Jump to content
IGNORED

Jasenovac


Recommended Posts

Апостата се баш узбудио доказујући нам како је било четника који су сарађивали са Немцима.Ово је спектакуларно, топик обавезно послати у Институт за сувремену повијест, штета да овакво откриће труне у овој клоаци(тм).Још цитира и болдује - национални четници али наравно не зна о којим се то ђувегијама ради.Партизанска тактика увлачења ширих маса у рат, тако потребних за револуцију, није се уклапала у ситносопственички менталитет оних који су чували своја села.Свачег је било у том грађанском рату у коме су на лешини Краљевине Југославије (тамници народа по некима) , оргијали њени грађани (и сељаци) - усташе и комунисти, стааари сарадници са предратних робија у тренутку када је Њемац, Мађар, Бугарин и Талијан ударио.Не заборавимо ни Албанце, Муслимане и један део Србаља који су узели учешћа у колу над мртвом Краљевином.Апостато, делијо, имал' неки документ о мартовским преговорима партизана и Њемаца или је то испливало у последњој декади XX вијека?Рачунам, ако нема доказа - нису се ти преговори ни десили...мани сведочења актера пред камерама.Имаш оверен документ? Немаш? Довиђења.

Link to comment
A po zapadnoj Bosni su ih čuvali učestvujući u napadu ustaša i vermahta na Kozaru i odvodeći ljude do Jasenovca?
cekaj pa gde su ih sacuvali?Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

Kako gde, pa istočno od Drine. Sačuvali bi oni i mnogo više, samo da su saveznici dostavljali pomoć, iskrcali se na našoj obali, potukli okupatorsku vojsku, a onda bi oni stupili na scenu kao glavni čuvari i stožer pravde.Doduše, mislim da bi siroti Nedićevci to malo teže podneli od onoga što su im napravili partizani. Četnici su u svom programu imali preispitivanje ratnih bogatstava od 1912-18. pa nadalje, a svi znamo kako su oni pravednije i bolje sudili, te u skladu sa porodičnim vrednostima čitave porodice eliminisali...brijačem...HAHAHAHAHAHA...brijač! TROJKE!!! HAAHAHAH Razumeš? HAHAAHA, ili kako to već Radoš istorijski verodostojno predstavlja da se radilo u to doba.

Link to comment
Kako gde, pa istočno od Drine. Sačuvali bi oni i mnogo više, samo da su saveznici dostavljali pomoć, iskrcali se na našoj obali, potukli okupatorsku vojsku, a onda bi oni stupili na scenu kao glavni čuvari i stožer pravde.
sto je, sem geografske, kakva sustinska razlika u odnosu na ono sto se desilo?
Doduše, mislim da bi siroti Nedićevci to malo teže podneli od onoga što su im napravili partizani. Četnici su u svom programu imali preispitivanje ratnih bogatstava od 1912-18. pa nadalje, a svi znamo kako su oni pravednije i bolje sudili, te u skladu sa porodičnim vrednostima čitave porodice eliminisali...brijačem...HAHAHAHAHAHA...brijač! TROJKE!!! HAAHAHAH Razumeš? HAHAAHA, ili kako to već Radoš istorijski verodostojno predstavlja da se radilo u to doba.
pa ti slavis novu po gregorijanskom kalendaru, isuse, i vec si pijan kao cetnik u lordanovom filmu?! Edited by gazza1
Link to comment
Апостата се баш узбудио доказујући нам како је било четника који су сарађивали са Немцима.Ово је спектакуларно, топик обавезно послати у Институт за сувремену повијест, штета да овакво откриће труне у овој клоаци(тм).
Pere caru čovjek se po pravilu „uzbuđava“ kada saznaje i otkriva nešto novo, a ono što je (ili što bi) trebalo biti opštepoznato takav efekt ne izaziva. Dalje Pere, ako već hoćeš biti sarkastičan onda to radi kako treba – shodno tome biću slobodan da te obavijestim da Institut za suvremenu povijest više ne postoji.
Још цитира и болдује - национални четници али наравно не зна о којим се то ђувегијама ради.
Boldovano je i lojalni četnici, što se za to ne hvataš?I što nakon onog trijumfalnog „aahaa nacionalni četnici“, ne ide ona mantra o Draži koji sa njima veze nema?Vjerovatno se to podrazumjeva.A ono da ne znam o kojoj se bagri radi, e to griješiš Pere.Ti psi, koji su davali podršku drugoj bagri dok je ona zatirala srpsko stanovništvo Kozare i Potkozarja, a za koje ti tako dirljivo upotrebljavaš turcizam đuvegija, su Uroš Drenović i Vukašin Marčetić.A to da prvi gerilac Evrope nije jadan imao pojma šta se događa na zapadu BiH, e to Pere indirektno negira i gigant četničke apologetike, ekonomista i kursista publicistike Milosav S.Dotični Milosav u svom dijelu Draža Mihailović i opšta istorija četničkog pokreta, knjiga prva, poglavlje Odnosi sa Hrvatima, str. 120-127. kaže između ostalog i ovo:„Na Konferenciji četnickih komandanata iz Zapadne i Centralne Bosne odrzanoj 1 i 2 jula 1942. u Grabskoj ispod Trebave odlučeno je da se priznaju i opunomoće svi ugovori zaključeni do tada izmedju vojno-četnickih jedinica i predstavnika NDH. Isto tako četnickim odredima koji to jos nisu ucinili preporučeno je da to sto pre učine. Takodje je konstatovano da za ovu odluku postoji i potpuna prećutna, mada iz razumljivih razloga ne i napismena saglasnost Vrhovne Komande i Draže Mihailovića lično.E a sada je i pravo vrijeme da se opet podsjetimo zašto sam ja reagovao:
Topola (čovjek sa 606 postova) - Da hoces da razumes, bilo bi ti jasno. Neke lokalne (srpske) milicije su imale kontakte sa ustasama. One pod nominalnom ili stvarnom komandom Mihailovica, nisu.
I da ne bi zaboravili treba se naglasiti da se gore pomenuti skup osvjedočenih antifašista događa u vrijeme dok se sistematski "čisti" Kozara.Četnički prvaci kao i mnogo puta do sada, opet na predivan način demonstriraju svoju ogromnu i nesebičnu brigu za biološki opstanak srpstva.(evo ti Pere i bonus – proputnica za Konferenciju psa Vukašina)2hxaa6e.jpg
Партизанска тактика увлачења ширих маса у рат, тако потребних за револуцију, није се уклапала у ситносопственички менталитет оних који су чували своја села.
Eee?I ko je po tebi svega ti iznijeo tu borbu? Vjerovatno 13 hiljada supermena-komunista iz '41, sami (bez podrške u narodu) protiv 4 okupatorske i 7-8 kvislinških?
Свачег је било у том грађанском рату у коме су на лешини Краљевине Југославије (тамници народа по некима) , оргијали њени грађани (и сељаци) - усташе и комунисти, стааари сарадници са предратних робија у тренутку када је Њемац, Мађар, Бугарин и Талијан ударио.Не заборавимо ни Албанце, Муслимане и један део Србаља који су узели учешћа у колу над мртвом Краљевином.
Je l' ti to o onom Sporazumu Budak-Pijade?
Апостато, делијо, имал' неки документ о мартовским преговорима партизана и Њемаца или је то испливало у последњој декади XX вијека?Рачунам, ако нема доказа - нису се ти преговори ни десили...мани сведочења актера пред камерама.Имаш оверен документ? Немаш? Довиђења.
Pere malo si mi konfuzan ovde.Šta je to isplivalo u posljednjoj dekadi XX vijeka? Kakvi dokazi, kakve kamere i kakve ovjere?
Link to comment

Neces se ti 'leba najesti ovako, izgubljena je to bitka.I ja sam negde tako oko 30-og posta pokusao da slozim po nesto, cisto kao predlozak za pricu, diskusiju.Na primer, da biti uspesna gerila zahteva neke pretpostavke i postupke koji ne idu niti su ikada isli uz posilne i takozvane skolovane oficire....Umesto odgovora ili barem pokusaja, mantra o brizi za Srbe, brizi koja traje do danas...Ili zapljuskivanje takozvanom ironijom i sarkazmom...Na ravnogorski nacin.

Link to comment

Шта каже Владимир Велебит, син краљевског бригадног генерала Љубомира Велебита, унук аустријског генерала Душана Велебита и праунук аустријског официра Илије Велебита, од 1943. официр за везу са страним војним мисијама при НОВЈ и учесник мартовских преговора са Немцима?''Mi smo misljenja, a to nam je i nezvanicno stavljeno do znanja, da Nemci nemaju nikakvih teritorijalnih aspiracija na teritorije bivse Jugoslavije, nego da u sadasnje vreme imaju samo strategijske i privredne, a eventualno i politicke interese. Prema tome, oni ce po zavrsetku rata napustiti zemlju.Mi sa nasim narodnooslobodilackim pokretom tezimo da stvorimo slobodnu Jugoslaviju u kojoj ce sva slovenska plemena imati sva prava i u kojoj nece vladati samo Srbi. Zbog toga u nacionalnom cetnickom pokretu mi vidimo naseg najveceg i najopasnijeg neprijatelja posto oni teze da stvore Veliku Srbiju, a nas da istisnu.Pod takvim okolnostima mi nemamo vise nikakvog povoda da se borimo protiv nemacke vojske, niti da nanosimo stete nemackim interesima u celoj zemlji, bili oni vojne ili privredne prirode, a takodje i interesima saobracaja. Mi ne trazimo nikakvu protiv uslugu.Treba nam samo dati priliku da se borimo protiv cetnika da bi ih unistili. Vrlo je zalosno sto ce i Italijani biti u to uvuceni i snositi posledice, ali to je sudbina ''saveznika''.Posle ovih opstih zamisli nama je odgovoreno da najpre dokazemo da cemo stvarno postovati nemacke interese i da ce se tek posle toga nastaviti razgovori o ovoj stvari.Kao primer takvog dokaza navedeno je: pustanje zarobljenika na slobodu, obustava neprijateljstva itd. Mi smo zarobljene Nemce vec predali i spremni smo - i bez protivusluge - da obustavimo neprijateljstva u Slavoniji i Istocnoj Bosni."Ето, када четнички пси сарађују онда је то лоше а када то раде партизанске куце онда има оправдања ^_^Мени је из овог Велебитовог писанија најлуђе што се четници оптужују за савезништво са Италијанима док се образлаже потреба за савезништвом са Немцима.едит:Много су јаки ови партизански официри када остаре па престану да ћуте, свашта нам испричају, све оно што је систематски прећуткивано а докази уништавани чујемо од њих у тренуцима олакшавања душе

Edited by pere urban x
Link to comment

Nije mi samo jasno kakve to veze ima sa Jasenovcem. Ajde što te famozne "martovske pregovore" na kojima su pokušavali da po svaku cenu dobiju vreme za oporavak nakon Neretve crpite do krajnjih tačaka donoseći nam citate, analize, dokumenta sa svih strana sveta o njima (jer druge pregovore nećete naći, pa razumem frustraciju), nego ste počeli da ih kačite na što više topika? Ono, ponovi da su partizani pregovarali sa Nemcima na odgovarajućim topicima, a nakon toga još toliko puta i van njih, možda ljudi pomisle da su partizani 500 puta pregovarali sa Nemcima tokom svog celog trajanja rata, praktično potpisavši pakt sa njima?

Сам Михаиловић није потписивао ове уговоре, него су то чинили овлашћени команданти или људи из војног руководства.Први уговор са командом Југоистока потписао је 19. новембра 1943. са стране ЈВуО мајор Лукачевић као командант „Горског штаба 148" (Милешевског корпуса), који је овлашћен да обезбеди сарадњу у целокупној области западно од Ибра и јужно од Западне Мораве и планине Таре. Извештај о потписивању овог уговора пресреле су и дешифровале савезничке обавештајне службе, и према неким сведочанствима, потписивање овог уговора имало је значајну улогу у коначном опредељивању Черчила за Тита, а против Михаиловића.Командант Југоистока и Армијске групе Ф фон Вајхс издао је 21. новембра 1943. упутство о успостављању сарадње са четницима. У складу са овим упутством, уговори били су типски и садржавали су следеће ставке:Примирје између немачких војних и окупационих власти и квислинга с једне, и ЈВуО с друге странеОбавезивање на заједничку борбу и пропаганду против комунистаСагласност снага ЈВуО да прихвате немачко командовање током већих операцијаОбавезивање немачких власти да ће снабдевати снаге ЈВуО муницијом и збрињавати њихове рањенике.Током следећих недеља потписана су још четири уговора, и важили су на највећем делу територије Србије, са изузетком јужне Србије. Потписали су их капетан Никола Калабић и пуковник Јеврем Симић, генерални инспектор ЈВуО, капетан Никола Калабић, командант Корпуса горске гарде, потпуковник Љубомир Јовановић, овлашћени командант ЈВуО у источној Србији, и капетан Михаило Чачић.
kalabic.jpgP.S. pa ovo je sjajno, oni u svojim dokumentima nisu ni korpusi bili, već "grupe korpusa". Kako snaga naraste kada svakih 100 ljudi tvore novi korpus.
Link to comment

Nema bas veze sa Jasenovcem, al kad si vec zapeo Gospodine Filipenko: ne znam koliko ti je poznato sta se desilo u selu Divci u septembru 1944. i sta je zaplenjeno na raskrsnici puta Valjevo-Mionica... Kad bi znao, znao bi i kako je nastao "dopis" koji prilazes.Ali, dobro, ti si gorljivi ljubitelj jedne od strana gradjanskog rata i to je apsolutno legitimno. Ono sto me vise zabrinjava je sto na topiku o Jasenovcu nastavljas srpski gradjanski rat. Nesmotreno sa tvoje strane.

Edited by Topola
Link to comment

o kako dirljivo cetnicko podmetanje. papa pokrene napad na partizane, filip mu odgovori a topola ga optuzi za otpocinjanje bratoubilackog rata. steta sto nema nekih bolnicarki da se prikolju u ovom svecanom trenutku. neka, dobar ce biti i neki mujo kada prodje.Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Чим се појави хиндуистичко-омбудсманско божанство чији се лажни гнев доведе у питање, крене да ради гвоздена метла? ^_^

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...