Jump to content
IGNORED

Verovali ili ne


placenik

Recommended Posts

de, de... ovde si u poznatom okruženju :)
Pa nije fora da ne dobijem ni jedan warn :)A i taman sam mislio da na temi Politikin Zabavnik otvorim i: Jeste li vec culi da, Zivot pise drame, Hogar Strasni...
Link to comment
Pa nije fora da ne dobijem ni jedan warn :)A i taman sam mislio da na temi Politikin Zabavnik otvorim i: Jeste li vec culi da, Zivot pise drame, Hogar Strasni...
e vidi, taj hogar strasni ti i nije tako loša ideja :D
Link to comment
Da pocnem ja sa jednim prilogom:Verovali ili ne, tramvajski most na kome su poceli radovi u subotu, je u stvari nemacki privremeni most izgradjen 1942.
Al' su ga izgradili... Svaka im čast! :rolleyes:
Link to comment

ovo je samo deo sa jednog bloga, interesantno, a i mislim da je bas za ovu rubrikuIzašao portugalski prevod Na Drini ćuprije.Na naslovnoj stranici, kao što smo i očekivali, fotografija mosta. Duduše pogrešnog.Pitam: Šta je ovo?Kažu: To smo tako iz marketinških razloga. Oni, jelte, nisu mogli da nađu lepu sliku prave višegradske ćuprije ali su na svu sreću naleteli na ovu, bila im lepa i eto - našla se gde joj mesto nije.Verujem da je to zato što niko od onih koji odlučuju nije pročitao knjigu. Nema drugog objašnjenja.Oni kažu da zakeram. Ja kažem da meni to dođe kao da je na naslovnoj stranici Romana o Londonu slika Ajfelove kule. Ili da na naslovnu stranicu knjige o Ajnštajnu staviš fotku nekog raščupanog manekena. Lepše ispao.

Link to comment

A ovo jeste iz Zabavnika- ovonedeljnog :)Ник Андерсон, бивши кошаркаш клуба „Орландо Меџик” има своје место у психолошкој науци: после промашених слободних бацања у финалу NBA 1995. против „Хјустон Рокитса”, код њега се јавио страх од слободних бацања иако је био одличан стрелац. По Нику је тај синдром (страх од слободних бацања) добио потом и посебан назив.

Link to comment
A ovo jeste iz Zabavnika- ovonedeljnog :)Ник Андерсон, бивши кошаркаш клуба ?Орландо Меџик? има своје место у психолошкој науци: после промашених слободних бацања у финалу NBA 1995. против ?Хјустон Рокитса?, код њега се јавио страх од слободних бацања иако је био одличан стрелац. По Нику је тај синдром (страх од слободних бацања) добио потом и посебан назив.
To je istina. Čovek je u prvoj utakmici finala promašio četiri bacanja zaredom u poslednjom minutu, pa je Hjuston uspeo da izjednači trojkom i dobije taj meč u produžetku, a kasnije sa 4:0 i celu finalnu seriju. Kao posledica verovanja da su ti promašaji uzrok poraza, Anderson se toliko plašio da izvodi slobodna bacanja da je u sezoni 96/97 imao šut 38-94, odnosno 40,4 odsto?! Ipak, nakon toga išao je na konsultacije sa sportskim psiholozima i popravio je šut sa penala na šezdesetak odsto. Inače, bio je pre svega dobar trojkaš, a u svojoj najboljoj sezoni slobodna bacanja izvodio je 74 odsto, što je za beka sasvim prosečan učinak.
Link to comment
To je istina. Čovek je u prvoj utakmici finala promašio četiri bacanja zaredom u poslednjom minutu, pa je Hjuston uspeo da izjednači trojkom i dobije taj meč u produžetku, a kasnije sa 4:0 i celu finalnu seriju. Kao posledica verovanja da su ti promašaji uzrok poraza, Anderson se toliko plašio da izvodi slobodna bacanja da je u sezoni 96/97 imao šut 38-94, odnosno 40,4 odsto?! Ipak, nakon toga išao je na konsultacije sa sportskim psiholozima i popravio je šut sa penala na šezdesetak odsto. Inače, bio je pre svega dobar trojkaš, a u svojoj najboljoj sezoni slobodna bacanja izvodio je 74 odsto, što je za beka sasvim prosečan učinak.
4:0...Pa da je bacao i 100% teshko da bi ih spasilo. Osim ako nisu svi redom navukli taj 'njegov' sindrom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...