Jump to content
IGNORED

Kako tj kojim sredstvom da sprecim macke da idu tamo gde ne treba


Recommended Posts

Jedna od macaka mi je napala zvucnike i bogme uspela da napravi ozbiljan kermes kojim cu morati da se bavim....Zanima me da li postoji neki preparat, hemija ili prirodno, sve jedno, koja odbija macke tako da ne prilaze uredjaju koji se naparfimisan ovim sredstvom.Nista pametnije mi ne pada napamet.Hvala

Link to comment
  • 3 weeks later...

imam ulje citronele, to je neka indijska travka koja ima miris koji slici limunu iako nije iz familije agruma, mislim da je nesto blizu lemongrassa. javljam sta sam uradio, mada ne znam da li zelim da mi soba toliko intenzivno mirise na citronelu

Link to comment

Napast! Meni je 1 moj stari macak unistio omiljeni filadendron... bas zato sto je znao da mi je omiljen. Ljubomorno cudoviste. Mislim da pomoci nema, ako su one namerile nesto da uniste, onda je to zavrsilo emisiju.

Link to comment

Evo nekih (bes)korisnih odgovora sa jednog ozi foruma, na istu temu:> Dog food . simple eh ?==============> Or 101 uses for a dead cat. A rather useful and amusing publication. :)A Chinese mate of mine has an excellent wok recipe but isn't suitable forkittens (needs an older cat) - no kidding.==============> Our first cat started scratching the speakers as a kitten.....(this was in 1977) We didn't think he could do any damage! Well, he did! Eventually had to make new speaker grills.Years later, after he died (nothing to do with his speaker transgressions) we got 2 new kittens. By this stage I had new speakers. Tried a firm NO whenever claws went near the speakers and made sure they had alternative scratching posts. Believe it or not, it worked and all subsequent speakers, including $10,000.00 Apogees, stayed safe from feline attack.The ultimate solution, though, is to get a dog instead. We did and we'll probably never bother with another cat but we'll never be without a canine companion.The point is that they CAN be trained if you get in early and stay consistent.==============> Luckily, the speakers have not been an issue for me. The end of the bedhowever is another story......Our Vet has several products such as "Get off my garden" which are quitestrong. Worth looking into....He did suggest I try citronella oil. After spraying on the bed, noproblems!Just a few ideas.....I am not sure if I would spray citronella on myspeakers though!==============> I find a water pistol works wonders for training felines...It doesn't hurt them - they don't respond well to being smacked, but itreally annoys them and pretty quickly stops them in their tracks.I have one handy around my cat and if he's doing something heshouldn't, it's now just a matter of picking up the water pistol and heleaves the room quite rapidly =)==============> Give the cat a good scratchingpost and keep an eye on it and you won't have a problem. How about usingspeaker stands? The speakers are not sitting on the floor are they? For thesub it's a bit trickier but keeping the cat away from it for awhile it'llsoon learn not to bother it, I've got mine sitting on the floor and not ascratch in sight.==============> Tether a bull terrier to each speaker & don't feed them.==============> We have 7 cats ,yes I did say 7 and scratcing posts but new speaker grillesare just too tempting.Solution : leave all the grilles in the boxes theycame in .Result : grilles remain in perfect condition and the sound qualityis better, as most manufacturers recommend removal of the grilles for bestsound quality anyway.==============

Link to comment

imam u šteku neki trixijev preparat koji šatro odbija mačke i pseta. keep off spray. na mom modelu sabljastog tigra nije radio, no na njemu do sada NIšTA nije radilo, tako da mogu da ti ga dam da pokušaš...generalno se slažem sa indijem, ono što zlo namerači, zlo i dokrajči. meni ostaje da povremeno menjam tapacirung na ulaznim vratima.

Link to comment
imam ulje citronele, to je neka indijska travka koja ima miris koji slici limunu iako nije iz familije agruma, mislim da je nesto blizu lemongrassa. javljam sta sam uradio, mada ne znam da li zelim da mi soba toliko intenzivno mirise na citronelu
A želiš li da ti soba miriše na uništen Hi Fi?Probaj.Etolozi kažu da mačke ne vredi kažnjavati, jer ih mame vaspitavaju metodom "nežnog odvraćanja", pa i onda nema tog nežnog odvraćanja koje će sprečiti mačke da idu tamo gde nećete da idu. Pomažu samo kvarne fore, i to ne uvek.
Link to comment

a to sa zvucnicima jeste problem, koji imam i ja, s tim sto sam ih ja premlatio novinom i od tad su batalili d'oste kandze o platno /sad samo kenjaju po ormanu i unistavaju komsijsko cveceipak, ne preporucujem fajt-mislim da ce sprej dati.. bolji rezultat

Link to comment
a to sa zvucnicima jeste problem, koji imam i ja, s tim sto sam ih ja premlatio novinom i od tad su batalili d'oste kandze o platno /sad samo kenjaju po ormanu i unistavaju komsijsko cveceipak, ne preporucujem fajt-mislim da ce sprej dati.. bolji rezultat
Vodeni pistolj je majka. Ali morate da je prskate vodom samo u momentu kada ostri kandze. Ne vredi da prvo viknete, pa da je prskate kad se vec odmakne od zvucnika jer je to zbunjuje - ne ume da poveze u glavi ostrenje kandzi sa kaznom (voda). I gledajte da vas ne vidi kako drzite vodeni pistolj u ruci, a pogotovo nemojte da se smejete kada odleti poprskana u drugu sobu, jer ce ukapirati da kazna stize samo ako ste vi u sobi kada ostri kandze na zvucnicima.
Link to comment
Vodeni pistolj je majka. Ali morate da je prskate vodom samo u momentu kada ostri kandze. Ne vredi da prvo viknete, pa da je prskate kad se vec odmakne od zvucnika jer je to zbunjuje - ne ume da poveze u glavi ostrenje kandzi sa kaznom (voda). I gledajte da vas ne vidi kako drzite vodeni pistolj u ruci, a pogotovo nemojte da se smejete kada odleti poprskana u drugu sobu, jer ce ukapirati da kazna stize samo ako ste vi u sobi kada ostri kandze na zvucnicima.
fenomenalno!ni u najluđim snovima ne bi smilslio ovako nešto.
Link to comment

E da, jos nesto. Ako je maca jos mala, i ako planirate da je drzite iskljucivo u kuci (ustrojena, ne izlazi napolje), mozete je istrenirati da vam dozvoli da joj grickalicom za nokte kratite nokte, tako da kad poraste ne pravi veliku stetu po tapacirungu. Kada dodje da se mazi, ali samo kada je potpuno opustena i kada pocne da prede, uzmite joj sapu, i polako je pritisnite da izadje jedan nokat i skinite ga grickalicom samo malo pri vrhu. Onda je pustite da se mazi, minut-dva kasnije obradite sledeci nokat, i tako dalje. To ce da traje 20-30 minuta, ali se macka nece istraumirati i navici ce se. Bitno je da skinete samo malo pri vrhu, tamo gde je ostro, jer ako zahvatite malo vise bolece je, kao sto bi i vas bolelo da zahvatite vise nokta na svom prstu nego sto treba. Ovo naravno treba ponavljati svakih mesec-dva, ali je bolje nego je dati veterinaru da joj profesionalno permanentno skinu kandze, jer to boli. Ovo ne uspeva kod svih macaka, ali je % uspesnosti bolji ako probate dok je jos mala. Ni slucajno nemojte da ovo radite ako macka izlazi napolje: kandze su njeno glavno oruzje u borbi protiv macaka, i kada bezi od pasa (penjanje uz drvo).

Edited by ObiW
Link to comment

Ovaj, sticajem čudnih okolnosti sam otkrio da mačke ne vole biber.Par puta mu vaspitno samo malo natrljaj o nos. Kad kažem malo, onda zaista mislim malo, (zrno-dva mlevenog) ne pitaj kako je ćale slučajno uspeo da mom Boletu zabiberi facu, ovaj je sirotan proslinio samo tako, ali ništa strašno. Od tada se užasava bibera i kako vidi mlin, slanik ili nešto treće, beži glavom bez obzira.Kad ga naučiš kako dotični štipa za oči, malo zabiberi oko zvučnika i približi ga tome. Kako bude osetio neprijatan miris, odustaće.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...