Jump to content
Parsons

Nemacka

Recommended Posts

hazard
On 10/21/2017 at 11:34 AM, Hamlet Strašni said:

Неће нотар да овери на страном језику изјаву. Мени су одбили да овере пуномоћ на хрватском. Треба превод. Евентуално ако је давалац изјаве држављанин земље у којоје је тај језик званични и језик није егзотичан.

Ma neće ni u tom slučaju. Odgovor ,,ne znamo šta vi to potpisujete, npr. vi potpisujete neke velike finansijske obaveze, a mi toga nismo svesni" - što je apsolutno nebitno, njihov posao je samo da verifikuju potpis. Ali neće. I pritom, neće da lupe pečat na original dokument (!) nego na overeni prevod (mislim, ti moraš da potpišeš oba). I onda ako ide u inostranstvo, apostil ide, opet, na prevod, jer je tu overa. Faktički ti onda u inostranstvo nosiš neovereni original, i nadaš se da će ti prihvatiti što uz njega prilažeš overeni prevod na srpski. Idiotizam

I*m with the pilots

Berlinci i ostali koji se tako osecate,

sigurno postoji neki od onih besplatnih casopisa (i paralelno online stranica) koji sadrze program artsy fartsy desavanja po gradu, kao sto za FFM postoje Strandgut i Frizz? Znate li neka konkretna imena, pa da istrazim dalje? (Mislila sam da je ovaj Frizz regionalno podeljen te da postoji i berlinska varijanta, ali izgleda da pokriva samo Hesen)

Prvi rezultati pretrage su mi dali Zitty i Tip-Berlin, ali ne znam da li sam na dobrom putu? Ne interesuje me popis svih klubova, vec neki ~bolji pregled desavanja.

Bicu gore jedan vikend iduce godine pa da vidim da li ima neceg zanimljivog u to vreme, te da na vreme reagujem.

Edited by I*m with the pilots

I*m with the pilots

Ih bre, pa niko da se javi? Sta rade ljudi u Berlinu ako ne hipsterske artsy fartsy stvari? :/

teacher
1 minute ago, I*m with the pilots said:

Ih bre, pa niko da se javi? Sta rade ljudi u Berlinu ako ne hipsterske artsy fartsy stvari? :/

rade od jutra do mraka

Frank Pembleton

E ajde vi gastosi u Njemačku, jeste nešto transportovali skorije iz Srbije za Njemačku?
Nameštaj, rasklopljen bi bio, jedan furgon kombi?

...shit has hit the fan ....

ToniAdams

Javim ti iskustvo kad mrcnem pa me budu dovukli. Stalno mi na fb iskaču reklame za pogrebne usluge iz inostranstva.

Ne znam kakav odgovor očekuješ. Natovari se furgon i dotera. Na carini platiš našima kolko ti sledi, uzmeš od nemaca papire za povraćaj poreza na osnovu računa i to posle rešiš.

Frank Pembleton

Ama zanima me koliko para okvirno i ima te li preporuke za neku firmu?
A ti ćeš da iskoristiš sad kad ovaj Tenis bude dovlačio priplodni materijal za farme, i to je ok...

ToniAdams

Hehe. 

To nemam pojma, bolje ovde neke naše da nađeš što imaju ekipu na carini. Računaj na minimum somića za čorbu i putarine. 

Inače kad smo kod pičkinog prijatelja, bio sam jedan dan na nekim ispitivanjima u bolnici pa sam u momentima dosade uzeo da čitam njemački grin pis magazin. Glavni članak na 10 strana bio je o 5 najgorih megakompanija na svetu  po ekologiju i zdravlje uopšte. Jedna od njih je tenis. Jedina kolko tolko lokalnog karaktera, sa prihodima manjim od recimo mekdonalca il nestlea ali istog reda veličine, dakle milijarde. A što se tiče onog što meću u meso, matijević je za njih onaj deda sa planine što od dodataka koristi samo so a meso dimi isključivo na bukovini.

Jebali smo ježa. 

Edited by ToniAdams

aram

Tenis je Zlo.

@Frank Pembleton tebi decko treba spediter, a ne samo prevoznik. da ti odradi i carinsku deklaraciju i sve ostalo sto treba. preporuku imam, ali na pm, da ne reklamiramo ovde.

Frank Pembleton

Ma bre oni mladi rođaci što su otišli u Hamburg da rade, ostavili ovde nameštaj koji su kupili dva meseca pre odlaska. Krevet za spavaću i tako to... Pa bi da šibni to gore. Ja sam skeptičan po pitanju isplativosti poduhvata, ali reko ajd da pitam...

Paul Gompitz

Moze biti isplativo jedino ako nahvatas nekoga ko zna znanje u toj oblasti. Spediteri i regularne procedure, stop. Raspitajte se medju starijim gastarbajterima u Hamburgu. Ajtijevci, doktori i naucnici, stop.   

Frank Pembleton
Moze biti isplativo jedino ako nahvatas nekoga ko zna znanje u toj oblasti. Spediteri i regularne procedure, stop. Raspitajte se medju starijim gastarbajterima u Hamburgu. Ajtijevci, doktori i naucnici, stop.   

Pa to im je bio i moj savet...
Još vučem sećanje od ujaka gastosa stare škole koji je dovukao regal iz Danske busom bez dinara carine "...jer mu se svideo"

BraveMargot
On 01/12/2017 at 9:07 PM, I*m with the pilots said:

Berlinci i ostali koji se tako osecate,

sigurno postoji neki od onih besplatnih casopisa (i paralelno online stranica) koji sadrze program artsy fartsy desavanja po gradu, kao sto za FFM postoje Strandgut i Frizz? Znate li neka konkretna imena, pa da istrazim dalje? (Mislila sam da je ovaj Frizz regionalno podeljen te da postoji i berlinska varijanta, ali izgleda da pokriva samo Hesen)

Prvi rezultati pretrage su mi dali Zitty i Tip-Berlin, ali ne znam da li sam na dobrom putu? Ne interesuje me popis svih klubova, vec neki ~bolji pregled desavanja.

Bicu gore jedan vikend iduce godine pa da vidim da li ima neceg zanimljivog u to vreme, te da na vreme reagujem.

ja sam pre 10tak godina kupovala exBerliner da se obavestim o tome sta se desava, nije skup a ima i dosta zanimljivih tekstova. Ne znam da li je  i dalje dobar, pogledaj im sajt pa se odluci da li ti odgovara http://www.exberliner.com

BraveMargot

treba mi stan u minhenu na 2 meseca, verovatno april/maj 2018, da li neko ima neku preporuku za sajt na kome mogu da nadjem tako nesto? stan bi trebalo da je u blizini leopoldparka ili makar da ima dobru saobracajnu vezu s doticnim.

teacher
3 minutes ago, BraveMargot said:

treba mi stan u minhenu na 2 meseca, verovatno april/maj 2018, da li neko ima neku preporuku za sajt na kome mogu da nadjem tako nesto? stan bi trebalo da je u blizini leopoldparka ili makar da ima dobru saobracajnu vezu s doticnim.

immobilienscout24.de

ali na tako kratko vreme, bolje idi na airbnb