Jump to content
IGNORED

Afrika za pocetnike


borris_

Recommended Posts

Ima li utisaka iz Kapo Verdea? Vidim da su karte za januar oko 400 evra.

 

Utisci iz Kenije:

Masai Mara - opstanak uzivo, migracije u toku 

Masai vilidz - 500 godina unazad uzivo 

Naivasa - hipoi na metar

Nairobi - urbana dzungla, simpaticniji Narok, malo smo se opustili, smucali se, nista nam bilo nije, sad dal je bezbedno ili smo imali srece... Pritom su izbori, tenzije na vrhuncu

Mombasa - definitivno lepsa, dominantno muslimanska 

Diani beach - lepse od Zanzibara 

Kilifi - ne tako lepo, ali potpuno prazno, sami u top rizortu. Druzenje sa lokalcima...

 

 

Link to comment
Ima li utisaka iz Kapo Verdea? Vidim da su karte za januar oko 400 evra.
 
Utisci iz Kenije:
Masai Mara - opstanak uzivo, migracije u toku 
Masai vilidz - 500 godina unazad uzivo 
Naivasa - hipoi na metar
Nairobi - urbana dzungla, simpaticniji Narok, malo smo se opustili, smucali se, nista nam bilo nije, sad dal je bezbedno ili smo imali srece... Pritom su izbori, tenzije na vrhuncu
Mombasa - definitivno lepsa, dominantno muslimanska 
Diani beach - lepse od Zanzibara 
Kilifi - ne tako lepo, ali potpuno prazno, sami u top rizortu. Druzenje sa lokalcima...
 
 
Kako si išao u Keniju?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
10 hours ago, Frank Pembleton said:

Kako si išao u Keniju?







... Shiit has hit the fan
 

Turkish 

Sve odavde rezervisali, sem transfera, tamo uber, bolt, ptg, za male pare...

Da dodam, sirotiste za slonove u Nairobiju, mora unapred mesecima da se rezervise, to smo ispustili. Zirafa centar je vrh. Masai market je pish zivi.

Nakuru smo propustili.

Mustang 

Zmija nema, videli neke vodene dok ih ptice love. U Masai Mari ih nema. Safari obavezno krajem jula, pocetkom avgusta kad ima najvise zivotinja i kad je savana najlepsa.

Avion do Nairobija je 500 evra, 900 dinara je voz do Mombase, 13 evra transfer do Diani beach, a 10 polupansiona u luksuznom hotelu moze da se nadje za 500 evra. + 50 viza. Greh jeste otici u Keniju samo na letovanje, a veci je greh baciti te pare u Grckoj, Turskoj, Crnoj Gori. O Hrvatskoj  da ne pricam. 

  • +1 3
Link to comment
On 30.8.2022. at 10:42, hefaca said:

Kilifi - ne tako lepo, ali potpuno prazno, sami u top rizortu. Druzenje sa lokalcima...

 

Mogli ste u susedni Watamu ili još interesantnije u Malindi.

Zovu ga mala Italija zbog velike Italijanske zajednice. Drze ceo u turizam i kazino industriju (Berluskoni ima hotel dole), tako da je puno picerija i gelaterija. Cak i lokalci pricaju Italijanski :cool:

Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

Ono, mogli i samo do Trsta, em bi ustedeli, em Italije i Italijana.... :sad:

 

Dobro, malo je lepša obala od Trsta, a i nisu to ti talijani :ph34r: Ekipa koja je došla prva, uglavnom ne sme da se vraća nazad. 

  • +1 1
Link to comment

Prioritet nam je bio Diani, pa je za Malindi trebao jos jedan sat, a i ispala je vrh ponuda za Silver palm u Kilifiju. Na Dianiju isto ima puno Italijana, mada su ih sve nabili u Baobab resort. 

Sreli smo grupu Srba u Nairobiju (globtrekeri). Sa njima smo isli na Zanzibar. Prvi i jedini put negde sa agencijom. Oko 2000 evra je njihova tura 10 dana (2 safari, 2 Nairobi, 2 kilimandzaro i ostalo more). Mene nije toliko ispalo 20 dana, od toga 5 dana safarija u solo varijanti sa sve troskovima i mnogo boljim smestajem. Ali je lagodnije, jer kupis i ne mislis. 

Link to comment
6 minutes ago, hefaca said:

Na Dianiju isto ima puno Italijana, mada su ih sve nabili u Baobab resort. 

 

MIsliš na Italijane turiste? Ja pričam za kenijske Italijane. Malindi sam spomenuo jer je življe u odnosu na Kilifi, ali sve je lepo.

Uglavnoma da li ste išlu Sails restoran na Dianiju?

 

11 minutes ago, hefaca said:

2 kilimandzaro

 

Nisam se pentrao, ali za dva dana neće daleko :happy:

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

Cime se bave ti srbi sto putuju po svetu? 

 

Kao i nesrbi, volontiraju, rade po kafanama, pansionima, pomazu u rezervatima i zauzvrat dobijaju hranu i prenociste, nekad predaju jezik. Imas ovde dosta dobru sliku ljudi koji su na putu van maticne zemlje godinama, jako je zanimljiv intervju sa Arsenom:

 

 

Intervju je radila Snezana Radojcic, koja je proputovala svet na biciklu, a pre pandemije je pocela putovanje po Juznoj Americi, gde se i dalje nalazi. Preporucujem pretplatu na njen blog ;)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Hvala, pratila sam ja nu davno al sad slabo idem na Instagram

Presla sat vremena vec al dokusurice me petao i sto oisti baterija u carbon monoxide detektoru.  

 

Simpatican Arsen :) 

 

 

ovaj par sam upoznala u parku u igalu, pa smo proveli par sati u prici...momak i devojka, kroz evropu u kombiju i sa psom 

 

sjajne videe imaju, ukljucujuci i cg 

 

 

https://instagram.com/two_idiots_traveling_the_world?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...