, sva su ga deca volela.Doduse i neki odrasli ga vole ali se sasvim drugacije upotrebljava  :fantom:

 

Da ne zaboravimo doprinos eminentne vokalne umetnice na ovu temu https://www.youtube.com/watch?v=AJdk16UgiFw

 

Od sličnih navlakača u kesama bombona ranih sedamdesetih, loptica skočica. Malo manja od loptice za golf, odskače nezdravo, pa da vidiš belaja kada ti ispadne sa trećeg sprata i odskoči na travnatu livadu. Ništa traženje, samo trk u bakalnicu po novu kesu :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...