Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Da ne zaboravimo doprinos eminentne vokalne umetnice na ovu temu https://www.youtube.com/watch?v=AJdk16UgiFw

 

Od sličnih navlakača u kesama bombona ranih sedamdesetih, loptica skočica. Malo manja od loptice za golf, odskače nezdravo, pa da vidiš belaja kada ti ispadne sa trećeg sprata i odskoči na travnatu livadu. Ništa traženje, samo trk u bakalnicu po novu kesu :)

 

Šejtan, tako smo je nazvali zbog te vrcavosti i nepredvidivog odskakanja :) Razbobojna guma pretopljena u loptaste kalupe, nijedna nije bila isto išarana,

Link to comment
  • 1 year later...

Sad sam ponovo pročitao neke postove, moram da priznam da je teorija da je keksi fejk nešto najgluplje što se ikada pojavilo na forumu :D

Ako neko ima skockanu "kolekciju" u nekim word ili sličnim fajlovima keksijevih traktata, bio bih jako zahvalan da mi se dobavi, hvala :)

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Mala ispravka, veeelikog fana Kinder Ladu.. Naime, ovaj famozni krem je u YU proizvodila po Fererrovoj licenci Kolinska iz Ljubljane. Nikada Podravka iz Koprivnice! :)

 

Link to comment
On 27.4.2019. at 14:48, darling said:

https://www.index.hr/magazin/clanak/nostalgija-na-najjace-ovo-su-bili-najbolji-slatkisi-naseg-djetinjstva/2081063.aspx

 

zlatnih 8 s lesnikom. nisam puno jela, al kad je bilo, kao praznik da je bio. 

 

i cigaret zvake (koje su se tesko gulile, uvek ostane papira na njima). dobro smo zivi koliko smo opasno ziveli.

zlatnih osam obozavao al da, retko se pojavljivalo to u kuci. al su zato ovaj crveni kras s ljesnjakom donosili manje-vise svi. odlicna cokolada, mnogo voleo.

 

pera detlic karamele obozavao bez obzira sto su se bolesno lepile za zube. 

 

griote su mi bile ogavne i iskreno sam mrzeo svakog ko bi to doneo u kucu. jebote, kakvi su to gosti koji donose nejestive slatkise. mrzeo sam i kavabon i visoki c i sve tvrde bombone al sam zato karamele tamanio kao nezdrav. sve i nemilice. 

 

Link to comment

bili su neki kesići kao mini amareti kojih se sećam. kao mini puslice sa lešnicima koji su se lepili za zube.

mislim da su bili u žutim ili zelenim kesama sa nacrtanim lešnicima i da su ih proizvodili slovenci. 

njih sam obožavala. 

 

Link to comment

Ааа. Како се то зове? Јел још постоји. Ја то звао мали кекс, а јафа била велики. Хоћу то, где то има?

Link to comment
11 hours ago, morgana said:

joj, koliko je to bilo super

 

sad vidim po marketima conad amarete, jedva se uzdrzavam da ne kupim jer bih jela odmah i sve sa ambalazom

 

slobodno kupi te amarete, bzvz su ko svaki drugi industrijski amareti od kostica kajsije, mislim, to ima aromu, slatki su, imaju svrhu u zivotu zene, jedan-dva uz kafu, kranc za sizkejk, i tako dalje, al da ces zdrati celu kesu, neces.

kao kroz maglu se secam da mi je keksi otkrio kako su se zvali ti lesnik mak(a)roni u zutoj kesi koje sam i ja volela, retko jela, mozda tek par puta u zivotu, al su se urezali na zauvek, i ko ih je proizvodio, ali sam, naravno, zaboravila, eto, moglo bi biti odgovora u keksijevim rukopisima

sad bih rekla da su to bili padobranci bez krema, odnosno skelet padobranca s lesnicima, sto se pravi lako.

Link to comment

ja volo onaj krem mandy, nije poziveo dugo u prodaji. nisam nesto ludeo za slatkisima, kumina keva bila zaduzena za domace kolace i torte.

a otkad su mi iz nijemacke doneli coko zeke i deda mrazove, shvatanje kakvog ukusa treba da je cokolada se drasticno promenilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...