Jump to content
Parsons

Nemacka

Recommended Posts

I*m with the pilots

Treba mi pomoć oko transporta Srbija-Nemacka, te ako imate dobre ideje gde sve da se raspitam, pišite asap.

Ideja je da mi pošalju dečija kolica iz Novog Sada.

Avionom može da ide kao dodatni prtljag, zbog dimenzija bi to koštalo oko 100 evra, no treba onda da sačekam da neko od mojih dodje, plus da prvo stigne iz NSa u BG te me zanima koliko bi bilo (ako uopšte) jednostavnije poslati busem?

Ne znam da li uopste postoje redovne linije do Frankfurta (ili okoline od 200km), i postoji li neki zvanični cenovnik za slanje paketa tim putem, ili da li bi majstor pristao za neke pare da to prenese i koliko je to onda sigurno hmm?

Edit: sad mi je pao i Bla bla car na pamet, pogledaću odmah dal' neko ide iz Srbije uskoro

aram
6 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ne znam da li uopste postoje redovne linije do Frankfurta

vozi dosta njih, Lasta, Panonijabus, Severtrans...

I*m with the pilots

Edit: sad mi je pao i Bla bla car na pamet, pogledaću odmah dal' neko ide iz Srbije uskoro

Ima bas puno ponuda, Jos kad bih provalila kako da kontaktiram vozača prvo... op, mora da se plati Nutzungspaket, ocito nisam bila dugo na sajtu

[mention=475]Aram[/mention]

super, pogledacu njihove sajtove

Paul Gompitz

Vozaca autobusa kontaktiras na stanici i platis mu koliko se dogovorite. Sigurno voze i mali privatni prevoznici. Oni bi lakse prihvatili posao a i ne moras do stanice nego se dogovorite telefonom. 

Edited by Paul Gompitz

I*m with the pilots

Evo baš da napišem šta smo saznali, dakle Panonijabus ima direktnu liniju NS-FFM dvaput dnevno (12:30 i 19:30) i potrebno je doći 15min ranije i dogovoriti se sa vozačem. Cena je 30tak evra.

Isto toliko traze i privatni kombi prevoznici, izguglah dva, Pingvin turs (koji ima i nemački broj pa je zgodno zvati odavde) i još neki, oni kreću iz Beograda ali staju u Novom Sadu i po paket, jave se kada krenu. Jedino što oni ne idu svakog dana nego redje, Pingvin npr. sredom i subotom. Javljam se po završetku operacije :)

Inače Lasta nema ovu liniju, možda iz Beograda samo, nisam proverila.

barrcode

od kada sam se preselio, evo je - moja prva evakuacija zbog u neposrednoj blizini (<500m) pronađene bombe iz ww2.

:heart:

I*m with the pilots

Isto toliko traze i privatni kombi prevoznici, izguglah dva, Pingvin turs (koji ima i nemački broj pa je zgodno zvati odavde) i još neki, oni kreću iz Beograda ali staju u Novom Sadu i po paket, jave se kada krenu. Jedino što oni ne idu svakog dana nego redje, Pingvin npr. sredom i subotom. Javljam se po završetku operacije smile.png

Sve je prošlo super, cula se sa vozačem i dogovorila gde da se nadjemo, a da sam u FFMu doneo bi i do same kuce. Inače im nije FFM uvek krajnje odredište, idu i dalje ako ima klijenata pa su tog dana isli npr. do Kajzerslauterna.

http://www.pingvintours.rs/phone/index.html

[mention=1679]barrcode[/mention]

? Sta se desilo, gde?

barrcode
1 hour ago, I*m with the pilots said:

[mention=1679]barrcode[/mention]

? Sta se desilo, gde?

u NRW-u (u Essen-u pogodovu) zabodeš ašov u zemlju i velika je verovatnoća da ćeš opaliti o jednu od beskonačno mnogo zaostalih i neeskplodiranih bombi iz ww2.

pronađena pri rekonstrukciji sajma američka 500kg bomba i morali smo 6 sati da čekamo da je deaktiviraju, pa da se vratimo kući.

burekdzija

Sjajno: policija hvata na aerodromu roditelje koji vode decu na odmor dok traje skola (par dana pre raspusta).

https://www.tagesspiegel.de/weltspiegel/bayern-polizei-schnappt-schulschwaenzer-am-flughafen/22586100.html

Sto me podseti na anegdotu s Kopa: brat od drugara prijavi dete da je bolesno i ode na skijanje. Na Kopu sretnu razrednu. Koja je naravno na bolovanju. What happens in Vegas...

precog

Moja zena ima teoriju da Nemci moraju stalno da imaju neke gradjevinske radove, parade i ovakva sranja od gore inace ce im opet biti mali lebensraum.

ToniAdams

reci joj da ode u kuhinju da ti napravi sendvic

Ros
On 21.5.2018. at 12:06, burekdzija said:

Sjajno: policija hvata na aerodromu roditelje koji vode decu na odmor dok traje skola (par dana pre raspusta).

https://www.tagesspiegel.de/weltspiegel/bayern-polizei-schnappt-schulschwaenzer-am-flughafen/22586100.html

Sto me podseti na anegdotu s Kopa: brat od drugara prijavi dete da je bolesno i ode na skijanje. Na Kopu sretnu razrednu. Koja je naravno na bolovanju. What happens in Vegas...

i to je veoma ozbiljna stvar. dobiti dozvolu od skole za petak pred duze raspuste je povelika lutrija. moj buraz se zenio 24. marta, a 23. marta zadnji dan skole pred uskrsnji raspust. ja napisem zahtev za pustanje dan ranije, ali sipak. obrazlozenje da se lagano stigne do srbije i kad se krene petak posle skole. onda sam morao da pricam sa direktorom da mu objasnim da ce biti guzva, da svadbeni cirkus u srbiji pocinje dan ranije, umor, tezak put, blablabla...i nekako su popustili na kraju. u gimnaziji gde je moja cerka je pravilo da pustanje iz skole odobrava razredni staresina, osim ako se radi o petku pred raspust kad ide direktno direktoru na odluku.

neki roditelji pokusavaju da ustede time jer su paketi za odmor dosta jeftiniji ako pocetak putovanja nije kad je raspust, i to do 30-40%. neki bi da izbegnu guzve na putevima sto je takodje razumljivo. ali, tvrd je bavarac pa ne da :D

I*m with the pilots
u NRW-u (u Essen-u pogodovu) zabodeš ašov u zemlju i velika je verovatnoća da ćeš opaliti o jednu od beskonačno mnogo zaostalih i neeskplodiranih bombi iz ww2.
pronađena pri rekonstrukciji sajma američka 500kg bomba i morali smo 6 sati da čekamo da je deaktiviraju, pa da se vratimo kući.

Ima toga i u okolini FFM dosta.

Prošle godine negde početkom septembra ili krajem avgusta je pronađena bomba u jednom delu grada, 30K ljudi je bilo evakuisano. Tad smo bili u Srbiji i za to sam saznala preko mejla kojim je jedan od muzeja (čini mi se Filmski institut) poslao poziv ljudima da dodju i nadju prostor za odmor i noćenje.

Pre nekoliko godina su na nekom od silnih gradilišta nedaleko od aerodroma na A3 u smeru ka Vircburgu našli veliku bombu, autoput je bio ne znam koliko dugo zatvoren. Kako se tu stalno nešto kopa, nece me začuditi sledeća vest koja bude u tom fazonu.

burekdzija

Inzwischen in Berlin...

jutros vozim na posao, vec skoro 30 stepeni, ispred mene motorista u koznoj jakni, koznim pantalonama i... carapama i sandalama :ziga: