Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

i vrnjci su imali egzotik, i knjaz miloš... dosta ih je bilo, ali meni je vrnjci jedini bio iole pristojan.

Minakva je svoju verziju zvala kenijada. Neki zebra motivi bili na etiketi. Zelena staklena litarka
Link to comment

Minakva je svoju verziju zvala kenijada. Neki zebra motivi bili na etiketi. Zelena staklena litarka

 

Mislm da nije minakvino ukoliko se nije nešto posle promenilo. Sarajevski proizvod po talijanskoj licenci. U hrvatskoj ga zvalo Kemijada u Bosni Kenjada ili od milja Keno, spominjo i Dino Merlin u nekoj pesmi.

Link to comment

A jel se seća neko sarajevskog kefira, e to je bio kefir, a ne ova današnja sranja

 

e: slika

 

-kalendarcic-1979-UPI-Sarajevo-Kefir_sli

najbolji ikad. obozavao sam ga. a pio ga samo kad odem u familiju. ostao ga zeljan. sad s vremena na vreme pravim kefir u kucnoj radinosti (uvek imam gljivice u zamrzivacu) i bolji je od raznih koji se mogu kupiti al dzaba. ovaj je neprevazidjen. 

Link to comment

najbolji ikad. obozavao sam ga. a pio ga samo kad odem u familiju. ostao ga zeljan. sad s vremena na vreme pravim kefir u kucnoj radinosti (uvek imam gljivice u zamrzivacu) i bolji je od raznih koji se mogu kupiti al dzaba. ovaj je neprevazidjen. 

to ti pričam

a glede one priče o kikirikiju, nalete sam na skoro isti onakav kao frankov u merkatoru, prodaju na meru, dugačak, slan, masan, ludo kako dobar

Link to comment

A jel se seća neko sarajevskog kefira, e to je bio kefir, a ne ova današnja sranja

 

e: slika

 

-kalendarcic-1979-UPI-Sarajevo-Kefir_sli

Sjećam se ja, imali su odličnu i tv reklamu. Davno nekad sam čitao o tome kako su od Rusa/Sovjeta ukrali i prošvercovali tu gljivicu za proizvodnju i da je u tome tajna njegovog kvaliteta. I u toj reklami su se pojavljivali neki sa Kavkaza, možda Gruzini.

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Sjećam se ja, imali su odličnu i tv reklamu. Davno nekad sam čitao o tome kako su od Rusa/Sovjeta ukrali i prošvercovali tu gljivicu za proizvodnju i da je u tome tajna njegovog kvaliteta. I u toj reklami su se pojavljivali neki sa Kavkaza, možda Gruzini.

 

Sećam se reklame, brka od 120 godina i neki konji al najbolja reklama iz tih godina za sarajevski Kiseljak. Ono klasik ko kod stranaca kad u krupnom kadru u slomošnu sipaš piće u orošenu čašu pa ti se odmah pije ali avaj. Ovo bilo najgorom kamerom ikad rađenom, čaša ona kafanska bačvara i pri tom ono baš vidno napukla :D

 

 

Link to comment

Pamti li iko Čarobne?

 

žvake u kesici sa figuricama indijanaca i kauboja

 

figurice-carobna-vrecica-indijanci-kaubo

 

Ja sam to ispratio kad i Vinetu filmove - znaci - ono - real time ali nisam zapamtio da se tako zovu  - meni su bile ono - "Koloys Vinetu".

Mozda jos imam negde na gajbi ostatke...

Carobna-vrecica-kauboji-indijanci_slika_

 

Nesto ovako - ovih indijanaca se secam a ovih safarista slabije - mozda i nisu iz te serije...

Link to comment

Bili su stogodišnje brkajlije i u reklamama za gruzijske čajeve, igra sabljama kao muzička podloga. A znam da su i u reklami za Kefir bili pa mi se malo miješa. Sjećam se i te reklame za Kiseljak, Kiseljak svaki momak veseljak  :lol:  ćevapi i napukla čaša.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...