Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

meni mama nije dala liska da kupujem :lol: narocito posle skandala sa agrokombinatovim sladoledima sa salmonelom. a lisko jadan nista nije kriv, u onome ni salmonela prezivela ne bi. gola voda, secer i malo 'ukus'.

Link to comment

jes, 5 liska=1 rumenko, to je bio kurs sto se tice ukusane sjecam se afere salmonela trudim se da nabrojim 10 crnogorskih slatkisa (ne ukljucujuci babine priganice). stigla sam do 3: lisko, djetic, cica glisa cudo od slatkisa

Link to comment

kinder ladatut - gut (jel se seca jos neko...?)onaj baninijev veliki okrugli keks sa punjenjemchips Krompi, avangarda, bio u braon kesici sa covekolikim krompirom koji mase, sasvim poseban ukusGugi flips / stiropor mu nije ravanzvake SportZivotinjsko carstvo

Link to comment

Cokolade "Bata" i "Seka". I cokolada "Medo".Novogodisnji paketici iz tatine firme (sa narandzom).Medenjaci, oni tvrdi.Karamele od lesnika (Kras).I ovo, zasta sam pretrcavao Vojvode Stepe svaki dan (izmedju skole i bakalnice), rizikujuci da zavrsim zivot s jednocifrenim godinama:eurofe8.jpg

Link to comment
trudim se da nabrojim 10 crnogorskih slatkisa (ne ukljucujuci babine priganice). stigla sam do 3: lisko, djetic, cica glisa cudo od slatkisa
...mljeveni đetić (mlevena plazma)! Hit leta kad klinci traže palačinke sa euro kremom i mljevenim đetićem.
Link to comment
tut - gut (jel se seca jos neko...?)
Slažem se sa gotivcem i meni je bilo fuj! Jedino što deluje da i ti piješ pivo iz flaše. Edited by C žeton
Link to comment
Tad sam vec bio "veliki", ali to ne znaci da se nisam otimao za isti.Bile su 4 varijante, ne zna se koja je bila bolja:mondje9.jpg
mond (i super) postoje jos uvijek nedavno sam jela neki super i nije bio super (:() ili meni nije bilo dobro. testiracu ga opet.
Link to comment
pkb-ove pogacice, one lisnate, sparusene u kesicama po dve i pkb-ov jogurt iz tetrapaka.
Crveni kiosci sa viršlama.
:heart:a piroske kod atine?uz tetrapak-jogurt, ofkors!
ne ukljucujuci babine priganice
sta su babine priganice?ko ih je pravio?naravno, kinder-lada, jedna jedina.smrt svima koji kazu da je linolada poptpuno ista.
Link to comment
Nikad zaboravljeni ni prežaljeni Ledolina desert (sad mi palo na pamet da je u tv reklami za isti nastupala tada vrlo mlada Nina Badrić). Stara skoro svaki dan donosila svom mlađem čedu s posla. Morala je. Jbt, nikad nisam zaboravila taj okus. :cry:
Ah, Ledolina :wub: Nisam znala sta je dosta. Cini mi se da je bila prelivena sirupom od marakuje. Nisam znala da se vise ne proizvodi.BajadereKeks DomacicaFruktalov sok od sargarepeBanini keks, veliki, okrugli, punjen bademima, cini mi seCokolino
Link to comment
sta su babine priganice?ko ih je pravio?
<_< priganice su tradicionalni slatkis od brasna, vode secera i nicega ili brasna, vode, secera i suvog grozdja. esencija crnogorstva.pravila ih baba.da pratis cg politicku scenu znao bi sta su priganice (i sta znaci kad djukanovic zove nekog da svrati na njih)antitrol edit: kinder lada rula Edited by morgana
Link to comment

sve sam procitala, necega se i setila, puno zaboravila =>nikavu, ali nikakvu prehrambenu nostalgiju ne osecamchak.streljala bih par stotina prehrambenih oligarha zbog trovanja narodA.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...