Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

a oni zeleni šumi bomboni iz kolinske? kad prođeš tvrdi omotač u sridini je šumeća jezgra, mislim s okusom jabuke.
da, da, ukus jabuke.:wub:+ slovenacke (?) bonbone kojima ne mogu da se setim imena, plave (neka tirkizna nijansa), pojavile se sporadicno ponovo pre nekoliko godina, dodjavola kako li se zvase?!?!?! Upakovane isto kao i "kavabon" i isti oblik - cetvrtaste, sa kruznim udubljenjem u sredini...el se seca neko "kviki" kokica ( karamel ukus :wub: ) + ona neka slana "kviki" zanimacija u maloj svetlo crvenoj kesici sa onim zutim kengurom/stakorom, a oblika kostice od tresnje otprilike? :wub: :wub: :wub:
Link to comment
<_< priganice su tradicionalni slatkis od brasna, vode secera i nicega ili brasna, vode, secera i suvog grozdja. esencija crnogorstva.pravila ih baba.da pratis cg politicku scenu znao bi sta su priganice (i sta znaci kad djukanovic zove nekog da svrati na njih)antitrol edit: kinder lada rula
ako se stavi kvasac, onda su iste kao ustipci ;) bez kvasca su zetske priganice. ovu fensi smensi varijantu sa suvim grozdjem ne znam. takodje ide i ulje, da ne budu jadne :P stavljaju se i secer i so, da bi se postigao neki kosmicki red, sta li......
Link to comment

Jel' se seća neko soka "Tajga"? Mislim da je to bio sok od drenjina(!?). Bar se sećam da je bio neki crveni sok, iz providne, možda čak litarske flaše, koja je išla za zamenu. Po starom, dobrom, običaju ili flaša ili kaucija. Vezuje me za neko baš davno predškolsko doba.edit: Dobro je išao ovaj sok uz životinjsko carstvo!

Edited by C žeton
Link to comment
Ovde su tema slatkiši.Zato, sarajevski Marlboro.
ja sam još u maminom stomaku propušila el de plavi upitnik :)... a od slatkiša kao da je juče bilo pamtim karamele koje nisu bile ni prineti štarkovim ali je reklama išla vakoamela tebiamela meniamela za VASamela za NASpružite dlan j j ulepšajte dan j juzmite i vi karamelu ameluuuukaramela amela nešto stvarno dobro...
Link to comment

Cedevita CoktaČokolada Braco i Seka Negro bomboniŽivotinjsko carstvoZdenka sirEurokremRadenska tri srcaaaaAlpsko mleko... kad se sjetim suza kreneTorticaNije vino nije voda već TraubisodaPipi sokovi sa Anom Sasso u pripijenoj mokroj majici :Hail: Pionirovi medenjaciJaffa kaksiMunchmallow.... od ovog zamalo da nisam dobio šećernu bolestBomboni Kiki i Bronhi - lakše se diše, sa onim ludim reklamama Fructal dvojni C - jedan i jedini Mirinda hik... hik...Napolitanke Jadro505 s crtomZdenka sireviČunga lungaRondo bomboniMajburger - okus zapada u zaleđenom izdanju Kinderlada

Edited by Mister No
Link to comment

Bile su neke žvake sa gusarom. Marama na glavi, povez preko oka, mogle su da se podele na pola. Jel su to bile "Bazuka" (nije za pucanje, i nije bezoka) žvake?

Link to comment

neko je pomenuo pogacice, pa samo da dodam rolnice sa makom/dzemom ( :wub: ) isto pakovane po dve u obican celofan, i prodavane u tadasnjem "centropromu" ( ili kako li se vec zvase)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...