Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Nisam Z.N. al se meni čini da si ti možda D.D lol. Isto radili sa čaurama i zbog istog se radovali vojnim vežbama. Inače ta plastika od kabla pravila najbolji zvuk ono vuušš dok kaplje. Da ne ispadne sad da smo neki sadisti zlostavljači živtinja, to je bilo ko igramo se neki SF film, marsovci napadaju, masovne scene panike, haosa al sam u stvari navijo za mrave :D

 

Ej čokolino, kakva nostalgija, ja to i sad.

 

Nisam D. D.

 

I to kapanje, zbju, zbju, zbju  :lolol: 

 

Ista stvar sa atakom na mravinjak, samo što sam ja to radio u vrijeme Partizanske eskadrile, niži razredi osnovne pa sam malo Dalibora glumio. Nisu tu mravi masovno stradavali ali je bježanija bila prizor i po, srećom pa me ni otac ni mati u toj raboti nisu uhvatili.

Link to comment

Bila je i varijanta sa praznim metalnim uloškom za hemijsku, nastružeš fosfora, začepiš otvor drvcetom usmjeriš ka cilju pa potpališ, uz prasak bi drvce letilo četiri-pet metara.

 

 

Ovim smo se i mi zezali - najgore je bilo ako uložak nije bio skroz prazan, pa mastilo iscuri.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

stvarno je dd

 

 

Vidim da jest, pravi se lud, neće da vrati :D

 

 

Aj dok majke ne zovnu na večeru malo i o klikerima, kod nas zvali franje, bile mjesečarke, jednoperke, dvoperke itd a porculaneri bili bonjerice. To je čudo kako kod dece frcera zakon ponude i potražnje prilikom razmene. Za one koji su bili ređi moglo se dobiti i desetak drugih a bilo uvek  marketinški talentovanijih.

 

Sećam se kad smo igrali standardno roše, bio jedan baja malo stariji, kad je njegov red da gađa a malo veća distanca on vadi specijalno zamensko oružje za te situacije. Majčina kutijica od prstena, ono sa crvenim baršunom i unutra, bar tako je to tad izgledalo, najlepši porculaner na svetu, vredi brat bratu sto običnih. I uglavnom pogodi s njime a mi mali ostanemo nemi i opčinjeni.

Edited by francuski sobar
Link to comment

Za pracke najbolja bila drvena daska za meso :D Jos smo u naselju imali piskavac i kajsiju,dok su zeleni nema bolje municije :D Piskavac kad te pogodi ceses se mesec dana i da gadjali smo se :D dok nije stradao jedan nos onda nam zaplenili pracke.

Link to comment

А сад ово зло, није прехрамбено и носталгија ме уопште не вуче. Овога нема купити овдје, али сам случајношћу добио у неком пакету са неким зезалицама за Божић који сам купио прије пар година дјеци. Најмлађе је приупитало шта је то и ја јој покажем како то функционише. Мозак нам је пробила пар мјесеци док није савладала , на крају сам га сакрио.

Кликера имамо пуну кутију и не дају да се некоме дадну, само скупљају прашину, али ето и у у томе су добили подуку, мада ни кликери овдје нису нешто популарни.post-11993-0-86464900-1511079873_thumb.jpeg

Edited by Simon
Link to comment

 

Od opakih igrački koristio sam i nešto što se zvalo puška. Čahura 8x57, skraćena na onom suženom dijelu i zalivena olovom. Dok se zaliva u njoj se drži ekser, kad se olovo ohladi ekser se izvadi i ostaje rupa dubine 3 cm i prečnika 3mm. Onda se oko onog žlijeba na dnu čahure uveže žica a na drugi kraj žice, nekih dvadesetak cm dužine, veže se zatupljen ekser. U rupu se nadjelja fosfor sa dva-tri drvca i gurne ekser, onda držeći za tu žicu koja spaja ekser i čahur o tvrdu podlogu tresneš sa ekserom okrenutim prema podlozi. tresene baš jako, plus ostaje garava fleka na mjestu udara. Primitivnija varijanta puške je kad se u deblju foliju, onu u koju se pakuju paštete, zamota fosfor pa tresne kamenom ili čekićem.

 

 

Sve isto (naziv; prangija), samo što je umesto čaure išao šupalj ključ (u njega paše veliki ekser).

Link to comment

Ja za tu rec, langos, nisam nikad ni cuo.

 

Morate da dodate i neku geografsku odrednicu, ovako zbunjuje malo.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Langoš. Doduše, ja napravim nožem rez u sredini pa je veća hrskava površina. :)

 

c59c17f75216c7dd53cfeb50c5acddd8--hungar

 

Gibančice. U testo ide sir. Opasna droga. :P

 

gibancice+BL.jpg

Link to comment

А сад ово зло, није прехрамбено и носталгија ме уопште не вуче. Овога нема купити овдје, али сам случајношћу добио у неком пакету са неким зезалицама за Божић који сам купио прије пар година дјеци. Најмлађе је приупитало шта је то и ја јој покажем како то функционише. Мозак нам је пробила пар мјесеци док није савладала , на крају сам га сакрио.

Кликера имамо пуну кутију и не дају да се некоме дадну, само скупљају прашину, али ето и у у томе су добили подуку, мада ни кликери овдје нису нешто популарни.attachicon.gifimage.jpeg

Ovo se zvalo klik- klak, sva su ga deca volela.Doduse i neki odrasli ga vole ali se sasvim drugacije upotrebljava  :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...