Jump to content
Parsons

Nemacka

Recommended Posts

BraveMargot
3 minutes ago, teacher said:

immobilienscout24.de

ali na tako kratko vreme, bolje idi na airbnb

puno hvala!

reko, mozda ima neki lokalni nemacki sajt, airbnb sam vec gledala i nasla jedan fini stan, mislim i da je cena ok za minhen, ali hocu jos malo da pogledam za svaki slucaj.

teacher
4 minutes ago, BraveMargot said:

puno hvala!

reko, mozda ima neki lokalni nemacki sajt, airbnb sam vec gledala i nasla jedan fini stan, mislim i da je cena ok za minhen, ali hocu jos malo da pogledam za svaki slucaj.

ne verujem da ćeš naći jeftinije od airbnb u nemačkoj, štaviše.

aram

http://www.wg-gesucht.de/ 

to ti je mnogo zgodnije od immobilien scouta, ima i stanova koji se izdaju na odredjeno vreme, sobe u tzv. wohngemeinschaftu i kojesta. cene su warm, tj. ukljucuju sve dodatne troskove, za razliku od immo-scouta.
ako treba pomoc oko nemackog, vici, mada koliko se secam ne treba :)

Ros

FB grupa "Srbi u Minhenu". tamo se moze napisati sta se trazi.

Host
23 hours ago, Frank Pembleton said:

Ma bre oni mladi rođaci što su otišli u Hamburg da rade, ostavili ovde nameštaj koji su kupili dva meseca pre odlaska. Krevet za spavaću i tako to... Pa bi da šibni to gore. Ja sam skeptičan po pitanju isplativosti poduhvata, ali reko ajd da pitam...

Mozda mogu da traze od firme relocation package? Ja sam dovukao nesto namestaja iz Srbije i kostalo je oko 3k pre 7 godina, tako da nije jeftino ako se ide zvanicnim putem.

3 hours ago, BraveMargot said:

treba mi stan u minhenu na 2 meseca, verovatno april/maj 2018, da li neko ima neku preporuku za sajt na kome mogu da nadjem tako nesto? stan bi trebalo da je u blizini leopoldparka ili makar da ima dobru saobracajnu vezu s doticnim.

I od mene preporuka za WG-Gesucht. Sajt uglavnom sluzi za nalazenje cimera, ali cesto mogu da se nadju sobe a ponekad i celi stanovi na kraci period. 

BraveMargot

hvala svima na savetima!

prijavila sam se da me prime u grupu "srbi u minhenu", a vidim da ima i "srbi, bosanci i hrvati u minhenu", gde je jos vise clanova. ne znam samo kako to da nema grupe "crnogorci u minhenu" , trebalo bi je napraviti makar kao omaz djekni.

ovaj wg-gesucht deluje odlicno, meni treba ili prostrani jednosobni ili dvosobni stan sa balkonom i vidim da ih ima poprilican broj i tamo, jedino sto ne vidim da ima neki filter da se podesi da mi samo izlaze stanovi koji se izdaju na kraci period.

aram

ima nekih filtera, ali nisam dugo bio tamo, mislim da pod Mietart treba da stavis befristet

BraveMargot

jeste, befristet, hvala!

I*m with the pilots

Sta znaci ovo za Hanover? To je necija verzija Dortmunda i Ofenbaha? ;D

I sto je Stutgart ruzna pustara?

teacher
Sta znaci ovo za Hanover? To je necija verzija Dortmunda i Ofenbaha? ;D
I sto je Stutgart ruzna pustara?
Nemački humor :isuse:

hazard

Nemci imaju smisla za humor k'o Švajcarci za improvizaciju

Venom

Actually funny. Mada ocigledno pristrasno, ali je absurd gobbledygook prilicno dobar opis za bavarce.

I*m with the pilots

Ko kaze da nemaju smisao za humor? Open Ofenbah na udaru :D

sIa0_eqU0x-Fm4Q5Uu0nXn7KbrEpCgqnZGABkHzs

Mos

Bas sam se vracao iz Mainz-a u ponedeljak kad su ovi sa fotke usli svi zajedno u Sbahn :D